Kredi Almanın Yolu

Görüntülü Konuşma Ayarları Nasıl Yapılır?

03.02.2021
679
Görüntülü  Konuşma Ayarları Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlar ve internet sayesinde karışımızdaki kişiyi görerek sesli konuşma imkanı veren uygulamalar söz konusu. Bu uygulamalar hakkında sizlere bilgi vermek istedik.

Teknoloji gelişmesi sonrasında her türlü işleme olanak vermeye başladı. Bu olanaklardan bir tanesi de görüntülü konuşma oldu. Fakat bu görüntülü konuşmanın ilk ihtiyaç duyduğu teknolojik ürün ise internet. İnternetiniz olmadığı sürece bu hizmeti almanız neredeyse imkansız. Aldıklarınız da fazlasıyla masraflı olabilir. Zira görüntülü görüşmenin ilk etabını Türk Telekom sabit telefonlar üzerinden gerçekleştirmek istemiş fakat teknolojiye yenik düşerek bu hizmeti raflara kaldırmıştı. Bu anlamda görüntülü konuşma nasıl yapılır sorusunun cevabı öncelikli internet sahibi olmaktan geçiyor.

Görüntülü Görüşme İçin Neler Gerekli?

Hayatımıza girmesinin ardından her noktada kolaylıklar sağlayan teknoloji ve internet sayesinde görüntülü konuşmalar gündelik hayatımıza yansıdı. Bu hizmeti alabilmek için bilgisayarlar gerekirken günümüzde bu donanım için kendilerini akıllı telefonlara bıraktı. Akıllı telefonlara yüklenen uygulamalar sayesinde artık internet üzerinden ücretsiz görüntülü görüşmeler yapabiliyor olduk. 3G teknolojik internet hızı sonrası yerini 4,5 G hızına bırakması zamanla yerini 5G hızında internete bırakıyor. Bu da kişilerin daha hızlı veri alıp vermesinin sağlanması, görüntülü görüşmelerin daha kaliteli ve net olması anlamına geliyor. Bu nedenle görüntülü görüşme yapmak için öncelikli olarak iki tarafında görüntülü görüşmeye müsait bir akıllı telefona ve internete ihtiyacı olacaktır.

Okunmalı : En Ucuz Telefon Nereden Alınır?

Akıllı telefonlarda görüntülü görüşebilmeniz için öncelikli olarak ayar yapılması gerekebilir. Bu ayar android işlemciler için şebeke ayarları üzerinden şebeke modu için otomatik seçilmesi ile geçiyor. Burada görüntülü konuşabilmeniz içinde ayrıca en azından 3G hızında bir internete sahip olmak gerekiyor. Bu sayede bu hizmetleri birleştirecek uygulamalara ihtiyacınız olacaktır. Bu uygulamalar sayesinde de görüntülü görüşme yapabilme imkanlarına sahip oluyorsunuz. İhtiyacınız olacak uygulamalar şu şekilde;

Facebook Messenger İle Görüntülü Görüşme

Akıllı telefonlara yükleyeceğiniz mobil facebook uygulamasının yanında haberleşme uygulaması olan  Facebook Messenger ile görüntülü görüşme imkanlarına kavuşursunuz. Sosyal medyanın patronu konumundaki Face size görüntülü konuşma imkanı verirken öncelikli olarak bu Google Play yada Apple store den uygulamayı telefonunuza indiriyorsunuz. Daha sonra bu uygulamayı açın ve görüntülü görüşmek istediğiniz kişiyi bulduktan sonra üstüne tik koyun. aha sonra en üst sağda kamera işareti çıkar. Bu kamerayı tik yaptıktan sonra görüntülü arama başlamış oluyor.

Whatsapp Uygulaması İle Görüntülü Görüşme

Günümüzün en popüler haberleşme aracı ve uygulaması Whatsapp oldu. Bu uygulama sayesinde insanlar ücretsiz olarak mesajlaşırken, aynı zamanda video alıp gönderebiliyor. Grup kurulması ile bir adım öne çıkan bu uygulamayı milyonlarca kişi kullanıyor. Zaman içerisinde kendisini geliştiren whatsapp sayesinde görüntülü görüşmeler yapılabiliyor. Telefon rehberimize kadar giren bu uygulamada görüntülü arama için rehberden kişiyi bulun. Kişiyi açtıktan sonra sağ üstte üçüncü konumda olan bir kamera işareti göreceksiniz. Bu işareti tıklayarak görüntülü görüşebilirsiniz. Ayrıca kişilerin whatsapp kullanım kullanmadığını buradan anlayabilirsiniz. Şayet kişi bunu kullanmıyorsa zaten rehber içerisinde whatsapp işlemlerini göremezsiniz.

Google Duo İle Görüntülü Görüşme

İnternetin patronu halinde bulunan google internet uygulamaları ile de ön plana çıkmaktadır. Bu sayede uygulamalara öncülük eden google dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarını da geride bırakmak için gerekli çalışmaları yapıyor. Diğerlerine nazaran daha sade bir uygulama olmasıyla dikkat çeken google duo arama öncesi sizin görüntünüzü yansıtıyor. Google playden indireceğiniz uygulamada görüntülü görüşme yapabilmeniz için karşı tarafında bu uygulamayı yüklemesi gerekiyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.