Kredi Almanın Yolu

Garanti BBVA ATM’den Kartsız Para Çekme – Yatırma

25.12.2021
719
Garanti BBVA ATM’den Kartsız Para Çekme – Yatırma

Para çekme ve yatırma işlemleri bankalar ve bankamatikler aracılığıyla yapılabilirken gelişen teknoloji sayesinde bir karta gereksinim duymadan da para çekimini ATM’den yapabiliyorsunuz. Bu hizmeti veren bankalardan birisi de Garanti BBVA Bankası ATM’den kartsız para çekme yatırma hizmeti veriyor. Bu hizmeti alabilmeniz için atacağınız adımlar makalemiz içerisinde bulunuyor.

Teknolojiyi yakından takip eden ve son gelişmeler ile tüketicilere hizmet veren Garanti BBVA bankacılık ürünlerini tüketicilere sunarken mümkün olduğu kadar tüm gelişmeleri de yerinde sunuyor. Burada Garanti BBVA ATM’den kartsız para çekme ve yatırma işlemi de oldukça basit bir hizmet olmasına rağmen bazı durumlarda hesap sahibini düşünen bir hizmet.

Garanti BBVA ATM’den Kartsız Para Yatırma

En çok kullanılan hizmet para yatırma. Zira banka şubelerinde hesabı olsun olmasın herkes kartsız para yatırımı yapabiliyor. Bu anlamda yapacağınız işlemler şu şekilde;

  • Garanti BBVA ATM’sinden kartsız işlem menüsünü seçin.
  • Buradan para yatırma menüsüne geçin.
  • Para yatırmada kartsız para yatırma seçeneği ile TC numaranızı, Cep Telefon Numaranızı girin.
  • Parayı göndermek istediğiniz karşı hesabın numarasını yazın. Hesap numarası yazılması sonrası burada hesabın sahibinin adı ve soyadının ilk iki harfini görebilirsiniz. Onun için hesap numarasının doğru yazılıp yazılmadığını da kontrol edebilirsiniz.
  • Daha sonra yatıracağınız parayı para yatırma bölmesine yerleştirin. Bankamatik paranızı alır, sayar ve daha sonra sizden miktar konusunda onay ister. Bu onayın sonrasında da para karşı hesaba geçer.

Garanti BBVA kartsız para yatırma işleminde yatırdığınız parada önemli. Yırtık, eski, ıslanmış paraları bankamatikler kabul etmez ve size geri iade eder. Sizde parayı yatıramamış olursunuz.

Garanti BBVA ATM’den Kartsız Para Çekme

Para yatırmanın yanında Garanti BBVA şubelerinde hesabı olan kişiler hesabında para olması halinde bu parayı kartsız olarak ta çekebiliyor. Fakat para çekiminde güvenlik adımı olarak bir kaç husus bulunuyor. Bu hususlar ise referans numarasının istenmesi, QR kodu yada Cepbank seçeneğidir.

Referans Numarası İle Para Çekme

Bunun için kartsız işlem menüsü, para çekme seçeneği sonrası karşınıza çıkacak olan alternatifler arasında bulunun referans numarası seçilmesi halinde buraya numara girilmesi ile para çekimi söz konusu olur. Bu referans numarası cep telefonunuza gelmektedir.

Garanti BBVA QR Kodu İle Para Çekme

Garanti BBVA şubelerinde hesabı olan ve bu hesaba internet bankacılığı tanımı olan kişiler internet bankacılığından giriş sonrası ATM ekranın gösterilen olan QR kodun telefon kamerası ile okutulması sonrasında paranızı çekebiliyorsunuz.

Cepbank ile Para Çekimi

Garanti BBVA Cepbank ile para çekimi işlemi ise farklı bir kişiye cep telefonundan para gönderilmesi ile olur. Burada para göndereceğiniz kişinin telefon numarası, TC numarası istenir. Para gönderimi sonrası kişiye SMS gelir. Bu SMS de belirtilen referans numarası ile de paranızı çekebiliyorsunuz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.