Kredi Almanın Yolu

Eski Krediyi Kapatıp Yeni Kredi Çekme (Borç Yenileme)

11.02.2022
591
Eski Krediyi Kapatıp Yeni Kredi Çekme (Borç Yenileme)

Gerçek kişiler kullandıkları kredilerin geri ödemesini yaparken bazı koşulların oluşması halinde ikinci ve üçüncü krediyi çekebilir. Aynı zamanda eski krediyi kapatıp yeni kredi çekme talebinde bulunabilir.

Borç Yenileme Kredisi

Tüm ihtiyaç alımlarında, alışverişlerde olduğu gibi kredi kullanma ve kredi çekme işlemlerinde de kişinin bütçesini iyi kontrol etmesi oldukça önemlidir. Zamanla gelirleriniz artıp maddi zorluklar olarak baş gösterdiğinde bütçenizi rahatlatmak için çözüm üretmeye çıkış yolu aramaya başlanıyor. Ekonominizi rahatlatmak için en akıllıca olan çözüm olarak kredi kullanmak düşünülüyor. Kredi kullanmak ve çekmek kişileri en rahatlatan yöntem olarak sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir.

Kredi Yapılandırma

Kişinin bütçesini en çok zorlayan ve günümüzde sıklıkla karşılaşılan problemler arasında kredi kartı borçlarının ödenememesi gelmektedir. Bu gibi durumlar ile karşılaşıldığında borç kapatmak için kişiler kredi çekme yoluna giderler. Fakat bir süre sonra tekrar aynı döngüye girilerek kredi borcunu kapatıp yeni kredi çekme eyleminde bulunan kişiler kredi yapılandırmasını doğru yapamayıp eski krediyi kapatarak yeni kredi çekip borç yenileme yaparlar. Birçok banka eski krediyi kapatmadan yeni kredi çekimine müsaade etmektedir. Bu durumun sebebi bankanın müşterisi olmanız ve aranızdaki güven ilişkisine dayanmaktadır.

Eski Krediyi Kapatıp Yeni Kredi Çekme

2. Kredi Çekimi

İkinci kredi çekimi kişilerde ilk kredi borcunun ödenmesi gibi olmayıp bütçeyi biraz zorlayabilir. Bu nedenden dolayı taksitlendirme yoluna gidilebilir. Eski krediyi kapatıp yeni kredi çekme eyleminin tek muhatabı bankanız olacaktır. Bankanızda yer alan müşteri temsilcileri ile yapacağınız görüşme neticesinde kredi başvurunuzu yapıp onay sürecinden geçtikten sonra yeni kredi çekme işlemini gerçekleştirebileceksiniz. Çekmiş olduğunuz veya çekeceğiniz kredi tutarı yüksek bir Meblağ ise dijital kanallardan onay gelmesi beklenmektedir. Onay geldikten sonra eski krediyi kapatıp yeni kredi çekme işlemini tamamlamaya hak kazanırsınız. Kredi çekme işlemi için bankalar sayısına değil limite odaklı çalışırlar. Bankalar kredi çekerken aylık geliriniz ve ödeyebilme potansiyelinize bakarak siz müşterilerine kredi kullandırma yoluna giderler.

Maddi durumunuzun ve bütçenizin müsait, yeterli ve uygun olması halinde tekrarlayan kredi çekme işlemlerini yapabilirsiniz. Bir limiti olmamakla birlikte tamamen bankanız ile olan ilişkinize bağlıdır. Eski kredinizi kapatarak yeni kredi çekebileceğiniz gibi aynı zamanda kredinizin ödemesi devam ederken de yeni kredi çekebilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.