Kredi Almanın Yolu

E-Okul Öğrenci Notu Bilgisi Nasıl Öğrenilir?

29.06.2020
480
E-Okul Öğrenci Notu Bilgisi Nasıl Öğrenilir?

E-Okul sistemi, öğretmen, öğrenci ve velilerin birden fazla konuda bilgilendiği online bir sistem platformudur. Kişilere özel şifre ile giriş sunulan bu sistemde, veliler VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) ile çocuklarının not, devamsızlık, kayıt, nakil, ders programı gibi sonuçlarına ulaşabilmektedirler. E-Okul öğrenci notu bilgisi nasıl öğrenilir? E-Okul ders programı nasıl öğrenilir? E-Okul devamsızlık bilgisi nasıl öğrenilir? Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda tüm sorularınızı yanıtlayacak, kısacası E-Okul öğrenci notu bilgisi ile yapılabilecek tüm diğer işlemlerden bahsedeceğiz.

E-Okul Öğrenci Notu bilgisi

E-Okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) için girişler resmi internet sitesi e-okul.meb.gov.tr üzerinden yapılmaktadır. Sitenin içeriğinden birbirinden farklı iki bölüm yer almaktadır. Bu iki farklı bölümden biri ‘’Veli Bilgilendirme Sistemi’’ diğeri de ‘’e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi’’ dir. İkinci farklı seçenek olan E-Okul Yönetim Bilgi üzerinde sadece öğretmenler ve okul idaresi giriş yapabilmektedir. Öğrencilere ait olan devamsızlık bilgileri, ders notları, proje notları, sözlü notları gibi tüm bilgiler okul idaresi ve öğretmenler tarafından yönetilmektedir. Herkesin kendine ait kullanıcı adı ve şifresi yer almaktadır.

Diğer seçenek olan E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden ise sadece veliler ve öğrenciler giriş yapabilmektedirler. Öğrencilere ait olan tüm ders notları, sözlü notları, proje notları, devamsızlık bilgileri ve nakil işlemleri gibi tüm işlemler bu sistem üzerinden görüntülenebilmektedir. Öğrenciye ait olan TC Kimlik numarası ile giriş yapılabilmektedir. Ekranda gözükecek olan öğrencinin fotoğrafı giriş aşamasında seçilmelidir. Aksi takdir de sisteme giriş yapılamamaktadır.  Bu sistem üzerinden öğrencinin tüm devamsızlık bilgileri, merkezi sınav belgesi, okul duyuruları, ders notları, proje notları, tercih sonuçları, nakil işlemleri gibi bir sürü işlem yapılabilmektedir.

E-Okul Öğrencilere Verilen Notları Görme

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi yapmak için öncelikle e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yapmamız gerekmektedir. Orada öğrencinin fotoğrafı ile TC Kimlik numarası ve şifresi giriş için gerekmektedir. Giriş yapıldıktan sonra E-okul öğrenci notu bilgisi öğrenilebilmektedir. Ayrıca site üzerinde öğrencinin tüm sınavları, projeleri, karne bilgileri, devamsızlık bilgileri, teşekkür ya da takdir belgeleri hesaplaması gibi tüm işlemler görüntülenebilmektedir. Bu sistem öğrenciler ve veliler için çok büyük kolaylıkları da beraberinde getiriyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.