Kredi Almanın Yolu

E-Okul MEBBİS Personel İşlemleri

29.06.2020
529
E-Okul MEBBİS Personel İşlemleri

Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri yani kısa adıyla Mebbis oldukça önemli bir hizmet olmaktadır. Milli Eğitim uzmanları tarafından hazırlanan uygulama, Bakanlığın hazırladığı e-hizmetlere tek bir yerden ulaşılmasını sağlıyor. Yazımızda e-okul  Mebbis sisteminde hangi hizmetlerin bulunduğu hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

MEBBİS Girişleri

İçindekiler

Özellikle öğretmenlerin en çok kullanmakta olduğu sistemlerin başında olan Mebbis, sağladığı avantajlar ile adından sıkça söz ettirmektedir. Mebbis olmadan önce yapacağı işlemler için farklı şifreler ve farklı sitelere girmek zorunda kalan öğretim görevlileri, şimdilerde bu sistem üzerinden özellikle e-okul giriş gibi hizmetlere bir tıkla ulaşabilmektedirler. Mebbis yetkilileri tarafından kendilerine tahsis edilen şifre ve kullanıcı adı öğretmenlere ulaştırılmaktadır.

Öğretmen MEBBİS E-Okul Girişi

Öğretmenler bu bilgileri doğru şekilde girerek verilerine ulaşmaktadır. Şifrenizi unutmanız halinde giriş panelinin altında bulunan Şifremi Unuttum? bölümüne tıklamanız önerilir. Bu sayede çıkan ekrana gerekli bilgileri girerek yeni şifrenizi belirlemeniz mümkün olacaktır. Şifrenizi doğum tarihiniz, isminiz ve yaşadığınız yer gibi harflerle veya kolay tahmin edilecek sayı kombinasyonlarıyla oluşturmanız güvenliğiniz açısından uygun olmayacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemlerine giriş yapmanın farklı yolları da bulunmaktadır. E-Devlet günümüzde insanımızın önemli bilgilere erişmesini sağlayan ve işlem yapmasına olanak tanıyan bir servis haline gelmiştir. Sizin belirlediğiniz e-Devlet şifresi ile de Mebbis uygulamasına giriş yapılma imkanı olmaktadır. Mebbis ana sayfasındaki giriş ekranının hemen alt kısmında e-Devlet Girişi adlı bölüm yer almaktadır. Bu kısıma tıklayıp gerekli bilgileri girdikten sonra Mebbis hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Mebbis sisteminde e-okul, e-akademi, Halk Eğitim, Açık Öğretim, e,yurt ve e-taşınır gibi önemli işlemler bulunmaktadır. Ayrıca Devlet kurumları, Meis sorgu, Tefbis, Evrak, Döner Sermaye ve Performans Yönetim Sistemi gibi birçok modülde Mebbis bünyesinde yer alarak personelin yardımına yetişmektedir.

E-Okul VBS – MEBBİS – İLSİS

Yazımızda kısa adı Mebbis olarak ifade edilen Milli Eğitim Bakanlığının projesi hakkında detaylı bilgiler sunduk. Bu bahsettiğimiz bilgilerden çok daha fazlası Mebbis sisteminin içinde yer almaktadır. E-okul gibi işlem gerektiren servislerin tek bir merkezden yönetilmesine olanak sağlayan bu hizmet, yayında olduğu her geçen gün içerisinde sürekli olarak kendini daha fazla geliştirmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.