Kredi Almanın Yolu

E-Okul Öğrenci Öğretmen Veli Panel Girişi

29.06.2020
522
E-Okul Öğrenci Öğretmen Veli Panel Girişi

E-Okul sistemi, öğrenci ve velilerin okulla ilgili bilgileri görmesini sağlayan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde öğrenciler ve veliler; devamsızlık bilgileri, karne notu, yazılı sınav sonuçları, nakil durumu, yerleştirme sınavı sonuçları gibi birçok bilgiye ulaşabilir. Tabi birçok veli ve öğrencinin aklındaki soru “E-Okul Öğrenci Paneli Nasıl Girilir?” oluyor. Gelin şimdi öğrenci giriş paneli hakkında detaylı bilgiler verip nasıl gireceğinizi anlatalım.

E-Okul Öğrenci Girişleri

İçindekiler

E-Okul giriş paneli, öğrencilerin okulla ilgili bilgilerini içeren paneldir. Bu panelde öğrenciyle ilgili başta not bilgileri olmak üzere; duyurular, devamsızlık bilgisi, alınan belgeler, yıl sonu notları, sorumluluk/ortalama yükseltmek gibi bilgiler yer alır. Bu bilgiler, gerçekliği teyit edilmiş bilgiler olup not ve devamsızlık bilgileri bazen hatalı giriş yapılmış olabilir. Bu durumda idareyle iletişime geçmeniz en doğrusu olacaktır.

E-Okula Girişin Adresi

Giriş panelinde yalnızca okuduğunuz seneyle ilgili değil, önceki senelerle ilgili bilgiler de yer almaktadır. Bu sayede öğrencinin gelişimi detaylı analiz yapılabilir. Ayrıca mezun olan öğrenciler de E-Okul sistemine mevcut bilgileriyle girebilmektedir. Bu sayede geçmiş bilgilerinize göz atabilirsiniz. Peki E-Okul öğrenci giriş paneli nasıl girilir bir de ona bakalım.

E-Okula Nasıl Gireceğim?

Bu panele girmek için T.C. Kimlik Numarası ve Okul Numarası girilmek zorundadır. Bu aşamadan sonra güvenlik kodunu doğru yapıp sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra güvenlik açığını kapatmak üzere sizden onay istenir. Bu sayfada, kimlikte yer alan 2 bilgi ve öğrencinin fotoğrafı doğru olarak belirtilmelidir. 5 öğrenci içerisinden öğrenci doğru olarak eşleştirildiği ve bilgilerin de eksiksiz tamamlandığı zaman sistemin içine girmiş olursunuz. Bu sayede tüm okul bilgilerinizi tek bir sayfadan rahatlıkla öğrenebilirsiniz. E-Okul giriş paneli nasıl girilir sorusunun cevabı budur.

E-Okul VBS Sistemi

Eğer E-Okul sistemine giriş yapamıyorsanız bunun birkaç nedeni olur. Öncelikle internet bağlantınızı kontrol edin. Eğer diğer web sitelerine giriş yapılıyorsa E-Okul sisteminde bakım yapılıyor olabilir ya da sistem çok yoğun olabilir. Her iki durumda da biraz bekleyip yeniden denemeniz gerekmektedir.

Eğer bilgilerinizi hatalı giriyorsanız ya da unuttuysanız okulunuzla iletişime geçebilirsiniz. Ancak gerekli bilgiler kimlik numarası ve okul numarası olduğundan kolaylıkla unutulmaz. Eğer uzun yıllar önce mezun olduysanız ve sisteme bakmak istiyorsanız eski okulunuzla iletişime geçebilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.