Kredi Almanın Yolu

Faturalı Cep Telefonu Hatlarına Kredi

29.05.2020
249
Faturalı Cep Telefonu Hatlarına Kredi

İnternet üzerinde reklam amaçlı olarak ve bazı finansal danışmanlık ilanlarında faturalı cep telefonlarına kredi başlığı altında yazılar görmek mümkündür. Hatta bazı kredi danışmanlık ofisleri icralık olanlara kredi, banka kredi notu sıfır olanlara kredi başlığı altında bu ilanları yayınlar. Aslına bakıldığında bu işlem için tam anlamıyla kredi demek doğru olmayacaktır. Bu işin özü bir ticareti yansıtır fakat kişilerin eline nakit geçiren bir işlem olduğu doğrudur.

Faturalı Cep Telefonu Hatlarına Kredi Nasıl Çekilir?

Cep telefonu operatörlerinden kredi kullanma işlemi diye bir işlem yoktur. Ancak operatörler cep telefonu hattı üzerinden taksitli olarak telefon satma hizmeti sunar. Bu işlem için kişilerin kredi sicili ya da kredi notu gibi bilgilerin önemi yoktur. Yalnızca hattınıza 6 ay ya da 3 ay boyunca düzenli ödeme yapmanız yeterli olacaktır.

Okunmalı. Türk Telekom Hattına Kredi

Telefon operatörlerine başvuru yapmak ve hattınıza taksitle telefon alacağınızı söylemeniz sizin hat puanınıza göre yeni bir telefon almanızı sağlayacaktır. Bu işlemden sonra 6, 12 ya da 24 ay gibi vadelerle yeni bir telefona sahip olursunuz. Kredi alma işlemi telefon elinize geçtikten sonra yapılan bir işlemdir. Sıfır olarak hattınıza taksitli olarak aldığınız telefonu kutusunu açmadan bir telefoncuya sattığınızda kredi çekmiş gibi nakit paraya sahip olabilirsiniz.

Cep telefoncu sizin sıfır telefonunuzu piyasanın bir miktar altında bir fiyatla sizden satın alacak ve size telefonun ücretini nakit olarak ödeyecektir. Bu sayede siz taksitle telefonun ücretini ödemeye başlamadan önce telefonu satacak ve ücretini tıpkı bir kredi çekmiş gibi nakit olarak kullanmaya başlayacaksınız.

Okunmalı Faturalı Faturasız Hatta Kredi Gerçek mi?

Cep Telefonu Hatlarına Kredi Almak Mantıklı Mı?

Cep telefonu hatlarına kredi almak bir takım kişiler için oldukça mantıklı bir işlemdir. Bankalarla kredi çekme konusunda sorun yaşayan, kredi sicilinde sorun bulunan veya hiç kredi çekmemiş olan kişiler bu işlem ile ihtiyaçları olan nakde ulaşabiliyor. Hatta telefon alırken seçecekleri telefonun ihtiyaçlarını karşılayacak meblağa tekabül etmesi, kişilerin edinmek istedikleri paraya sahip olmalarını da sağlıyor. Çok zorlu ve sıkıntılı bir prosedürü de bulunmayan bu işlem acilen nakde ihtiyacı olan çoğu kişi tarafından uygulanıyor.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.