Kredi Almanın Yolu

Ehliyet Harcı İnternetten Ödeme (Kredi Kartıyla)

29.05.2020
533
Ehliyet Harcı İnternetten Ödeme (Kredi Kartıyla)

Artık yeni düzenleme sayesinde kredi kartlarınız ile ehliyet harcını internetten ödemeniz mümkündür. Bunun için yapmanız gereken sadece işlemleri nasıl yapabileceğinizi bilmeniz yeterlidir. İnternetten harçlarınızı öderken dikkat etmeniz gereken hususlara dikkat ettiğiniz takdirde ödemenizi gayet rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Birçok kişi bu konuda tereddüt yaşasa da gayet sağlıklı bir yöntemdir. Bütün sürücüler harçlarını Gelir İdaresi Başkanlığının sayfasından ya da internet bankacılığı üzerinden ödeme imkânına ve gerekli borçların ödenmesini sağlarlar.

Ödemeyi Nasıl Yapmalısınız?

İşleme Gelir İdaresi Başkanlığını sayfasına girerek başlıyorsunuz. Bu sayfaya girdiğinizde size bir seçeneklerin olduğu sayfa çıkacaktır. Buradan harç ve değerli kâğıtlar linkine tıklayarak işleminize devam ediyorsunuz.

Okunmalı : Ziraat Bankası ATM Ehliyet Harcı Ödeme

Sürücü belgesi için sürücü belgesi harcı ödeme seçeneğini tıklıyorsunuz. Bu adrese girdiğinizde harf seçeneğiniz ehliyet harcı için ise sürücü belgesi harcı ödeme ya da sürücü belgesi değerli kağıt ödeme şeklinde devam edebilirsiniz. Burada ödeyeceğiniz harçlarınız  için öncelikle sürücü belgesi harcı ödeme işlemini tıkladıktan sonra ödeyeceğiniz kart hakkındaki bilgilerinizi girip onaylamanız yeterli olacaktır.

Okunmalı : Randevusuz Ehliyet Alınır mı?

Başka Nereden Yapabilirsiniz?

Bu işlem için seçebileceğiniz farklı yollarda vardır. Örneğin internet bankacılığı gibidir. İnternet bankacılığı ile harçlarınızı da ödeyebilirsiniz. Diğer yöntemlerden bir tanesi kredi kartlarınızla bankalarınız üzerinden ödeme yapabilirsiniz. Bunun yanında e-banka sisteminden ödeme yapabilirsiniz.

Ancak sizin için en güvenli yol gelir idaresi başkanlığının bu iş için oluşturmuş olduğu siteyi kullanmanız daha doğru olacaktır. Son düzenlemeler ile harç işlemlerine dair çoğu işleminizi buradan yapabilme imkânına sahipsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığı sizin bu sitede kolay ilerlemeniz adına oldukça kolay bir sistem düzenlemiştir.

İnternet Bankacılığında Sayesinde Nasıl Yapılır?

Eğer ki banka üzerinden ödeme yapmak istiyorsanız bu hususta internet bankacılığına girmeniz gerekir. Bu yöntem için şifreniz olması yeterlidir. İnternet bankacılığına girdikten sonra başta tıklayacağınız kısım ödemeler kısmıdır. Ödemeler kısmında size açılan sekmeden kurumsal ödemeler seçeneğini tıklayıp ilerlemeniz gerekir.

Daha sonra buradan çıkan “Sürücü Belgesi Hizmet Ödemesi” seçeneğine tıklayın. Burada ödeme bilgilerinizi ve kimlik bilgilerinizi girerek işleme devam edin. İşleminizin sonunda onaylama yapmanız yeterli olacaktır. Böylece ehliyet harcınızın ödenmesi tamamlanır.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.