Kredi Almanın Yolu

En İyi Döviz Kuru Veren Banka Hangisi

21.11.2019
478
En İyi Döviz Kuru Veren Banka Hangisi

Kişiler ellerindeki küçük büyük tüm birikimini biraz daha akıllı olması, kazanç sağlayarak aynı zamanda mevcut birikiminin değer kaybetmesini önlemek adına parasını döviz alarak yönetmeye çalışıyor. Burada döviz derken alınan başta dolar ve euro’dan bahsetmek mümkün. Bunun yanında tabi en iyi yatırım araçlarından birisi olan altın. Bu yatırım araçlarını kullanan milyonlarca kişi kısa süreli döviz alım ve satım işlemi de yaparak elindekini değerlendirme çabası içerisine giriyor. Bu tür alım satımlarda ise en iyi yol banka hesapları üzerinden.

En İyi Döviz Kura Hangi Bankada

Döviz alım satımlarında en iyi makas aralığı olan banka avantaj sağlarken ekonomide meydana gelen hususlar bu makas aralığının artmasına neden olabiliyor. Ekonomik durumlar ile faizlerin iyi durumda olması halinde bankaların alım satım makas aralığı düşük seviyelerde olsa da bu seviyeler hafta içi geçerli. Bunun yanında mesai saatleri dışındaki zaman aralığı banka döviz kurunun en yüksek seviyelere ulaştığı zaman dilimi. Burada en iyi döviz kuru veren banka sorusunu herkes soruyor olsa da, bunu net olarak cevaplamak imkansız. Zira bankaların fiyat aralığı her zaman aynı değil. Uygulamaları aynı değil. Bu nedenle bugün en iyi fiyat aralığı olan bankanın bir sonraki gün fiyat aralığı çok yüksek olabiliyor.

Vadeli Döviz Kuru Hesapları da Önemli

Kişiler paralarını döviz kurlarına yatırıp değerlendirirken aynı zamanda vadeli mevduat hesap üzerinden daha çok kazanç sağlama yoluna gidebilir. Öyle ki geçtiğimiz yıl en iyi yatırım aracı olarak banka altın hesapları oldu. Kişilerin vadeli hesaplara yaptıkları yatırımlar faiz oranları ile değişiyor. Burada döviz kurlarından yapılacak yatırımlarda da faiz düşük oluyor. Altın hesapları da buna benzer bir hareketle devam ederken altın hesabı biraz sorun teşkil edebilir. Çünkü bazı bankalar vadeli altın hesabı için 1 gram ile hareket edebilirken bazı bankalar da en az 500 gram altın yatırımı istiyor. Buna örnek olarak verecek olursak TEB Vadeli Altın Hesabı 1 gramla açılabilirken Akbank Vadeli Altın Hesabı en az 500 gram üzerinden açılabiliyor.Bu tür avantaj ve dezavantajları da değerlendirmeye alınmalı diye düşünüyorum.

Banka Döviz Kurlarını Takip Etmeli

Döviz piyasasını sıkı sıkıya takip eden ve bu konuda yatırım yapma amacı güden kişilerin; var olan bütçelerini bu konuya yatırmadan önceki zaman zarfında sıkı sıkıya bir inceleme işlemi içerisinde yer almaları gerekmektedir. Bu aşamada bankaları da değerlendirme altına alarak; herhangi bir döviz kurunun potansiyeli doğrultusunda da hareket etmeleri ile gerekli kazançları elde etmeleri söz konusu olmaktadır. En iyi döviz kuru veren bankalara da gerekli araştırmalar sonrasında ulaşabileceklerdir. En kapsamlı verileri elde etmek için tüm bankaları kıyas işlemine tabi tutmak her zaman etkili bir yöntem olarak görülebilmektedir. Bu konuda internet desteğiyle hareket ederek; aradıklarını bulabilmeleri de söz konusu olabilmektedir.

Okunmalı : Banka Gram Altın Alım Satım Arasındaki Fark

Döviz Kurları Nasıl Öğrenilebilir?

Döviz kurlarında genel olarak dolar ve euro bazında harekete geçen yatırımcılar, alternatif para birimlerine de yönelebilmektedirler. Dolar ve euro bazlı hareketlerini televizyondan dahi takip edebilmek mümkündür. Aynı zamanda da gerekli yorumlamalar dahilinde de bu döviz kurlarının geleceği hakkında da fikir sahibi olunabilmektedir. Bunun dışındaki döviz kurlarına dair araştırma yapmak için de internet platformundan etkili bir şekilde faydalanılabilmektedir. İnternet sitelerinde anlık olarak döviz kurlarını takip eden ve değişimlerin farkına varan yatırımcıların doğru bir seçimle beraber ilerlemeleri durumu yaşanabilmektedir. Böylelikle genel olarak kazançlı çıkacakları bir yatırım aracını etkili bir biçimde kullanmaları söz konusu olabilecektir.

Döviz Kurlarına Yatırım Yapmak

Döviz kurlarına yatırım yapmak ve kısa vadede kazançlı çıkmak genel olarak tercih edilen ögeler arasında seyretmektedir. Bu tip yatırım işlemleri kısa vadenin yanı sıra uzun süreli olarak gerçekleştirilmesiyle beraber de paranın kısa süre içerisinde katlanarak artmasına destek olmaktadır. Bu yüzden bu alana yönelen ve sabırlı davranan kişilerin sayısının son derecede fazla olduğu da ifade edilebilmektedir. Genel itibarıyla bu şekilde hareket edecek olan kişilerin en verimli sonuçlarla karşı karşıya kalmaları durumu muhtemel olarak adlandırılmaktadır. Bu yüzden döviz kurlarına her geçen gün daha fazla ilgi gösterilmesi ve kazanç elde edilmesi gibi bir sonucun an be an ortaya çıktığı gözlemlenebilmektedir.

Okumalı : En Ucuz Döviz Nereden Alınır?

Döviz Alım Satım Kur En İyi Makas Aralığı Hangi Bankada

Kişiler dolar, euro ve altın hesapları açılmasında alım ve satım makas aralıklarını merak ediyor. Bu aralık kişilerin kazanç miktarını da yükselten bir husus. En çok geliri sağlamak adına da makas aralığı düşük olan bankalar tercih sebebi. Bu nedenle arayışın nedeni en az olanı. Bu anlamda direk adres göstermek imkansız bir durum. Bu anlamda bankaların hesapları da izlenimler arasına alınmalı.

Akbank Döviz Kur Makası

Akbank kişilere sunduğu döviz hesaplarını internet bankacılığı olan kişilere anında açma imkanı veriyor. Buradan hesap açarak alım ve satım yapabiliyorsunuz. Mesai saatleri arasında altın alım satım kur makas aralığı 2-3 lira seviyelerinde iken bu mesai saati sonrası 16 – 20 Lira seviyelerine çıkıyor. Bu anlamda aralığın çok iyi olduğu söylenemez. Dolar alımı ile satımı arasındaki fark ise mesai saatleri sonrası yaklaşık 30 kuruşla hareket ediyor. Bu fark Euro’da biraz daha fazla olurken yaklaşık 32 kuruş gibi bir fark söz konusu. Bu nedenle alım ve satım için en iyi zaman mesai saatleri içerisinde olduğu görünüyor.

QNB Finansbank – Enpara Döviz Kurları

QNB Finansbank ortağı konumundaki dijital bankacılık ürünü Enpara aynı mantıkla hareket edenlerden. Mesai saati sonrası dolar yaklaşık 26 kuruş, Euro yaklaşık 47 kuruş ve altın da 20 Lira fark ediyor. Bu nedenle bu yolla mesai saatleri sonrası yapacağınız alımlar ve satımlar maddi olarak zararınız olabilir.

Halkbank Döviz Kurları

Halkbank hesapları üzerinden dijital bankacılık sayesinde anlık olarak online alım satım söz konusu. Burada alım satım için mesai saatleri içerisinde dolar ve euro için yaklaşık 2 kuruş gibi bir fark varken altın da bu durum 2-3 lira seviyesine çıkıyor. Tatil günleri ve zamanlarında ise dolar ve euro arasındaki fark yaklaşık 40 kuruş. Altında ise bu rakam 20 Lira.

En iyi Banka Seçimi Nasıl Olur?

En yüksek döviz kur makası veren banka ile çalışmak sizin için maddi olarak zararınız anlamına gelmektedir. Bunun önüne geçmek için ise her ne kadar araştırma yapılsa da bankalar arasında aynı hareket edildiği görülmektedir. Bu nedenle önceliğiniz mesai saatleri sonrasında mevcut bankaların altın, dolar ve euro hesapları ile işlem yapmaktan kaçınmanızdır. Vadeli mevduat hesapları da muhtemel değerlendirmeleriniz arasında olsa da, burada da bankaların asgari ne kadar yatırıma müsait oldukları, ne kadar faiz oranı ile kazanç sağladığı da dikkate alınmalıdır. Bankalar TL üzerinden faiz oranı daha yüksek kar marjı uygular. Bu anlamda faiz hesaplama sayfasından mevcut birikiminiz ile kazancınızın ne kadar olduğunu görebilir ödeyeceğiniz vergileri ve masrafları da inceleyebilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.