Kredi Almanın Yolu

Faizsiz Taksitli Vadeli En Ucuz Araç Ev (Konut) Alma Yolları

28.07.2020
487
Faizsiz Taksitli Vadeli En Ucuz Araç Ev (Konut) Alma Yolları

Kişiler hayatlarında mutlaka küçükte olsa hayallerini süsleyen bir araç alımı arayışındadır. Geliri olsun yada olmasın bunun yanında düşük gelirli olan herkesin bu ihtiyacını karşılama açısından farklı alternatifleri bulunuyor. Faizsiz araç alma işlemi günümüzün finans sistemi nedeniyle neredeyse imkansız. Fakat buna rağmen geliştirilen bazı uygulamalar ve sistemler sayesinde de kişiler almak istediği aracı, faizsiz taksitli vadeli en ucuz araç ev alma yolu ile alabilir oldu. Bu anlamda kurulan uygulamalar ile arasındaki farkları sizlere ayrıntılı olarak açıkladık. Nitekim bu uygulamalar birbirine yakın bir özellik taşıyor olsa da; farklı unsurları olabiliyor.

Faizsiz Araç Satışı Gerçekle Var mı?

Günümüzde sürekli sayılarında bir artış olan faizsiz araç alma sistemi farklı markalar altında kendi bünyelerinde oluşturulan farklı yapılaşma ile tartışılır seviyelere çıktı. Bu sistemlerden şikayet eden kişi sayısı çok olmasına rağmen bu sistemden araç ve ev alımı da yapan çok daha fazla kişi var. Burada kişi düşük geliri ile faiz oranlarının yüksekliği nedeniyle çok daha fazla paralar ödemektense beklemeye razı olarak çok daha az paralar ödemek istiyor. Bu amaçla da bu sistemlere katılım söz konusu.

Faizsiz Araç Alma Yolları

Faizsiz araç alımında mantık ve sistem aynı olmasına rağmen bu yolları veren marka kuruluşlar ve ayrıntıları şu şekilde;

Faizsiz Araç Sistemi Mantığı Nasıl İşliyor?

Türkiye’de faaliyette olan tüm bu şirketler aynı mantıkla araç almak isteyenleri alacakları aracın bedeli, ödeyecekleri taksit sayısı, peşinat verip veremeyecekleri gibi kriterler ile bir araya getiriyor. Bu gruplar başvuru ile sisteme dahil ediliyor. Başvurularda faiz, vade farkı gibi bir ödemeniz yok. Fakat şirketler organizasyon bedeli adı altında 2.500-3.000 TL civarlarında ayrı bir ücret alıyor. Bu anlamda Noter huzurunda her ay bir çekiliş yapılıyor ve çekiliş sonrası kurada çıkan kişi aracını alma yoluna gidiyor. Bu araca şirket ipotek koyma ile diğer katılımcıları da bir anlamda koruma altına alıyor. Aynı zamanda bu araçların kaskosu ve taşıt sigortası da yine bu şirketlerce yapılıyor ki ayrı bir kazanç kapısı oluyor.

Grup sayısına göre vade söz konusu ediliyor olsa da; özellikle Biraram 80 ay vadeli araç satışı ile dikkatleri üzerine çekti. Oldukça uzun bir süre olmasının yanında kurada en son çıkan kişi için zorlu bir süreç olsa gerek.

Faizsiz Araç Alma Sisteminden Ayrılma

Bazı firmalar araç teslimi sırasında ipoteğin yanı sıra kefil talebinde bulunduğu şikayetler arasında. Hatta bu durumu bir adım ileri götürüp kefilin memur olmasını isteyenlerinde olduğu söz konusu. Fakat 18 yaşını geçmiş herkes bir gelir belgesi göstermeksizin bu sisteme girebiliyor. Sisteme giriş için bir protokol imzalıyorsunuz. Burada vereceğiniz organizasyon bedeli ve ilk taksit ile grubunuz belirleniyor. Kişi isterse sonradan ödemelerini erteleyebiliyor. Fakat bu erteleme süresi kadar da aracı alma süreniz ertelenmiş oluyor. Daha sonraki dönemde kişi bu sistemden ayrılmak istediğinde ise firma ve şirkete göre 1 ay ile 6 ay arasında geçen bir sürede yatırmış olduğunuz paralar size faizsiz iade ediliyor. Fakat ödediğiniz organizasyon bedelini iade almanız mümkün değil.

Sizlerinde faizsiz taksili vadeli en ucuz araç ev alma gibi  alım talebi, otomotiv sektörü ile ilgili  alım sonrası sorunlarınız ile diğer merak ettiğiniz hususlar bulunuyorsa lütfen aşağıdaki yorumlar bölümüne yazın. Yazarlarımız kısa süre içerisinde sizlere yanıt vereceklerdir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.