Kredi Almanın Yolu

Garanti BBVA EFT Saatleri Var mı? Ne Zaman EFT yapabilirim?

04.08.2020
341
Garanti BBVA EFT Saatleri Var mı? Ne Zaman EFT yapabilirim?

Satışının ardından Garanti BBVA ismini alan banka önemli bir bankacılık gücünü arkasına aldı. Bu anlamda dünyada en çok müşteriye sahip bankalardan birinin ortağı konumuna geldi. Yıllardır Türkiye’de faaliyet gösteren Garanti BBVA bankacılık hizmetlerinden birisi olan eft hizmetini belli saat aralığında gerçekleştiriyor. Bu saat aralığı da talimat verme imkanınız olsa da paranızın hesaba geçmesi biraz zaman alabiliyor. Garanti BBVA EFT saatleri kaç, ne zaman eft yapabilirim, Garanti’den yaptığım EFT ne zaman hesaba geçer, Garanti BBVA EFT sorgulama ve diğer hususlarda merak ettiğiniz hususlar da sizler için araştırma yaptık.

Garanti BBVA Bankası EFT Saatleri

Elektronik Fon Transferinin kısaltılması olan EFT Garanti BBVA bankası şubelerinden başka bankalara para göndermek için kullanacağınız bir yoldur. Para transferinde alacağınız bankacılık ürünlerinden en çok kullanılanı olması kişilerin maddi açıdan sorunlarını ortadan kaldırmak adına hangi saat aralığında yapıldığıdır. Garanti BBVA EFT saatleri 09:00 ile 16:00 saatleri arasında yapılırken 17:15 e kadar da geç EFT denilen bir hizmet alınabiliyor. Bu saat diliminde yapacağınız gönderimler karşı hesaba yaklaşık 10 dakika gibi bir süre zarfında geçer. Ancak daha geç bir zaman dilimini kullanırsanız gönderme talimatı alınmış olur ve paranız ilk mesai saatini beklemeye başlar. Mesainin başlaması ile birlikte talimat gerçekleşir ve paranızda gönderilmiş olur. Bunun nedeni yapılan EFT lerin merkez bankası onayından geçmesidir. Bu onayın gerçekleşmesi için mesai saatleri beklenmektedir. Mesai saati dışında hafta sonları, tatil günleri, ve mesai saatleri sonrasındaki zaman diliminde EFT yapılması söz konusu değildir.

EFT Ne Zaman Gerçekleşir?

EFT yapılması ile karşı hesaba geçmesi kısa zaman diliminde gerçekleşir. Ancak bazı durumlarda paranın hesaba geçmemesi de söz konusu olabilir. Hesap yanlışlığı, isim yanlışlığı gibi hususlar buna etkendir. Bu gibi durumlarda sizlere verilen EFT numarası ile EFT sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Sorgulama parayı gönderen kişi tarafından yapılması mantıklı olabilir. Bunun gibi hususlarda bankanızın müşteri hizmetlerine de danışabilirsiniz.

Garanti BBVA EFT Ücretleri (Masrafları)

EFT işlemi tüm bankalarda aynı mantıkla işler. Bu manada EFT saatleri de birbirine benzerlik gözetir. Burada EFT ve Geç EFT hizmeti söz konusu. Bunun için de farklı ücret yani masraf ödemesi iler karşılaşırsınız. Ödeyeceğiniz masraf tutarı sizin seçmiş olduğunuz para gönderme şekline göre değişir. Bu anlamda en uygun fiyatlı para aktarımında Garanti BBVA internet ve mobil bankacılığının kullanılması maddi açıdan mantıklı adım olacaktır. Masraf açısından gönderilen para miktarı da önem arz eder. İnternet ve mobil bankacılığı kullanan kişiler gönderecekleri para miktarına göre 7,5 lira ile 75 Lira arasında bir masrafla karşılaşır. İnternet bankacılığından yapacağınız geç EFT işleminin en az tutarı ise 11,25 TL dir. Ancak bankanın müşteri konumunuza ve yapılan maaş protokollerine bağlı olarak ücretsiz olarak bu hizmeti verebildiğinin de altını çizmekte fayda olacaktır.

Garanti BBVA şubelerinden para transferi seçeneğinizi EFT yoluyla yapmak istiyorsanız bu anlamda mesai saatler içerisinde 09:00 ile 17:00 saatleri arasını kullanmak doğru adım olacaktır.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.