Kredi Almanın Yolu

2021 – 2022 E Okul Öğrenci, Veli, Öğretmen Girişi e-Okul MEB

20.12.2021
7.218
2021 – 2022 E Okul Öğrenci, Veli, Öğretmen Girişi e-Okul MEB

İlsis veri tabanı ismiyle teknoloji dünyasına adım atan Milli Eğitim Bakanlığı aradan geçen 15 yıl sonrasında internet üzerinde ciddi atılımlar gerçekleştirdi. Bugüne öğrenci, veli ve öğretmen portalları ile tüm hizmetleri internete bağlayan MEB öğrenci velilerine önemli kolaylıklar sunarken tüm hizmetlerden de haberdar ediyor. Özellikle velilere öğrencilerin notları ve devamsızlıkları gibi bilgileri veren e okul öğrenci ve veli giriş sayfası sizi iki farklı giriş modülü ile karşılıyor.

E Okul Veli Girişi

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okullarda eğitim gören tüm öğrencilerin kayıtları otomatik olarak sisteme işleniyor. Burada öğrencilerin sınıf öğretmenleri ile veliler de öğrenci bilgilerinin girişlerinde önemli pay sahibi. Özellikle sınıf öğretmenleri öğrencilerin tüm işlemlerini burada işliyor. Okuduğu ders kitaplarından, notlarına kadar tüm bilgiler zamanla sisteme kayıt ediliyor. Zira dönem sonlarında da öğrencilere verilen karneler buradan alınan çıktılar neticesinde veriliyor.

E-Okul Öğrenci Veli Girişi İçin Sayfayı Ziyaret Edin.

E Okul Öğrenci Girişi

E-okul öğrenci veli girişi sayfasında resim kodlarının yanı sıra öğrencinin TC kimlik numarası ve okul numarası ile giriş yapılabiliyor. Zira her öğrencinin TC numarası ile okul numarası velilerin hepsinde mevcut. Buna rağmen bilmeyen kişiler e-devlet üzerinden öğrencilerinin kayıtlarına ve bilgilerine de ulaşabiliyor. E-devlet öğrencisi olan velilere ulaşıma imkan veriyor. Burada e-devlet şifresi olmayan kişiler ayrıca internet bankacılığına giriş yaptıklarından sonra bankacılık sisteminin ilgili linki ile e-devlete yönlendirilebiliyor. Bu da kullanılabilecek alternatifler arasında bulunuyor.

E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi

e okul öğrenci, veli giriş sayfasından öğretmenler ve okul idarecileri de e-okul Yönetim Bilgi sistemi girişini sağlıyor. Buradan giriş için ise yine resim kodunun yanı sıra kullanıcı adı ve yetkili kişiye verilen şifre ile mümkün oluyor. Burada yine yönetici ve öğretmenler e-devlet girişi ile birlikte de yönetim bilgi sistemine giriş yapma imkanlarının olduğunu ayrıca hatırlatmakta fayda olacaktır.

e okul öğrenci veli girişi sayfası öğretmenlere ve velilere ayrıca haberleri ve ilanları da veriyor. Burada kayıt işlemlerinden, meslek alanlarına geçişlere kadar bir çok haberin yayını söz konusu. Güncel olarak verilecek olan tüm haberlere ulaşım imkanı veren sayfa sayesinde tüm ayrıntılara da ulaşarak istediğiniz ve beklediğiniz adımları atabilme imkanlarına sahipsiniz.

Aynı sayfa üzerinden yardım masasına da ulaşabilirken aynı zamanda diploma doğrulama işlemlerini de yapabiliyorsunuz. Yine şifresini unutanlardan için ayrı bir sayfanın olduğunu da belirtmek gerekiyor.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS)

Okulların açılması ile en çok aranılan sayfalardan olan e-okul girişi Veli Bilgilendirme Sistemi olarak ta anılıyor. Her okul döneminde yine gündeme gelen bu sayfa velilerin zamanla ziyaret etmesi gerektiği bir sayfa. İstenilen bilgilere anında ulaşım imkanı veren VBS giriş sonrasında kişilere öğrencilerinin devam devamsızlık bilgilerini, sınav tarihlerini, haftalık ders programlarını, Not bilgilerini ve yatılı öğrenciler için pansiyon bilgilerini veriyor.

Akıllı Telefonlarda E-Okul

Akıllı telefon işletim sistemlerinden Android ve İos için ayrıca uygulamalar söz konusu. İsteyen veli ve öğretmenler bu uygulamaları telefonlarına indirerek e okul öğrenci veli girişi yapabiliyor. Yatılı okuyan öğrencilerin pansiyonlara giriş ve çıkış saatleri ile yemek menüsüne de ulaşılabiliyor olması öğrenci velilerini rahatlatan bir hizmet. Bunun yanında tabi öğrencilerin notları da önemli. Aileler istedikleri zaman buradan notlarına ulaşabiliyor.

Sınav Sonuçlarında E-Okul

E Okul VBS aynı zamanda TEOG gibi sınav sonuçları, yerleştirme sonuçlarının ilanında da kullanıldığından veliler de buradan ulaşım sağlıyor. Burada öğrencinin yapacağı tercihler ile nakil işlemleri de aynı zamanda VBS üzerinden sorgulanıyor.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.