Kredi Almanın Yolu

Garanti BBVA Bonus Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Bonus Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA kredi kartınızı geçerli bir sebepten veya bir neden olmaksızın iptal ettirebilirsiniz. Kredi kartı kullanımı kişiye özel olduğu için iptal ettirmek kişinin isteğine bağlıdır. Kredi kartı iptali gerçekleştirilirken banka borcunuz yoksa size ek bir yaptırımda bulunamaz.

Garanti BBVA Bonus Kredi Kartınızı iptal edebilmek için bankaya taksitlendirilmiş veya peşin borcunuzun olmaması gerekir. Borcunuz varsa iptal işlemine onay verilmeden önce ödemeniz talep edilir. Kredi kartınızı şubeden veya internet bankacılığı üzerinden iptal ettirebilirsiniz. Olağanüstü bir hal oluştuğunda yine iptal ettirilebilir. Olağanüstü hal kayıp ve çalıntı durumudur.

İnternet Bankacılığı Yöntemi İle Kredi Kartı İptal Etmek

İnternet bankacılığı yöntemini kullanabilmek için ilk olarak müşteri hizmetlerini aramalısınız. Operatöre bağlandıktan sonra kredi kartı işlemlerinin kodu tuşlanır. Daha sonra kredi kartı iptali işlemi kodu tuşlanır. Akabinde müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra kredi kartı iptali beyanın da bulunuz. Daha sonra Garanti BBVA müşteri temsilcisi herhangi bir sorun çıkmazsa kredi kartı iptali onaylanır. En geç beş iş günü içerisinde iptal edilir.

Kredi Kartını Şubeden İptal Etmek

Banka şubesinden iptal işlemi için kimlik kartınız ile size en yakın şubeye giderek kredi kartı iptali beyanında bulunmanız yeterlidir. Daha sonra Garanti BBVA kredi kartı borcunuz olup olmadığı kontrol edilir. Banka daha sonra Borcunuz yoksa sizden kredi kartı iptali dilekçesi istenir akabinde iptal işlemi onaylanır. Kartınız iptal edildikten sonra size bildiri gönderilir.

Kredi Kartı Çalıntı Veya Kayıp Durumunda İptal Etmek

Kredi kartı kayıp veya çalıntı gibi bir durumun oluşması halinde kişinin maddi güvenliği sağlanabilmek adına bankaya bildirildiğinde iptal işlemi gerçekleştirilir. İptal işlemi için en pratik yöntem müşteri hizmetlerini aramaktır. Fakat şubeye yakınsanız ve şube mesai saatleri içerisindeyse kimliğiniz ile beraber gittiğinizde şubeden iptal ettirilmesi de mümkündür.

Okunmalı : Alo Garanti BBVA Telefon Bankacılığı

Kredi kartı kayıp duruma iptal ettirilmezse müşteriye maddi yönden zarar verecektir. Kayıp duruma banka tarafından düşürüldüğünde kart tekrar kullanılamayacaktır. İptal işlemi gerçekleştikten sonra dilerseniz yeni kart isteyebilir veya komple kartınızı iptal ettirebilirsiniz.

Garanti Kredi Kartı Kapatma Dilekçesi

Tüketiciler Garanti BBVA ya ait kredi kartının iptali için dilekçe yazma telaşına girebiliyor. Burada bankalar genel olarak dilekçe almazlar. Bunu sözlü talepler neticesinde yerine getirirler. Fakat Garanti dilekçe ile başvuru yapmak istiyorsanız **** **** 1234 numaralı kart kullanıcısıyım. Kartımın kullanıma kapatılmasını istiyorum diyerek adınız soyadınız, TC numaranız ile bir imzanız yeterli olacaktır.

Garanti BBVA Bonus Başvuru Sayfası

Garanti BBVA müşterilerine Bonus kredi kartı hizmeti sunuyor. Bu hizmetin alınmasında banka şubesi, internet şubesi, alo garanti ile başvuru yapılabilirken aynı zamanda internetten başvuru da yapılabiliyor. Burada TC numaranız ile Telefon numaranızı girdikten sonra onay ve limit al butonu ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru Sayfası (Garanti Bonus Başvuru Sayfasına Gider)


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.