Kredi Almanın Yolu

Fuzul Oto Faizsiz Araç Alma Sistemi

30.12.2021
3.018
Fuzul Oto Faizsiz Araç Alma Sistemi

Ekonomi piyasasına yeni girmese de faizsiz araç alımı için farklı sistemler mevcut. Bu sistemler için her ne kadar yasal bir mevzuat bulunmasa da bu hizmeti veren birden fazla şirket bulunuyor. Bu şirketler arasındaki ana mantık grup oluşturmak, oluşturulan grup arasında çekiliş yapmak, sırası gelince de araç sahibi olmaktır. Bu anlamda FuzulOto faizsiz araç alma sistemi sizin de araç alımında kullanabileceğiniz bir alternatif yol olarak dikkate alınabilir.

Peşinatsız Faizsiz Araç Nasıl Alınır?

Fuzuloto araç alma sisteminde gruplar 11,15,21,31,37,49 ve 61 kişilik olarak belirleniyor ve araç alımında taksitler vade farkı olmadan faizsiz olarak alınıyor. Grupların oluşturulması sonrasında ise kimin araç alacağı aylık olarak noterde çekilen kura ile belirleniyor. Yani kimin ne zaman alacağı bilgisi mevcut değil. Gruplara katılanlar ne kadarlık araç alacağını, aylık ne kadar bütçe ile taksit ödeyeceğini kişi kendisi karar veriyor peşinat verilmeden sisteme girilmiş oluyor. Kişi isterse aracını almadan önce taksitini artırabilirken isterse düşürebiliyor da.

Fuzul Otomotivden araç alımı düşüncesinde olan kişilerin en çok merak ettiği hususlardan bir tanesi de alacağı araç değeri ile ne kadar taksit ödeyeceğidir. Burada peşinat yoktur. Örneğin alacağınız aracın bedeli 50 bin lira olsun Vade sayısı 21 ay olursa burada aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 2 bin 380 lira oluyor. Toplamda ise ödeyeceğiniz tutar 52 bin 900 lira oluyor. Yine vade sayısı kadar da teslim aralığı bulunuyor. Her ay çekilen kura ile şanslı kişiyseniz size daha önce araç alımı imkanı çıkabiliyor.

Vade Ortası Sistemi

Diğer otomotiv sistemlerinden ayrı olarak Fuzul Oto da Vade Ortası Sistemi bulunmaktadır. Bu sistemde söz konusu grup ile vade sayısının ortasında kişi aracını teslim alır. Bu dönemden sonra kişi taksitleri ödemeye devam eder. Yine aracı almadan önce taksit ödemelerinde yükseltme ve alçaltma imkanları da bulunur.

Okunmalı : Faizsiz Taksitli Vade Farksız En Ucuz Araç Alma Yolları

Sistemin adı FuzulOto kişilerden peşinat yada faiz alımı söz konusu değil iken burada verilen bir ücret varki o da organizasyon ücretidir. Kişi de zaten sisteme girerken önce ilk taksiti ve organizasyon ücretini ödeyerek sisteme katılmış oluyor.

Fuzul Oto Peşinatlı Erken Teslim Sistemi

Araç alımında faizsiz sistem söz konusu iken Fuzul Oto peşinatlı erken teslim sistemi kişilerin araçlarını erken almalarına neden oluyor. Burada verilen peşinat ile birlikte kısa süre içinde aracınızı teslim alabiliyorsunuz. Kişi peşinat ile vereceği taksitleri de belirleyerek hareket ediyor. Yani siz peşinatı ne kadar yüksek tutarsanız aracınızı da o kadar erken almış oluyorsunuz. Bu sistemde araç alınması halinde aracın bedelinden peşinat düşülüyor ve geri kalan kısmı taksitlendiriliyor. Örneğin 50 bin liralık araç için 30 bin lira peşinat vermeniz halinde ödeyeceğiniz taksit tutarı 952 Lira oluyor ve 4 ncü ayda da aracınızı teslim alıyorsunuz. Toplam ödenen tutarda 52 bin 900 lira oluyor. Buradaki 2 bin 900 lirada organizasyon ücreti ile masraflar oluyor.

Fuzul Oto Ara Ödemeli Erken Teslim Sistemi

Faizsiz ve peşinatsız araç alımında alternatif olarak değerlendirebileceğiniz Fuzul Otomotiv kişilere ara ödemeli erken teslim sistemi de sunuyor. Bu sistemde mantık gruplar halinde ödeme yaparken arada peşinat tarzında bir ödeme yapmanız. Bu sayede peşinat vermiş gibi oluyorsunuz kalan tutar da taksitlere bölünüyor. Bu durumda da aracınızı erken almış oluyorsunuz.

Fuzul Oto Sisteminden Çıkma

Fuzul Ev ve Fuzul Oto Türkiye’de yaklaşık 27 yıldır faaliyet gösteren bir şirket. Bu sayede yüzlerce kişiyi faizsiz ev ve taşıt sahibi yapmış durumda. Bu sistem sayesinde araç ve ev sahibi olan kişiler içerisinde memnun ve mutlu olan olduğu kadar şikayetçi olan kesimde bulunuyor. Kişi bu anlamda dilerse girmiş olduğu sistemde dondurma, iptal etme gibi imkanları bulunuyor. Sisteme giriş sonrası iptal etmek isterseniz bunu şirkete yazılı olarak bildiriyorsunuz. Bu bildirim sonrası yatırmış oldunuz taksitler size faizsiz olarak üç ile altı ay içerisinde ödeniyor. Bu süre oldukça uzun diyebiliriz. Zira bazı bunun gibi benzer sistemlerde bir ay içerisinde ödeme imkanları bulunuyor.  Fakat organizasyona katılım ücretinin iadesi söz konusu değil. Bu ücret şirkette kalıyor.

Okunmalı : Ziraat Bankasından Satılık İkinci El Araçlar

Fuzul Oto Sistemine Kimler Katılabilir

Bu sisteme girişte ilk önce 18 yaşını doldurmuş reşit durumunda olmalısınız. TC vatandaşı olmakla birlikte yabancı olmanız halinde Türkiye’de oturma iznine sahip olmasınız. Başvuruda sadece kimlik yeterliyken katılım için sadece sözleşme imzalıyorsunuz.

Kuranın çıkması neticesinde şanslı kişilere araçları her ay ilk Cumartesi günü Noter çekilişinde almaya hak kazanan kişiye teslim ediliyor. Bu teslimat kağıt üzerinde gerçekleşiyor. Nedeni ise kişinin söz konusu tutar bedelindeki aracı dilediği yerden alması. Bu alım sonrası kişiye parası ödeniyor.

Araç Teslimatında Masraflar Oluyor mu?

Söz konusu kura ile araç alımı size çıkması halinde teslimat esnasında araca ait haciz, ipotek, rehin ile mülkiyeti muhafaza için masraflar aracı alacak kişiye ait oluyor. Bunun yanında aracın sigortası, kaskosu ve bunun gibi masraflarda yine araç sahibinin üzerinde oluyor.

Taksit Ödeme Dondurma

Fuzul oto sistemine girişlerde kişileri endişelendiren durumlardan bir tanesi de ödeme güçlüğü çekilmesi. Bu durumda kişi istediği gibi taksitleri düşürme imkanına sahip iken aynı zamanda bir kaç ay süre ile taksit ödemeyi dondurma imkanlarına sahip. Bu sayede sistemde ödeme alternatifleri değerlendiriliyor. Dondurma yapılması halinde dondurulan süre kadar aracı almanız da gecikiyor. Sisteme katılanlar sonradan ara taksit, peşinat ödemesi yapabiliyor. Fakat bu durum çekiliş sürecine girdiğinden aracınızı daha önce almanıza neden olmuyor. Yani çekiliş sistemi aynı devam ettirilmiş oluyor.

Katılım Gruplarında Dağılma Olurmu?

Taksit ile peşinatsız ve faizsiz araç alımına konu olacak aracın bedeli de görevlendirilen eksperler sayesinde belirleniyor. Yani almak istediğiniz aracı bulduktan sonra siz bunu şirkete bildiriyorsunuz. Şirket görevli eksperleri araca bakıyor ve fiyat belirliyor. Şirketin oluşturduğu grupların dağılması söz konusu olabilir. Bu dağılma kişilerin ayrılması ile olur. Fakat burada Fuzul oto güvencesi olduğu için kişilerin hiç bir mağdur edilmez ve yine aynı şartlarda araç sahibi olunmasının yolu devam eder.

Okunmalı : Faizsiz Taksitli Vade Farksız En Ucuz Araç Alma Yolları

Her Ay Çekiliş Yapılıyor

Gruplara katılan kişilerin hakları korunması açısından her ay çekiliş yapılıyor. Bu çekiliş Noter sayesinde yapılıyor ki kişilerin aklında soru işareti kalmıyor. Kişi aracını satın almış olsa bile sistem devam edecektir. Bunun nedeni aracını hala almayan kimselerin olmasıdır. Burada araçlara ipotek ve rehin konulmasının nedeni aracını henüz almayan kişilerin haklarının korunması amacıyla yapılıyor.

Fuzul Otomotiv genel müdürlüğü Akşemsettin Mahallesi, Vatan Caddesi üzerinde Fatih ilçesi İstanbul’da bulunmaktadır. Konu hakkında ayrıntılı bilgiyi fuzuloto.com adresinden alabilirken aynı zamanda dilerseniz 444  63 13 ve 0 212 531 59 59 numarayı arayarak ta ayrıntılı bilgi edinebiliyorsunuz. 38 ilde şubesi bulunan Fuzul Oto gün geçtikçe şube sayısını artırıyor. Bunun yanında özellikle İstanbul’da ek hizmet binaları da mevcut.

Tüm bu hususlarda Fuzul oto sistemi nasıl çalışır sorusuna ayrıntılı bilgi vermeye çalışırken sisteme katılan kişiler ayrıca internet sitesi üzerinden giriş yaparak online hizmet alabiliyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.