Kredi Almanın Yolu

E-Okul VBS Sistemi Açılıyor mu?

29.06.2020
414
E-Okul VBS Sistemi Açılıyor mu?

Öğrenci ve öğretmenlerin işlerini kolaylaştıran önemli bir sistem olan e-okul, uzun yıllardır hizmette olmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan bu uygulama, öğretmen ve öğrencilere belirledikleri şifre ve kimlik bilgileri ile sisteme giriş imkanı sunmaktadır. Ancak e-okul sistemi özellikle sınav zamanı gibi yoğun olarak tıklama aldığı zamanlarda bazen çeşitli hatalar vermektedir. Yazımızda e-okul sisteminde girerken yaşanan sorunların nedenlerini ve bu gibi sorunlarda kullanıcıların ne gibi yolları izlemesi gerektiği hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

E-Okul VBS Yoğunluğu Bulunabiliyor

Web siteleri yoğun olarak kullanıcı aldığı bazı zamanlarda çeşitli sebeplerden dolayı çökmektedirler. E okul sistemi de bazen bu gibi hatalar ile gündeme gelmektedir. E-okul’a giriş yapmaya çalışıp başarısız olan öğrenci ve öğretim görevlileri Acaba E-okul veli bilgilendirme sistemi kapandı mı? sorularını sormaktadır. E-okul geçmiş yıllarda olduduğu gibi hizmetlerine kesintisiz olarak devam etmektedir. Dolayısıyla sisteminin kapanması gibi bir durum kesinlikle söz konusu olmamaktadır. Yazımızın başlarında siteye ulaşımın geçici olarak kapatılması birçok nedene bağlı olabilir demiştik. Bu nedenlerden biri de sitenin bakıma girmesi olmaktadır. E-okul vbs sistemi, daha verimli çalışmak amacıyla bazen bakıma girmektedir.

E-Okul Öğrenci, Öğretmenlere Kolaylık

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen uzman kişiler bu bakım sırasında çeşitli hataları onarmakta ve rutin kontrolleri yerine getirmektedirler. Bu bahsettiğimiz bakım işlemiz genel olarak e-okul sisteminin yoğun olarak kullanılmadığı saatlerde yapılmaktadır ve oldukça kısa olarak ifade edebileceğimiz bir zaman diliminde gerçekleşmektedir. Bu bakımın ardından sistem açılarak kullanıcıların hizmetine tekrar girmektedir. Bu sayede e-okul vbs sisteminin devamlılığı sağlanmaktadır. Eğer e-okul sistemine giriş yaparken bu bahsettiğimiz durumların dışında farklı hatalar alıyorsanız yapmanız gereken şey Milli Eğitim Bakanlığının E-Okul’dan sorumlu görevlileri ile iletişime geçmek olacaktır. E okul giriş ekranında yaşadığınız sorunu yetkili kişiye detaylı bir biçimde anlatarak kısa sürede çözüme ulaşabilir ve e-okul sistemine girebilirsiniz.

Yazımızda e-okul vbs sistemi açılıyor mu? gibi soruları merak eden kişiler için oldukça önemli bilgiler vermeye çalıştık Eğer sizde e-okul veli bilgilendirme sistemine girerken bazı giriş problemleri yaşıyorsanız bu problemlerin çözümü için bahsettiğimiz çözüm yollarını uygulayabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.