Kredi Almanın Yolu

Garanti BBVA ATM Döviz (Dolar-Euro) Yatırma Çekme

06.01.2020
3.128
Garanti BBVA ATM Döviz (Dolar-Euro) Yatırma Çekme

Dolar ve Euro gibi döviz kurlarının bozdurabileceğiniz adreslerin başını bankalar çekiyor. Bu anlamda dövizinizi TL’ye çevirebileceğiniz onlarca yoldan bahsetmek mümkün. Fakat fiziki olarak bu hizmeti 7-24 alamazsınız. Alabileceğiniz tek mecralar var bankaların ATM’leri. Ülke çapında yurt dışı merkezli olarak faaliyet gösteren Garanti BBVA ATM döviz yatırma çekme işlemine olanak kılıyor.

Garanti ATM Döviz Bozdurma

Tüm bankalar kendi bünyesinde bankamatikleri aracılığıyla döviz çekme yatırma bozdurma hizmeti veriyor. Fakat bu hizmeti her ATM’den alamazsınız. Öncelikli olarak döviz bozan ATM arayışına girmeniz gerekiyor. Özellikle turistlerin yoğun olduğu bölgelerde bulabileceğiniz bu ATM’ler Garanti BBVA internet sitesinde ilan edilmiş durumda. ATM’den dolar çekilir mi sorumuzun cevabını daha önceki yazılarımızda vermiştik.

Döviz Çekebileceğiniz ATM Garanti BBVA

Bankadan döviz bozdurmak herkesin kullandığı yollardan. Bu işlemin avantajı ve dezavantajı yine kişinin durumuna göre değişiyor. Döviz konusunu oluşturan özellikle dolar ve euro döviz bürolarıda hizmet alabileceğimiz husus olsa da ATM Döviz Bozdurma zaman mevhumu olmadan yapabileceğimiz bir işlem. Bu nedenle Garanti ATM döviz bozdurma, çekme, yatırma sıklıkla başvurabileceğiniz bir bankacılık ürünü.

Bankalar alım ve satı bakımından döviz kuru makası uygular. Bu aralık mesai saatlerinde en aza inerken mesai sonrası ve tatil günlerinde maksimum seviyeye çıkar. Bu nedenle muhtemel ATM döviz bozdurma işleminizi yine makas aralığınız en az olduğu dönemlerde yapmak mantıklı olacaktır.

Garanti ATM’den Döviz Çekilir mi?

Yurt dışında ülkemize ziyarette bulunan misafirler ATM döviz işlemleri hesaplarına ve buna bağlı olara bankasına bağlı kalınarak işlem yapabilir. Bu anlamda küresel ekonomiye geniş çaplı bankacılık hizmeti veren Garanti BBVA anlaşmalı olduğu bankalar ile hizmet veriyor. Bu manada hesap sahibi bankacılık işlemlerinde çok daha az masraf ya da hiç ödemeden yapma yoluna gidiyor.

Yurt dışı merkezli olan bir banka hesabında döviz çekimi yapmak yüksek masrafa neden olabilir. Bu nedenle yurt dışı hesaplarınız için anlaşmalı bankalar kullanılmalıdır. Bu kullanım ödeyeceğiniz ücreti en aza indirir.

Garanti ATM’den Döviz Yatırılır mı?

Garanti ATM döviz yatırma işlemi ile bu paranızı TL’ye çevirebiliyorsunuz. Bu yatırım için öncelikli olarak bankadan döviz hesabınız olması gerekir. Eğer yoksa en hızlı döviz hesabı açımı internet bankacılığı sayesinde oluyor. Burada giriş yaparak istediğiniz döviz kurundan hesap açabilirsiniz. Hesabınızdaki paralar ile hemen döviz alımı yapabilir ve en yakın Garanti ATM Döviz Çekme hizmetini de alabilirsiniz.

Garanti ATM döviz çekme yatırma limitlere konu edilir. Limit üstü çekim sadece ücreti mukabilinde yapılır. Elbette masrafın yapılmasına engel bir protokolünüz olmadığı sürece.

Garanti ATM Döviz Yatırma Çekme Limiti

Garanti ATM’lerinden yapacağınız döviz çekme işlemleri için bankanın güncel bir açıklamasını bulamadık. Bu anlamda Türkiye’de TL üzerinden çekim ve yatırma işlemlerinde limit uygulanıyor. Nitekim bu hizmet içinde limit söz konusu.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.