Kredi Almanın Yolu

Garanti BBVA Bankasına Dilekçe Nasıl Yazılır? (Dilekçe Örnekleri)

Garanti BBVA Bankasına Dilekçe Nasıl Yazılır? (Dilekçe Örnekleri)

Alınan bankacılık ürünleri ile ilgili talepler ve sorunlar bankaya her ne kadar sözlü olarak bildiriliyor olsa da bazıları için yazılı başvuru yapmak gerekiyor. Çünkü yapılacak işlemler ile ilgili olarak sözler unutulabilirken yazılı evrakların atlanması zordur. Bu nedenle sonraki dönemlerde yasal dayanak oluşturabilmesi adına yazılı başvuru önem arz eder. Yazılı başvuruda dilekçe il olur. Makalemizde sizlere Garanti BBVA Bankası Dilekçe örnekleri?  Bankaya Dilekçe nasıl yazılır? Bankaya hangi dilekçeler yazılır? Bunlara yer vereceğiz.

Garanti BBVA Bankasına Hangi Dilekçeler Yazılır?

Bankacılık ürünlerinde oluşabilecek detaylar için dilekçe yazılabilir. Bunların başlıcaları;

  • Kredi Kartı Harcama İtirazı Dilekçesi
  • Kredi Karıt Aidatı İade Dilekçesi
  • Hesap İşletim Ücreti iadesi dilekçesi
  • Banka hesabının kapatılması dilekçesi
  • Kapatılan kredinin sigorta bedelinin iadesi dilekçesi
  • Hayat sigortası poliçesinin iptali dilekçesi
  • Kredi yapılandırma dilekçesi
  • Kredi masraflarının iadeleri
  • Konut üzerindeki ipoteğin kaldırılması dilekçesi.

Bunlar gibi sayılacak bir çok örnek dilekçe bulunabilir. Burada önemli olan sizin dilekçedeki taleplerinizi doğru anlatabilmenizdir.

Okunmalı : Garanti BBVA ATM’den Kartsız Para Çekme Yatırma

Dilekçede Neler Bulunur?

Garanti BBVA Dilekçe örnekleri makalemizi inceliyorsanız önemli olan dilekçede nelerin olduğunu öğrenmek olacaktır. Öncelikli olarak dilekçeyi nereye yazdığınız muhatap bölümüdür.

Örnek. Garanti BBVA Bankası Konyaaltı Şubesine

Muhatap sonrası talebinizin ayrıntısına yer verin. Örneğin kredi kartı harcama itirazı ise bu kartın numarasını yazın. Harcama dönemini belirtin ve harcamaya itirazı oluşturan harcama ve kesintileri maddeler halinde yazın. Bu harcama itirazını neden yaptığınızı ve haklı olduğunuz noktalara değinin. Bunların yanında adınız soyadınız, imzanız, TC kimlik numaranız, adres ve telefon numaranız gibi iletişim bilgileriniz olmalı ve hesap ekstrenizi de ek olarak dilekçenize eklemeniz gerekir.

Garanti BBVA Örnek Dilekçe

Garanti BBVA Bankası Genel Müdürlüğüne

**** **** **** 1234 numaralı kredi kartı kullanıcısıyım. Ekim 2019 döneminde kartımdan habersiz olarak yapılan harcamalar, tarihleri, harcamanın yapıldığı yer ve tutarları aşağıya çıkarılmıştır. Söz konusu harcamalar benim bilgim ve rızam dışında gerçekleşmiştir. Bu nedenle bankanızca gerekli incelemenin yapılarak söz konusu tutarların kredi kartı hesabıma iadesini istiyorum.

Gereğini arz ederim.

Harcamanın Tarihi           Harcama Yeri     Harcama Tutarı

Garanti BBVA bankasına yazmak istediğiniz dilekçeler ile konuları aşağıdaki yorumlar bölümüne yazarsanız yazarlarımız kısa süre içerisinde istediğiniz dilekçeyi hazır edeceklerdir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.