Kredi Almanın Yolu

E-Okul Ne Zaman Açılacak Kapanacak?

30.06.2020
527
E-Okul Ne Zaman Açılacak Kapanacak?

E-Okulun ne zaman kapanacağı sorusu milyonlarca öğrenci ve veli tarafından yakından takip edilen güncel bir konu.  E-Okul VBS (Veri Bilgilendirme Sistemi) ile ders notları, ders programları, proje notları, devamsızlık bilgileri, karne bilgileri ve diğer tüm bilgiler görüntülenebilmektedir. Peki E-Okul ne zaman kapanacak? E-Okul üzerinden ders notları ve devamsızlık bilgileri nasıl sorgulanır? Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda tüm E-Okul bilgilerinden bahsedeceğiz.

E Okul Ne Zaman Kapanacak?

E-Okul  Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) ile öğrenciye ait tüm okul bilgileri görüntülenebilmektedir. Not bilgisi, ders notları, proje notları, devamsızlık bilgiler, takdir ve teşekkür hesaplamaları, sözlü notları da dahil olmak üzere tüm bilgiler görüntülenebilmektedir. E-Okul ne zaman kapanacak sorusu milyonlarca insan tarafından merak edilmektedir. Fakat okullar sona ermesinin ardından e-okul sistemi açık olacak. Yani burada öğretmen ve veli girişleri ile ilgili istatistiklere bakmak için bir kapatma söz konusu değil.

E Okul Kapanıyor mu?

E-Okul ne zaman kapanacak soruları yine geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi gündeme gelmiş bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın sunmuş olduğu E-Okul sistemi üzerinden birçok bilgiye ulaşılabilmektedir. Ancak E-Okul sistemi kapanacak mı kapanmayacak mı milyonlarca kişi tarafından yine merak edilen gündem maddesi haline gelmiştir.

E-Okul Her Zaman Açık mı?

E-Okul sistemi üzerinde bulunan Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) sistemi üzerinden veliler öğrencilere ait bilgilere ulaşabilmektedir. Eski zamanlarda olduğu gibi karne karalama, not değiştirme gibi seçeneklerin kalkması milyonlarca velinin kafasının rahat olması haline gelmiştir. Veli Bilgilendirme sistemi ile E-Okul ne zaman kapanacak sorusu geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine gündeme gelmiş gözüküyor.  Öğrencilerin takdir mi teşekkür mü alacağının hesaplanması, ders notlarının tümünün görüntülenmesi, devamsızlık bilgilerine dair detaylar, proje notları, sözlü notları, tercih işlemleri ve nakit işlemleri dahil tüm işlemler görüntülenebilmektedir. E-Okul ne zaman kapanacak sorularına şu an tam anlamıyla bir yanıt verilememektedir. 2019/2020 eğitim öğretim dönemi bittiği zaman Milli Eğitim Bakanlığı açıklamalarını güncelleyeceğinin bilgisini verdi. Yeni bir sistem gelecek mi yoksa E-Okul üzerinden devam edilecek mi herkes tarafından merak edilen bir konu haline geldi. E-Okul sistemine öğretmen, öğrenci ve veliler bu sene 1,5 milyar kez giriş yaptılar. Bu girişlerin yaklaşık olarak %75i 20 milyon akıllı telefon mobil e-okul uygulaması üzerinden gerçekleşmiş oldu. Kalan %25’lik kısım ise bilgisayar üzerinden gerçekleşmiş oldu.

Okunmalı : E-Okul Şifresi Nereden Alınır?

E-Okul Öğretmenlere Kapanıyor mu?

Dönem sonları genel olarak öğretmenlerin not girişlerinin kısıtlanması ile e-okul kapanması gerçekleşir. Bu durumda öğretmenlerinde verilen tarihler arasında sınav ve sözlü notlarını verdikten sonra bu notları karnelere ve sisteme geçmesi açısından e okula kaydetmesi gerekiyor. Burada not işlemlerini yetiştiremeyen öğretmen ve idarecilerin not girişlerinde kısıtlanma yaşanmaması adına verilen miada kadar işlenmesi gerekiyor.

Yaz Tatili Ne Zaman Başlayacak?

9 Eylül itibari ile başlayan 2019 – 2020 eğitim öğretim yılında ilk tatil 18-222 Kasım tarihlerinde. Bundan itibaren ilk dönem 17 Ocak 2020 tarihinde biterken ikinci dönem ise 3 şubat 2020 tarihinde tekrar başlayacak. Daha sonra ise 19 Haziran tarihinden itibaren öğrencilerin 11 haftalık yaz tatili başlamış olacak. Öğretmenlerin tatili ise 1 Temmuz itibariyle başlayacak. Okul idarecilerinde ise tatil yıllık izin ile sınırlı.

Okunmalı : E-okul Devamsızlık Sorgulama

Öğrencilerin Başarı Belgeleri

Öğrencilerin başarı belgelerinden hangilerini alacakları ise merak sorularından bir tanesi. Bunun için sürekli e-okul içerisindeki notlarına bakıyorlar. Takdir ile Teşekkür belgelerinin alımında şartlar yönetmelikle belirleniyor. Bu yönetmelikte ise ortalaması 70 ve üzeri olan öğrenciler belge alıyor. 70 ile 84,99 arası teşekkür belgesi, 85 ve üstü ise takdir belgesi almaya hak kazanıyor.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.