Kredi Almanın Yolu

Garanti BBVA Bonus Kredi Kartından Havale – Eft Nasıl Yapılır?

29.02.2020
494
Garanti BBVA Bonus Kredi Kartından Havale – Eft Nasıl Yapılır?

İhtiyaç anında para transferinin yapılması için en azından hesabınızda para olması gerekir. Para aktarim işlemleri için elinizde birden fazla alternatif olmasına rağmen gönderebilmeniz için ise para olması önemli. Bu gibi durumlarda para ihtiyaçlarını gönderim yapabilmeniz için kredi kartları da önemli bir alternatif haline geldi. Bu manada Garanti BBVA Bonus Kredi Kartından Havale – Eft yapma imkanları da kartınızın limitleri doğrultusunda yapılabilen bir işlem. Garanti Kredi Kartından eft – havale nasıl yapılır diye bir sorumuz bulunuyorsa makalemiz içinde bulabilirsiniz.

Bonus Karttan Havale – EFT

Havale bankanın kendi şube hesapları arasında yapılabileni iken EFT ise farklı banka hesaplarına gönderilen bir para aktarım türü. Bu manada sizinde sahibi olduğunuz Bonus Kredi kartından havale ve eft yapabilmeniz için limitiniz olması  ve internet bankacılığını kullanıyor olmanız gerekir. Bu manada gönderim işlemi için ise  internet bankacılığına girdikten sonra para transferi menüsünden göndereceğiniz kişinin hesap numarası, adı soyadı bilgileri, telefon numarası ve para gönderimine konu olan hususu yazdıktan sonra göndermeden önce kredi kartından ödeme aracını seçmek olacaktır. Bu anlamda işleminizi yaptıktan sonra banka sizden gönderdiğiniz para limitine göre SMS onayı ile kod gönderir ve bu kodu girdikten sonra da paranız transfer edilmiş olur.

Garanti BBVA ATM İle Kredi Kartından Havale ve EFT

İnternet bankacılığı kullanmayan bir Bonus kart sahibiyseniz bu manada para gönderimi yapabileceğiniz bir alternatif te ATM ile işlem yapma olağınızdır. Burada bir Garanti ATM’ye kredi kartınızdan giriş yaparak para transferi menüsünden ilgili hesap numarası ve diğer bilgileri girdikten sonra para aktarım işleminizi karttan havale eft olarak yapmış olursunuz.

Yaşayan bir canlı olara gündelik hayatta birçok ödememiz sözkonusu. Bu ödemeler için ise paranız olması şart. Bu manada paranız olmadığı zamanlarda kira, aidat gibi nakit ödemelerinizi sıkıştığınız anda kredi kartınızdan yapabiliyorsunuz. Bu durum hesabınızda para olsun olmasın alabileceğiniz bir hizmet iken burada kartınızın da limiti olması gerekiyor. Kredi Kartından Havale EFT Nasıl Yapılır makalemizde bu konulara yer vermiştik.

Garanti Kredi Kartı Havale – EFT Özellikleri

Garanti Bonus Kredi kartından havale eft yapmanız halinde bu paranın iadesi söz konusu olmuyor. Burada kendi hesabınıza da havale edemiyorsunuz ve işlem için ücret ödemesi de söz konusu oluyor. Ayrıca yapılan transferler neticesinde yapılan kampanyalar ile kazanılan miller bu işlem için söz konusu değil. Ticari kredi kartı kullanan kişilerde bu hizmeti alamıyor. Döviz cinsinden para gönderimi mümkün değil iken TL göndermeniz halinde alışveriş ödemesi olarak yansıyor ve burada fazla faiz ödemesi de yapmamış oluyosunuz.

Garanti Bonus Havale EFT Limitleri

Garanti Kredi Kartından Havale için günlük 5 bn lira, aylık 10 bin lira ve yıllık ta en fazla 100 bin lira limitiniz bulunuyor.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.