Kredi Almanın Yolu

E-Okul Şifresi Nereden Nasıl Alınır? (E okul şifre)

29.06.2020
926
E-Okul Şifresi Nereden Nasıl Alınır? (E okul şifre)

Milli Eğitim Bakanlığınca Öğrenci, Veli, Yönetici ve Öğretmenler için ortak kullanıma açılmış olan E-Okul eğitim camiasına önemli katkıları bulunan bir hizmet. Burada alabileceğiniz destekler ile bilgiler için e-okul şifresi alınması gerekir. e-okul şifresi nereden nasıl alınır gibi sorularınıza yanıt vereceğimiz olan makalemizi incelemenizi tavsiye edebiliriz.

E Okul Şifresi Nereden alınır?

Özellikle yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla daha cazip hale gelen e okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde bilgi ulaşımında ilk sayfalar arasında bulunuyor. Burada veliler öğrencilerinin takibinin yanı sıra aynı zamanda eğitim öğretimle alakalı duyuru  ve ilanlara, ders programlarına, sınav tarihleri, ödevler, performansa dayalı ödevler, alınan sınav notları ve bunların yanında karne bilgileri e-okul sayesinde anında ulaşılabilen bilgiler. Burada MEB sürekli yenilikler ile velilere her daim olumlu adımlar atıyor.

E Okul Şifresi Nasıl Alınır?

E-okul şifresi almak isteyen kişilerin öncelikli olarak okullara kaydı bulunan ve eğitime devam eden öğrencilerin velilerin başvurması gerekir. Burada şifre işlemleri tamamen okul yönetimi tarafından sağlanıyor. Onun için veli öğrencisinin olduğu okul idaresine başvurarak kendisine sisteme giriş için şifre talep etmesi gerekir. Burada okul kaydı ile birlikte şifre işlemleri tamamen idarecilerin elindedir. Yani başkaları size bu hizmeti veremez.

E-okul şifresinin verilmesinde e-okul yönetici idare sistemi ile bu sisteme girişte yetkisi olan herkes size yardımcı olabiliyor. Buradaki yetki ise tamamen okul idaresine kalmış bir durum. Yetkili kendi şifresi ile giriş yaparak öğrenci numarasına bağlı olarak veliye buradan şifre tahsisi ediyor. Bu şifrenin unutulması sonrasında ise e okul öğrenci veli girişi sayfasında şifre unuttum sayfasından yardım alınabiliyor.

e-Okul Şifrem Başkasına Geçti Ne Yapmalıyım?

Söz konusu olmasa da şifrenizin başkaları tarafından öğrenilme ihtimali olabilir. Bu durumda kendiniz şifrenizle giriş yaparak şifrenizi yenilemeniz ve değiştirmeniz gerekir. Burada söz konusu şifreyi eline geçiren kişi şifrenizi değiştirmişse endişelenmeyin ve okul idaresi ile iletişime geçin. Buradan size yeni şifre tahsisi yapılır ve önceki de iptal edilmiş olur.

e-Okula Giriş Kodlarla Yapılıyor?

E-okul girişlerinde giriş kodu bulunmaktadır. Bu kodu resim ile veren sistem görülen rakamların kutuya girilmesi istenilir. Bu kodun yanlış olması halinde sisteme girişiniz söz konusu olmaz.

E-Okul Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Şifre değiştirme işlemi için ilgili sayfayı ziyaret etmeniz gerekiyor. Bunun için yine şifreli giriş söz konusu. Şifre değişimi sayfasında Güvenlik kodu, Kullanıcı Adı, Cep Telefonu, TC No, Doğum Tarihi ve aile yakını TC numarası girdikten sonra sorgula işlemi ile devam ederek yapabiliyorsunuz. Şifre hatırlatma sayfası sizin aradığınız sayfa olduğundan buradan işlem yapıyorsunuz. Burada bilgilerin eksiksiz ve doğru doldurulması gerekir. Aksi takdirde yeni şifre alımını gerçekleştiremezsiniz. Mevcut şifrenizi kaybetmişseniz yada unutmuşsanız bu sayfa ile hatırlatma imkanı bulunuyor. Şifreniz ise cep telefonuna geliyor.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.