Kredi Almanın Yolu

E-Okul Yazılı Sınav Sonuçlarını Sorgulama

29.06.2020
440
E-Okul Yazılı Sınav Sonuçlarını Sorgulama

E-Okul, yüz binlerce öğrencinin ve velinin en çok merak ettiği platformlardan birisidir. E-Okul’da; E-Okul ile yazılı sınav sonuçlarını sorgula ve E-Okul’la devamsızlık sorgula işlemleri başta olmak üzere birçok işlem yapabilirsiniz. Gelin şimdi E-Okul hakkında detaylı bilgi verelim.

Sınav Sonuçları Sorgulama

E-Okul hem velilerin hem öğrencilerin hem de idarecilerin giriş yapabildiği geniş bir okul bilgi sistemidir. Bu sistemde öğrencinin tüm genel bilgileri yer almaktadır. Sınav sonuçları, devamsızlık süresi, yerleştirme sınav sonuçları, yerleştirme tercih sonuçları, karne notu ve diğer birçok bilgi E-Okul sisteminden sorgulanabilir. Bu sayede veliler, öğrencilerinin puanlarından haberdar olur ve öğretmenlerle sonuçlar üzerine tartışmalarda bulunabilir.

E-Okul Uygulaması

Android işletim sistemi telefonlarına sahip veliler, E-Okul uygulamasının Google Play’deki sürümünü indirerek tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilmektedir. Bu sayede öğrencilerinin devamsızlıkları ve sınav puanlarını yakından takip etme şansları oluyor.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

MEB tarafından 2007 yılında kullanıma sunulan E-Okul sistemi, 10 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. 10 yıldan fazla süredir yayında olan E-Okul, bu zaman diliminde teknolojinin de gelişmesiyle oldukça kaliteli bir şekilde yenilenmiştir ve kullanıcıların hizmetine yeniden açılmıştır. E-Okul sistemi sayesinde öğrencilerin gizlemeye çalıştıkları sınav ve devamsızlık bilgilerini veliler sistem üzerinden takip edebilmektedir.

Ayrıca iPhone telefonlarında da kullanılabilen E-Okul sistemi, uygulamayı indirmeniz suretiyle kullanıma açılmaktadır. Uygulamaya giriş bilgilerini bir defa yazmanız yeterlidir. Sonraki girişlerde bilgiler otomatik olarak doğrulanmaktadır.

Yazı Sınav Sonuçları Sorgulama

E-Okul Veli Bilgi Sistemi platformuna öğrencilerinizin bilgilerini girerek E-Okul ile yazılı sınav sonuçları sorgula işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemle öğrencinin önceki yıllara ait sınav sonuçlarına da rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Tavsiyemiz, E-Okul’un uygulamasını indirmenizdir. Uygulama sayesinde her seferinde şifre ve kullanıcı adı girmekten kurtulursunuz ve bu sayede zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

Haftalık ders programları, derslere giren öğretmenler, sınav tarihleri, E-Karne, genel okul duyuruları, öğrenci nakil durum bilgisi, öğrencinin geçmiş yıllarda aldığı belgeler, öğrencinin sene içerisinde okuduğu toplam kitap sayısı ve önceki yıllarda okuduğu kitap sayısı gibi bilgiler e – okul sistemi içerisinde kayıtlı kalıyor. Bu sayede öğrencilik hayatınız bitse bile bu gibi bilgilere kolayca sistem üzerinden erişebiliyorsunuz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.