Kredi Almanın Yolu

Günlük EFT – Havale Limitini Yükseltmek İstiyorum.

22.06.2020
9.289
Günlük EFT – Havale Limitini Yükseltmek İstiyorum.

Bankalar müşterilerine hizmet verecekleri hesapları açarken bu hesaplar üzerinden para gönderim limitleri de belirlemektedir. Bu durum bankacılık işlemleri için gerekli bir husus olmasına karşın tüketicilerde hesaplarındaki parayı göndermek istediklerinde bu limitler nedeniyle gönderim yapamayabiliyorlar. Sonuçta hesapta olan para size ait olsa da bankalar da ticari kaygılarını göz önüne almakla yükümlü. Fakat burada birkaç adımla günlük eft havale limiti yükseltme işlemi de yapılabilir. Burada her banka bu hizmeti vermiyor olsa da sonuçta talep etmeniz halinde size olumlu ya da olumsuz cevap verilebilir.

EFT Limiti Yükseltme

Bankalar ve diğer bankalar arasındaki hesaplara para gönderimine konu olan EFT internet bankacılığı başta olmak üzere ATM ve banka şubelerinden gerçekleştirilebiliyor. Banka şubesinden yapacağınız gönderimler için önemli masraflar dikkate alındığında tüketiciler bu masrafları ödememek adına dijital yolları seçiyor. Fakat istenilen limitlerde gönderim söz konusu olmayabiliyor. Burada istediğiniz limiti aşarak göndermek istiyorsanız bir banka şubesinden gerçekleştirebilirsiniz. Elbette masrafı ödemeniz halinde. Fakat internet bankacılığından limitiniz üstünde paranızı eft yapmanız mümkün olmaz. Burada masraf kesintisi de dahil olmadığından bir sonraki gününüzü beklemeniz gerekir. Bireysel olarak size mevcut limitler yeterli geliyor olabilir. Fakat kurumsal olarak kullanılan hesaplarda para aktarımları yeterli limitlere sahip olmadığından engel olabiliyor.

İş Bankasında Para Gönderim Limitleri

Bankalarda EFT saatleri olduğu gibi işlem limiti de bulunuyor. Yani her alacağınız hizmet limitlere takılabiliyor. İstediğiniz gibi hareket etmenin mümkün değil. Örneğin bir İş Bankasında EFT limitiniz 100 bin lira ile sınırlı. Cebe havale yapmak istediğinizde limitiniz günlük 500 TL, Haftalık 1000 TL iken aylık bu tutar 1.500 TL oluyor. Swift yapmak isterseniz burada limitiniz günlük 20 bin dolar, aylık ise 100 bin dolar ile sınırlı. Para gönderimi sadece bunlarla sınırlı değil. Kişiler paralarını şans oyunlarına da yatırabiliyor. Burada şans oyunu için gönderebileceğiniz limit tutarı 50 bin lira olarak belirlenmiş. Eğer kendi paranızla bağış yapmak isterseniz bu da limitli. 10 bin liranın üzerinde bağış yapmanız mümkün değil. Yani kartsız olarak bir kişinin hesabını para yatırmak istediğiniz de bile 18 bin liranın üzerinde yatırım söz konusu değil.

Bankalar ticari bir işletme oldukları için ticari kaygılarını sürekli göz önüne alıyor ve kazanç sağlamak adına gerekli adımları atıyorlar. Bu nedenle her türlü işlem için limit söz konusu ediliyor.

Ticari Kuruluşların Limiti Daha Kolay Artıyor

Ticari kuruluş olabilirsiniz. Ya da bireysel olarak çabalarınız için EFT limitleri bankalar arasında genelde 100 bin lira olduğu için bu rakamı aşmanız da gerekebilir. Bu durumda EFT limitinizi artırmanın tek bir yolu bulunuyor. O da mevcut hesabınızın olduğu bankaya limit artırım talebinde bulunmak. Bankalar özellikle bireysel müşterilerine bu durumu olumsuz yanıtlıyor olsalar da ticari olarak çalışan firmaların taleplerini yerine getirebiliyor. Zira önemli mevduat kaynağı olabilecek firmalara bankalar gerekli desteği vermekten kaçınmıyor.

Kredi Kartından EFT Limiti Artırma

Hesabınızdaki para dışında EFT yapabildiğiniz bir diğer hesabınız da kredi kartlarınız. Bu kartlar üzerinden para gönderimi söz konusu olduğunu Kredi Kartından Hesaba havale EFT Nasıl Yapılır başlıklı yazımızda anlatmıştık. Burada karttan yapacağınız eft ler kart limitiniz doğrultusunda gerçekleştiriliyor. Bu limitinizi artırmak isterseniz kredi kartınızın limitini yükseltmeniz yeterli oluyor. Bu yükseltme talebi bankalar arasında olumlu yanıtlanan bir süreç. Özellikle kart kullanımını sürekli yapanlar, son ödeme günlerini aşırmayan kişiler için bankalar zaten artırım yapmalarını bekler vaziyettedir. İntenet bankacılığı, kredi kartları sayfasından limit belirleme menüsü ile daha yüksek bir oranda limit talebi yapabiliyorsunuz. Bu talep sonrasında banka uygun bulduğu takdirde sizin kart limitinizi artırıyor ve sizde bu limit sayesinde kredi kartından eft limitini artırmış oluyorsunuz.


Yorumlar
  1. kevser dedi ki:

    Hesabımda para olmasına rağmen limitle karşılaşıyorum. Limitsiz eft yapmak daha uygun değilmi