Kredi Almanın Yolu

E-Okul MEB Girişi (Öğretmen Girişi)

29.06.2020
710
E-Okul MEB Girişi (Öğretmen Girişi)

Milli Eğitim Bakanlığı ‘’İlsis’’ veri tabanı ismi ile internet üzerinde ciddi gelişmeler kaydetti. Milli Eğitim Bakanlığı e-okul sistemi ile öğrencilere, velilere ve öğretmenlere özel ayrı ayrı portallar ile hizmetler vermektedir. Öğrencilerin velileri Milli Eğitim Bakanlığı’nın sunmuş olduğu e-okul sistemi ile çocuklarının her hareketlerinden haberdar olabilmektedirler. Çocuklarının sınav notlarını devamsızlıklarını rahat bir şekilde öğrenebilen aileler, artık bu sistem sayesinde çocuklarının eğitim sistemlerinden de çok rahat bir şekilde haberdar olabiliyorlar.

E-Okul MEB Girişleri Nasıl

Milli Eğitim Bakanlığı’na ait olan resmi ve tüm özel okullarda okuyan öğrencilerin kayıt işlemleri e-okul sistemine otomatik olarak işlemektedir. Bu sistemde sınıf öğretmenlerinin ve velilerin de payları çok büyük gözükmektedir. Özellikle öğretmenler, öğrencilerinin tüm bilgilerini bu sisteme işlemektedirler. Ders kitaplarını, sınav notlarını, devamsızlık bilgilerini ve geriye kalan tüm işlemleri bu sisteme girmektedirler. E-okul meb girişi ile veliler çocuklarının tüm okul bilgilerine göz atabilmektedirler.

E-Okul Öğretmen Girişleri

E-okul sistemine giriş yapılan esnada velilere ve öğrencilere ayrı ayrı seçenekler sunmaktadır. İlk giriş sayfasında okulda okuyan öğrencinin fotoğraflarının yanı sıra TC Kimlik numarası ve okul numarası ile de ayrı ayrı giriş yapılabilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’na ait olan resmi ve özel tüm okullarda okuyan öğrencilerin TC Kimlik numarası ile okul numarası ile giriş bilgileri tüm velilerde mevcuttur. Bu şekilde e-okul meb girişi sağlanabilmektedir. Buna rağmen okul numaralarını bilmeyen kişiler de öğrencilerin kayıt, devamsızlık, not bilgisi ve ders programı gibi bilgilere de ulaşabilmektedirler. E-devlet sistemi öğrencisi okuyan tüm velilere bu hizmete ulaşma imkanı sunmaktadır. E-devlet şifresi olmayan kişilerin de sisteme giriş yapabilmesi için birkaç seçenek mevcuttur. Bunlarda biri internet bankacılığı kullanan kişilerin giriş yapabilmesinden geçebilmektedir. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra bankacılık sistemi ile alakalı link sayesinde kullanıcı e-devlet sistemi üzerine yönlendirilmektedir. Buradan yine aynı şekilde e-okula veliler tarafından giriş sağlanabilmektedir. Çocuklarınızın not, devamsızlık, ders programı ve diğer tüm bilgilerinin takibi için e-okul sistemini kolayca ziyaret etmeyi kesinlikle unutmayınız. Yukarda anlattığımız yazıda E-okul meb girişi için birden fazla seçeneğin mevcut olduğundan bahsettik.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.