Kredi Almanın Yolu

Garanti BBVA Bankasından Satılık Gayrimenkuller

Garanti BBVA Bankasından Satılık Gayrimenkuller

Ödenemeyen borçlardan dolayı satışa konu edilen Garanti BBVA Bankasından Satılık Gayrimenkuller normal fiyatlarının altında olması nedeniyle en çok tercih edilenler arasında bulunuyor. Burada taşınmaz alımında atacağınız adımlar ve uygun fiyatlardan ev, konut, dükkan ve arsa alımı yapmak için neler yapabiliriz, nasıl başvuru yapabiliriz bunlara birlikte bakalım.

Bankadan Satılık Taşınmazlar

Garanti BBVA sayfasından giriş yaparak ilgili satışa konu edilen taşınmazlara ulaşabiliyorsunuz. Burada taşınmazların nerede bulunduğu, taşınmazın özellikleri, fotoğrafları gibi hususların yanında bu taşınmazlar ile ilgili personel ve telefon numaralarına da ulaşabiliyorsunuz. Dilerseniz bu kişileri arayarak ayrıca bilgi sahibi olabilme imkanlarınız da bulunuyor.

Okunmalı : Denizbank’tan Satılık Gayrimenkuller

İhale Yöntemi İle Bankadan Satılıyor

Garanti BBVA Satılık Gayrimenkuller tamamen ihale yöntemi ile yapılırken bu ihalenin bankanın şartları altında gerçekleştiğini belirtmekte fayda olacaktır. Burada taşınmaza bir muhammen bedel belirlenmiştir ve teklif verme yöntemi ile satışlar yapılmaktadır. Burada satışa konu gayrimenkullerin fiyatlarını sonradan değiştirme hakkına sahip olan banka teklifler ile daha uygun fiyatlara da satış yapabiliyor. Bu anlamda çok daha uygun şartlarda taşınmaz sahibi olabiliyorsunuz.

Alınan taşınmazın Bedeli Peşin Ödeniyor

Garanti BBVA bünyesinde taşınmaz satın almanız halinde bunların fiyatlarını peşin olarak ödemeniz gerekiyor. Fakat bu ödeme için bankadan kredi talebinde bulunabilirsiniz. Kredi alma kriterlerini taşıyor olmanız halinde sizde bankadan kredi kullanarak bu ürünlerden birisini satın alma fırsatı yakalayabilirsiniz.

İhaleye Katılım İçin Bankaya Başvurun

İhaleye katılabilmeniz için satışa konu listeye ulaşıp buradan bir taşınmaz beğenmeniz gerekiyor. Bu taşınmazı belirlemeniz halinde muhammen bedelin % 5 oranında bir teminat yatırılması gerekir. Bu teminat ihaleye girmenize rağmen kazanamamanız halinde size iade edilirken, ihaleyi kazanmanıza rağmen satış işleminden imtina etmeniz halinde bankaya gelir olarak kaydediliyor. Yani geri alamıyorsunuz. Garanti BBVA E-İhale Sayfasına Giriş

Şartname İmzalanıyor

İhaleye katılacak kişiler Garanti BBVA şubesinden başvuru yapıyor ve burada sözleşme imzalıyor. Ayrıca teminatı yatırıyor. Burada size bir kullanıcı adı ve şifre veriliyor. Bu şifre ile internetten ilgili taşımaza teklif veriyorsunuz ve ihale süreci başlamış oluyor. İhale bitiminde kazanan kişi taşınmazın geri kalan kısmını yatırarak satış işlemlerini gerçekleştiriyor. Tapu harç bedellerinin ödenmesinde herkes kendi üzerine düşeni yapıyor. Burada ekspertiz ücreti  ödemenize de gerek kalmıyor. Taşınmaz alımında Garanti BBVA kredi ürünlerine başvuru yapabilirsiniz.

Okunmalı : Ziraat Bankasından Satılık Gayrimenkuller

Satılık Gayrimenkullere Fatura Kesilmiyor

Satılan bu gayrimenkuller için ayrıca KDV ödemesi yapılmıyor. Kesilen ödeme dekontu ayrıca fatura yerine de geçebiliyor. Burada gerçek ve tüzel kişilikler ihaleye katılabiliyor. Tüzel kişiliklerin katılması halinde şirkete yetkili olmasına dair bir yetki belgesi, imza sirküleri gibi belgeler isteniyor.

Garanti BBVA Satılık Gayrimenkuller ile ilgili sık sorular için aşağıdan pdf dosyası indirebilirsiniz.

garanti-bbva-satilik-tasinmaz-sik-sorulanlar


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.