Kredi Almanın Yolu

Garanti BBVA Ortak ATM Ücretleri

Garanti BBVA Ortak ATM Ücretleri

Bankalar bankamatikleri aracılığıyla tüketiciye verdiği hizmeti limitler dahilinde sunarken bu limitlerin üzeri ve başka bankaların kartları ile işlem yapmak ücrete tabi tutuluyor. Bu anlamda her bankanın ATM’sini kullanabilme özgürlüğüne sahipsiniz. Elbette parasını ödeyerek. Farklı banka hesaplarınızda ki işlemlerinizi yapmanız halinde merak ettiğiniz Garanti BBVA Ortak ATM Ücreti yapacağınız işleme ve çekeceğiniz tutara göre farklılık göstermektedir.

Ne Kadar Ücret Öderim?

Başka banka kartları ile Garanti ATM’sinden bakiye sorgulama işlemi için 0,27 TL ve BSMV ödersiniz. Para çekmek ve yatırmak için 1,04 TL ve çekeceğiniz tutarın yüzde 1,15 ile bunun yanında BSMV ödemesi yapmanız gerekiyor. Yani çekeceğiniz tutar 1000 TL olması halinde toplam ödeyeceğiniz masraf tutarı 12,54 TL ve BSMV oluyor.

Yapacağınız işlem neticesinde sizden kesilecek bu tutar Garanti BBVA bankamatiklerinden yapılıyor olsa da bu kesintinin bankanız tarafından yapıldığı bilinmesi gereken bir gerçektir. Nitekim kişiler bu bankanın kesinti yaptığı düşüncesine kapılmaktadır. Fakat başka bankadan yaptığınız işlem için yapılan kesintiler kendi bankanız tarafından tahsilatı yapılır.

Ortak ATM Ücretleri

Bankalar tüketiciye verdiği hizmet için alacağı masraf ve ücretleri kendi internet sitelerinin görünen bir bölümünde yayınlamak zorundadır. Nitekim bankaların internet sitesine girişte genelde sağ üst kısımda Ürün ve Hizmet Ücretleri başlığıyla bir menü bulunmaktadır. Bu menü sayesinde ilgili bankanın yapmak istediğiniz bankacılık hizmeti sonrası sizden alacağı tutarları da öğrenebiliyorsunuz. Bu nedenle muhtemel Ortak ATM Ücreti de dahil olmak üzere tüm işlemlerin masraflarına ulaşabilirsiniz.

Garanti BBVA Kartsız İşlem Ücretleri

Garanti BBVA ATM’leri ile kartsız işlem yapma imkanlarınız da mevcut. Bu sayede bir çok ödeme ve kartsız para çekme imkanlarını da birebir gerçekleştirebilirsiniz. Fakat fatura ödemelerinde karşınıza masraf çıkabilir. Örneğin bir fatura ödemesi yapacaksanız karşınıza ödeyeceğiniz tutarın yüzde 1,64 oranında bir ücret ödemesi yapabilirsiniz. Yani 1000 TL bir fatura için 16,40 TL masraf ödemesi karşınıza çıkar.

Hesaba Kartsız Para Yatırma Ücreti

Garanti BBVA şubeleri nezdinde olan bir hesabınıza kartsız para yatırma işlemi de ücrete tabi. Bunun için yaklaşık 15 TL ücret ödemesi yapmak zorunda kalıyorsunuz. Burada bu masrafı ödememek adına bankamatik kartınız aracılığıyla yatırım yapmanız mantıklı bir adım olacaktır.

Hesaptan Limit Üzeri Para Çekme Ücreti

Hesabınızda fazladan para olmasına ve paranın sahibi de siz olmanıza rağmen  banka size limit dahilinde para çekimine olanak kılıyor. Burada çekeceğiniz kendi paranız için limit üstü masrafı 5 TL ödersiniz. Bu tutarın üzerine çekim limitinin yüzde 1,75 i kadar ayrıca masraf ödüyorsunuz. Toplam Para çekmeniz sonrasında maksimum alınabilecek tutar ise 200 TL oluyor. Bunun üzeri masraf kesilemiyor.

  • Garanti ATM’sinden şans oyunları ödemeleri için 3,5 TL
  • Tüketici Kredisi ödemesi için 1,5 ve 3 TL arası
  • Kartsız ATM Para yatırma 500 TL altı için 12 TL

Gibi kesintiler söz konusu. Bu anlamda yapacağınız işlemler için önceden Garanti BBVA Ortak ATM ücretleri ve diğer hizmet masrafları kontrol edilebilir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.