Kredi Almanın Yolu

En Ucuz 10 Gram Altın Nereden Alınır?

28.07.2020
902
En Ucuz 10 Gram Altın Nereden Alınır?

Tüm ürünlerde olduğu gibi altın alımlarının en ucuz adresi yine internetten online alış veriş ile yapılıyor dersek yanılmayız. Zira buradan almak istediğiniz en ucuz 10 gram altın araştırmasını da karşılaştırmalı olarak yapabiliyorsunuz. Elbette Türkiye piyasasında altının fiyatı genel olarak aynı seviyelerde hareket ediyor. Fakat alınan altının miktarına ve alım yerine göre farklı fiyatlar ile karşılaşmanız da mümkün. Dilerseniz en ucuz altın nereden alınır başlıklı yazımızla başlayın. Bu yazımız ile bizlere hak vereceğinize inanıyoruz.

10 Gram Altını En Ucuz Nereden Alırım?

Gram bazında külçe altın daha çok yatırım amaçlı olarak alınan bir ürün. Elbette hediye eden bir grupta bulunsa da, en büyük amacı kişinin yatırım yapmak istemesi. Genel olarak yatırımlarını bankalardaki altın hesapları üzerinden yapan kişi ve yatırımcılar fiziki olarak tutmak istediklerinde bu işlemi külçeler halinde alım yaparak yerine getirir. Piyasa da altın alabileceğiniz bir çok nokta bulunmasına rağmen 10 gram altın satımı her noktada yapılmayabilir. Kuyumcu sektörü bu tür satışları genelde sipariş ile yaparken kişiler isterlerse alımlarını internetten yapabiliyor. 24 ayar 10 gram külçe altını almak için interneti deneyen kesim genel olarak altının ayar saflığı ve gramı ile endişelenebiliyor. Fakat sertifikalı altın satışları gerçekleştirildiğinden burada endişelenecek bir durum da yoktur aslında. Peki en ucuz 10 gram altın nereden alınır bu sorumuza dönersek, aslında net bir adres vermek yanlış olur. Çünkü altın satışı yapan kişiler arasında sürekli bir rakam değişikliği yaşandığı için güncel olarak nerede ucuz olacağı hakkında siz okuyucularımıza bilgi vermek çok yanlış olacaktır.

Alım Öncesi Araştırma Yapın

En ucuz altın alımında toptan altın önemli bir husus. Bununla birlikte fiyat karşılaştırmaları yapan ve en ucuzunu sunan internet siteleri de mevcut. Akakçe yada cimri gibi siteler bu işin uzmanı olmuş durumda olsa da; en uygun fiyatlarda alım yapabileceğiniz mecralardan birisi İstanbul Altın Rafinerisidir. Bu anlamda önemli yollar kat eden İAR ile birlikte darphaneden altın satışları da mevcuttur. Anlık kampanyalar eşliğinde satışa konu olan bir çok sektörü bünyesinde barındıran Gittigidiyor, trendyol, hepsiburada gibi sayfalarda bir çok satıcının olduğunu da düşünürsek aralarında en ucuz satanından alım yapmak ve ücretsiz kargo ile güvenli bir şekilde adresinize teslim edilmesini sağlamak elinizde olabilir. Kısaca sıralarsak en ucuz 10 gram külçe altın alımı yapabileceğiniz adresler şu şekilde olabilir;

  • İstanbul Altın Rafinerisi
  • Darphane
  • gittigidiyor
  • Trendol
  • Hepsiburada

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.