Kredi Almanın Yolu

Garanti BBVA Günlük EFT – Havale Limiti Artırma Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Günlük EFT – Havale Limiti Artırma Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA bankası üzerinde hesabı olan kişiler Garanti BBVA EFT ve Havale Limiti artırma işlemini sadece banka şubeleri üzerinden gerçekleştirebilirler. Buna keza düşürme işlemi ise internet bankacılığı kullanan herkes bağlantı kurduktan sonra sağlayabilir.

Garanti BBVA EFT Havale Limiti Yükseltme

Bankalar müşterilerine para çekme ve yatırma amaçlı olarak türlü yollarla hizmet sunuyor. Bu yollara teknolojinin de yardımı sayesinde en ucuzunu ve en kolayının yanında tüketicinin potansiyeline göre şekilleniyor. Para gönderme işlemleri havale, eft ile yapılırken aynı zamanda cep telefonuna para gönderme, QR kod ile para çekme gibi alternatiflerde Garanti müşterilerinin oluyor. Burada kişiler para gönderiminde limitler ile sınırladırılmış durumda. Bu sınır bankanın kendi kazancı ile ticari anlayışının yanında aynı zamanda hesap sahiplerinin de güvenliğini beraberinde getiriyor. Nitekim hesabınızın tamamı ile boşaltılmasını istemezsiniz. Fakat ticari olarak faaliyet gösterenler başta olmak üzere Garanti BBVA EFT Havale Limiti yükseltme işlemini banka şubesine başvurarak yapabilmektedir. Buradaki başvuru ile durumunuzun incelenmesi neticesinde banka gerekli ve uygun görmesi halinde söz konusu limitlerinizi yükseltme yoluna gider.

Okunmalı : Nakit Çekime Kapatılan Kredi Kartını Açtırma Nasıl Olur? 

Garanti BBVA EFT Havale Limiti Düşürme

Kişiler yükseltme taleplerinde olduğu gibi kendilerine tanınmış olan para gönderim limitlerini düşürme haklarına da sahip. Burada banka şubesini ziyaret etmeniz ve talebiniz ile limitleriniz yükseltilmesine rağmen düşürme işlemi çok daha kolay. Nitekim bunun için internet bankacılığı yeterli oluyor. Buradan giriş yaptıktan sonra mevcut limitlerin yerine kendinizin belirlediği daha düşük tutarlar ile para gönderim imkanlarına sahip olabilirsiniz. İnternet bankacılığına GAranti BBVA resmi sayfasının sağ üst kısmında giriyorsunuz. Burada karşınıza eft ve havale limiti menüsü çıkmaktadır. Buradan kişi kendisine göre bir limit tanımı uyguluyor. Bu tanım ile istediğiniz tutarlarda para gönderim imkanlarına da kavuşmuş oluyorsunuz.

Para Gönderiminde Neden Limit Bulunuyor?

Para gönderiminde hesap sahibi tüm hesaptaki paranın sahibi olmasına rağmen istediği gibi gönderme haklarına da sahip değil. Bunun ilk sebebi bankanın ticari bir kuruluş olması ve hesaplardan yüklü paraların çıkmasının önüne geçmek istemesidir. Nitekim bankalar hesaplarda olan paralar ile mevduatlarını yüksek oranda tutarlar. Bu paraların gönderimleri ile tutar düşer, bununla birlikte mevduatı da düşen banka aynı zamanda maddi zarara uğramış olur. Burada paraların hesaplarda kalması için ayrıca bir çaba sarfettiklerini de belirtmekte fayda olacaktır.

Bununla birlikte bir diğer husus da hesap sahiplerinin güvenliği. Nitekim hesapları her ne kadar güvenlik tedbirleri bankalar tarafından sağlanmış olsa da, mevcut şifreler ile hesapların ele geçirilmesi halinde tüm paranın başka hesaplara aktarılmasının da önüne geçilmiş oluyor. Yani tamamen hesap sahibinin maddi zararının da önüne geçilmiş oluyor.

Garanti BBVA Western Union ve Swift Limiti

Yurt içinde başka bankaya EFT ve banka şubesi arasında Havale olarak gönderebildiğiniz paraların yurt dışına gönderim işlemleri de Western Union ve Swift ile yapılabiliyor. Burada da Garanti müşterileri mevcut hesaplarındaki limitleri artırma ve düşürme imkanların sahip. Kişi ve kurumlar artırım işlemerini vereceğiniz onay ile yapabiliyor.

EFT ve Havale Limiti Ne Kadar?

Garanti BBVA Bankası Günlük EFT ve Havale limiti güncel olarak 250 bin lira ile sınırlı. Bu sınırın üstündeki rakamlara çıkabilmek için bankanız ile irtibata geçmeniz gerekiyor. Nitekim banka şubeleri de bu hizmetin verilmesinde üst müdürlüklerden onay almak zorunda. Burada hesap sahibi olarak son aylarda yapmış olduğunuz para aktarımları incelenebilir. Bu inceleme neticesinde mevcut tutarların sizlere yetmediğini düşünüyorsanız bu durumu hesabınızın bağlı olduğu Garanti BBVA ile paylaşmalısınız.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.