Kredi Almanın Yolu

Garanti IBAN Hesap No Öğrenme

Garanti IBAN Hesap No Öğrenme

Krediyolu.com – Bankacılık işlemlerinin yapılmasında önemli olan hesap numarası diğer adıyla müşteri numarasıdır. Önemli olan hususu ise para gönderimlerinde adresine ulaşması için doğru numaralar üzerinden gönderilmesi. Bu anlamda Garanti BBVA şubeleri nezdinde para gönderiminde kullanabileceğiniz hesap numaralarının da öğrenilmesi gereken hususlar arasında olduğunu kabul etmek gerekir. Garanti BBVA Bankası Hesap Numarası öğrenme işlemi çok kolay olmasına rağmen anlık ulaşım sağlayamadığınız hususlar arasında olabiliyor. Bu durumda yapmanız gereken;

Garanti Bankası Hesap Numarası Öğrenme

İlk öncelik bankamatik kartınız yada hesap numaranız bulunuyorsa en sağlıklı olanı IBAN numarasını bulmak ile yapılmalı. Zira uluslar arası olarak kullanılan bu numaralar sayesinde paranızı da hiç şaşmadan yanlışlık olmadan gönderebiliyorsunuz. IBAN sorgulama sayfasını ziyaret ettikten sonra buraya şube kodu ve hesap numarasını girdikten sonra tamam diyerek ilerlemeniz halinde sistem otomatik olarak hesabınızın iban numarasını size veriyor. Burada gireceğiniz hesap numarası ile verilen iban numarası çevirici olarak yapılır. Yani kesinlikle sizin aradığınız bir hesap numarası olacak şeklinde bir tabire inanmayın. Burada hesabın sahibi ile ilgili isim çıkmaz. Onun için para gönderimi öncesi hesaplarınızı mutlaka kontrol edin.

İnternet Bankacılığından

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı üzerinden tüm hesaplarınıza ait numaralar ve iban numaralarına ulaşım da mümkün. Ayrıca buradan giriş yaptıktan sonra numarayı paylaş bölümü ile telefon uygulamaları üzerinden numaranızı da istediğiniz kişilerle paylaşabiliyorsunuz. Paylaşmak istediğiniz hesap numarası internet bankacılığına girdikten sonra hesap bölümünden görüntülüyorsunuz.

Müşteri Hizmetlerinden

Garanti BBVA hesap numarasını öğrenme işleminin bir diğer yolu da Garanti BBVA müşteri hizmetleri üzerinden geçiyor. Bunun için arayacağınız telefon numarası 444 0 333. Buradan dilerseniz yetkili kişilerden de canlı olarak destek alarak numaranızı öğrenmeniz mümkün.

Banka Şubelerinden

Bunların dışında Garanti BBVA hesap için banka şubeleri de seçilebilir. Zira yapabileceğiniz tüm işlemlere olanak kılan Garanti şubeleri dilediğiniz takdirde hesaplarınıza ait iban ve diğer numaraları da size verebilirler. Bunun için kendinizin olduğuna dair kimliğiniz ile başvurmanız yeterli olur.

Para Göndereceğim Hesap Numarasını Nasıl Öğrenirim?

Hesap numaranızı biliyorsunuz fakat başka birinin hesabına para göndermek için hesap numarası arayışı içerisindeyseniz bununu için yapmanız tek gereken göndermek istediğiniz kişiden yardım almak olur. Zira bankalar başkaların hesap numaralarını kimseye vermez. Bu nedenle para göndermek istediğiniz kişiden hesap numarasını istemeniz yeterli olur.

IBAN numarası Önemli

Para gönderim ve alımlarında kolaylık sağlayan iban uzun ve karmaşık bir numara. Fakat dünya ülkeleri arasında para gönderimi için en doğru ve sağlıklı olanı. O nedenle eft ve havale yapılırken göndereceğiniz hesabın ibanı üzerinden göndermekte en doğru karar olacaktır. Burada para gönderiminde girilen numara ile sorgulama yapılır. Sorgulama sonrası kişinin adı ve soyadının iki harfi çıkacaktır. Bu harfler göndericiye uyduğu takdirde doğru adrese para gönderilmiş olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

2