Kredi Almanın Yolu

Engelli Kredisi Nasıl Alınır? PTT ve Alternatif 6 Banka

16.05.2020
275
Engelli Kredisi Nasıl Alınır? PTT ve Alternatif 6 Banka

Kredi faiz oranlarının düşmesi ile son zamanlarda engelli vatandaşlara kredi çekme gündemde olan bir konu haline gelmiştir. Birçok banka ve kurum engelli kredisi verirken özellikle kamu kurum ve bankaları engelli kredisi vermektedirler. Engelli olsun ya da olmasın tüm vatandaşlara kredi çekmek için bankalar kolaylıklar sağlamaktadır ve bu kolaylıklarla birlikte kredi çekmek günümüzde herkesi tercihi haline gelmiştir. Özürlü olma oranları ne kadar olursa olsun engelli vatandaşlar kimlik ve raporlarıyla birlikte alakalı olan bankalara giderek kredi başvurusunda bulunabilirler.

Kredi Çekmek İçin Aranan Şartlar

İçindekiler

Kredi çekme işlemleri için bankaların herkes için aradığı ilk şart düzenli bir gelir sahibi olmasıdır. Bu nedenle kredi çekmek için gelir beyanında bulunmanız gereklidir. Engelli vatandaşlar için engelli maaşı aldıklarını gösteren bir belge beyan etmede yeterli olacaktır. Engellilere kredi veren bankalarda diğer aranan şart kredi notlarının düşük olmamasıdır. Daha önce kredi kullanıp borcunu geciktiren ve ödeyemeyen kişilerin kredi notları düşük çıkar ve bu durum banka tarafından hoş karşılanmaz. Eğer kriterleri yerine getiren bir vatandaş iseniz engelli olmanız kredi çekme şansınızı daha da arttırmaktadır. 82 yaşından küçük olmanız, ilgili bankadan aylık alıyor olmanız, engelli aylığı alıyor ve 18 yaş sınırını geçtiyseniz diğer kriterler ile birlikte bankalardan olumlu dönüşler alarak engelli kredisi çekebilirsiniz.

Engelliye Kredi Veren Bankalar

Emekli ve engelli maaşları ile ilgili konularda PTT son derece kolay işlemler yapmakta ve son dönemde 6 bankayla anlaşma yaparak engellilerin işlerini kolaylaştırmıştır. Engelliler PTT ve diğer anlaşma yapılan bankalardan ihtiyaç kredisi kullanabilirler. Engelliler durumları gereği sadece kredi anlamında ihtiyaç kredisi kullanma hakları vardır. Son düzenlemelerden sonra 10.000 tl ye 60 ay vade getirilmiş ve geri ödeme planı bu düzenlemeye göre yapılmıştır. Devlet olarak vatandaşları düşünürken engelli olan vatandaşlara da kolaylıklar sağlayarak bütçelerini ve ekonomilerini düzenlemeye çalışılmaktadır.

Engellilere kredi veren bankalar:

  • ING
  • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
  • AKTİF BANK
  • DENİZ BANK
  • BURGAN BANK

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.