Kredi Almanın Yolu

E-Okul Öğrenci Veli Öğretmen Girişleri Nasıl Yapılıyor?

29.06.2020
570
E-Okul Öğrenci Veli Öğretmen Girişleri Nasıl Yapılıyor?

Uzun bir yaz tatilinin sonunda okullar geçtiğimiz günlerde açılmış olmaktadır. Ayrıca yaklaşan sınavlar da öğrencileri ve velileri heyecanlandıran detaylardan olmaktadır. Okulların açılmasıyla e-okul ile ilgili soruların artmasına neden olmuştur. Yazımızda e-okul veli bilgilendirme sistemine nasıl giriş yapılacağını merak eden kişiler hakkında oldukça önemli ve detaylı bilgiler vereceğiz. Sizlerde yazının bundan sonraki kısmını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-Okul Öğrenci VBS Girişleri

Öncelikle e-okul sisteminin web sitesi olan https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Bu adrese girdiğinizde sağ taraftaki kutucukta veli bilgilendirme sistemi bölümü bulunmaktadır. Bu bölümde öğrenci ve velilerden çeşitli bilgiler istenmektedir. İlk olarak Resimdeki Rakamlar bölümüne bir üst kutucukta bulunan rakam ve harfleri girmeniz istenmektedir. Bu bölüm güvenliğiniz açısından oldukça önemli bir detaya sahip olmaktadır. Size verilen rakamları belirtilen bölüme yanlış yazmanız halinde giriş işleminiz başarısız olacaktır. Diğer önemli bir bölüm ise TC kimlik numarası kısmı olmaktadır. Bu bölüme öğretim gören öğrencinin kimlik numarası eksiksiz olarak yazılmalıdır. Numarayı yazarken sayıların arasında boşluk olmamasına dikkat etmelisiniz. Son bölüm ise Öğrencinin Okul numarası bölümü olmaktadır.

E-Okul Okul Girişleri

Okul yönetimler öğrenciye yönelik veri girişlerini yapmak ve karışıklığı önlemek için öğrenim gören öğrencilerine farklı numaralar vermektedir. Bu numaralar öğrencinin bir nevi okuldaki kimlik numarası olarak ifade edilebilir. Öğrenci okul tarafından kendisine verilen bu numarayı e-okul sistemine girişte yazmak zorundadır. Son kısım olan öğrenci okul numarası da girildikten sonra bir altta bulunan ve turuncu – beyaz fontlarda olan giriş bölümüne tıklamanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra giriş bilgilerini doğru girdiğiniz takdirde öğrencinin verilerine ulaşabilirsiniz. Bilgilerin yanlış olması halinde sistem hata verecektir. Bu durum sisteme girişinize engel teşkil etmektedir.

E-okul öğrenci girişi nasıl yapılır sorusunu merak eden kişiler için gerekli tüm detayları makalemizde ele aldık. Bahsettiğimiz bu adımları takip ederek velisi olduğunuz öğrencinin not durumu, performansı ve devamsızlığı gibi önemli bilgilere erişebilmeniz mümkün olmaktadır. Öğretim görevlisi olarak çalışan kişiler de vbs sisteminin sol tarafında olan yönetim girişi adıyla gösterilen diğer kutucuğu kullanarak sisteme girebilirler.

 

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.