Kredi Almanın Yolu

Eski Hükümlüler Mahkum Kredisi Nasıl Alır?

16.05.2020
580
Eski Hükümlüler Mahkum Kredisi Nasıl Alır?

Eski bir hükümlü olarak banka kredilerine başvurmak istemeniz son derece doğaldır. Hayat yeniden tutunmak ve geçmişte yaşanan talihsiz olayları bir kenara bırakarak yeniden başlamak her mahkumun isteğidir. Ülkemizde de bu durumda olan kişilere oldukça destek verilmektedir. Hatta yeni bir iş kurabilmeleri için devlet İş-kur aracılığı ile bu fırsatı sunmaktadır. Herhangi bir krediye başvurmanız için eski bir hükümlü olmanızın pek önemi yoktur. Sizlerde tıpkı diğer banka müşterileri gibi bazı şartları taşımalısınız. Bu şartları taşımanız durumunda zaten bankalar belirli bir tutara kadar olan kredinizi onaylayacaktır. Ancak yine de bu şartlara bakmak gerekecektir.

Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar

Bankaların eski mahkumlara özel olarak düzenlediği bir kampanya bulunmamaktadır. Hatta neredeyse tüm özel bankalar eski hükümlülere kredi vermemektedir. Bu konuda ise devlet devreye girmektedir. Denetimli serbestlik ve şartlı tahliye kapsamında serbest kalan kişiler öncelikle devlet tarafından bazı işlere yerleştirilir. Çünkü cezaevinden yeni çıkmış bir kimsenin iş bulması diğer kişilere göre oldukça zordur. Çünkü adliyelerden alınan sicil kaydı neredeyse tüm iş yerleri tarafından talep edilmektedir. Bu durumda eski hükümlülerin önüne bir engel olarak çıkmaktadır. Bu durumun farkında olan devlet ise eski hükümlülere yönelik iş-kur kapsamında bazı işler sunmaktadır.

Eski hükümlüler için Adalet Bankalığının denetimi altında bazı hibe kredi kampanya fırsatları verilmektedir. Örneğin, bir iş yeri açabilmek ve hayata kaldığı yerden devam etmek isteyenler devletten özel olarak hibe desteği alabilmektedir. Adalet Bakanlığı bu tutarları her yıl güncelleyerek bazı düzenlemeler ile eski hükümlülere bir fırsat olarak sunmaktadır. Tüm bu bilgiler ışığında görüldüğü gibi ancak devlet desteği ile kredi imkanlarından faydalanabilmektedir. Bunun dışında ise özel bankaları eski hükümlüler için bir kredi desteği sağladığını söylemek pek de doğru olmaz.

Hükümlülere Hibe Kredi

Eski hükümlülere yeniden bir yaşam oluşturmaları amacı ile Adalet Bakanlığı denetimiyle devlet tarafından 50.000 TL’ye yakın devlet imkan sunmaktadır. Eğer sunulan bu fırsata ait koşulları taşıyorsanız bu tarz kredilerden faydalanmanız mümkün olmaktadır.


Etiketler:

Yorumlar
  1. hüseyin ateş dedi ki:

    iş kuracagım ailem yuvam dagıldı hapisden izinli çıkdım 30 bin lira kırediyi isdiyorum