Kredi Almanın Yolu

Garanti BBVA Swift Kodu Kaç Nedir?

04.06.2020
431
Garanti BBVA Swift Kodu Kaç Nedir?

Garanti BBVA swift kodu, Garanti BBVA bünyesinde hesabı olan ve yurt dışına para göndermek isteyen müşterilerin kullandığı koddur. Swift kodları bankaya özeldir. Müşteriye özel swift kodu bulunmamaktadır.

Yurt dışından Türkiye’de bulunan herhangi bir bankaya para transferi yapacak olan kişiler ya da Türkiye’de bulunan herhangi bir bankadan yurt dışında bulunan bir bankaya para transferi yapacak olan kişiler, bankalarına ait swift kodunu kullanmalıdırlar.

Garanti BBVA Swift Kodu Nasıl Öğrenilir?

Garanti BBVA swift kodu nedir ve nasıl öğrenilir sorusuna cevap arayan Garanti BBVA müşterilerinin, bu kodu öğrenebileceği iki yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki, internet tarayıcısına “Garanti BBVA Swift Kodu” yazmaktır. Çıkan ilk sonuç, Garanti BBVA swift kodunu vermektedir. Ancak buna güvenmeyen müşteriler için, Garanti BBVA’nın internet bankacılığı üzerinden swift kodunu öğrenmek daha akla yakın gelebilir.

Bu durumda, Garanti BBVA internet bankacılığına giriş yapıldığında, yardım ve öneriler menüsüne gidilmelidir. Burada “Yurt dışından para transferi yapıldığında kullanılan bankanız swift kodunu öğrenebilir miyim?” sorusuna tıklanmalı ve açılan cevap kısmında yazan kodu not almak yeterlidir. Garanti BBVA swift kodu: TGBATRISXXX’dir.

Garanti BBVA Swift ücretleri

Garanti BBVA swift kodu öğrenildikten sonra yapılacak olan yabancı para havale işlem ücretleri, banka bünyesinde TL, USD ve Euro cinsiden ücretlendirmeye tabi tutulmaktadır. Bu ücretlendirme işlem saati ve gönderilecek paranın hangi kanala gönderileceğine göre değişkenlik gösterir.

Okunmalı : Garanti BBVA Ortak ATM Ücretleri

Mobil veya internet bankacılığından yapılacak olan ileri tarihli valörlü işlemler için 123-209 TL arasında ücret talep edilirken, aynı gün valörlü işlemler için talep edilen ücretler 138-223 TL aralığındadır. Şubeye ileri gün valörlü havale yapılması durumunda ise 40-240 USD aralığında ücret talep edilmektedir. Aynı işlem, şubeye aynı gün valörlü havale yapılması durumunda işlem ücreti 50-250 USD aralığında olmaktadır.

Okunmalı : Garanti BBVA Bonus EFT Havale

Ayrıca, yurt dışından gelen havaleler için işlem ücreti, 28,57 USD- 190,48 USD olarak belirlenmiştir. Garanti BBVA İnternational üzerinden şubeye yapılan havalelerde ise işlem ücreti 6,67 EUR- 47,62 EUR arasındadır. Western Union ile para gönderme işlemi için belirlenen ücret ise 14,29 USD- 321,43 USD aralığında değişim göstermektedir. Banka, bu işlem ücretlerinde BSMV’yi dahil etmemektedir


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.