Kredi Almanın Yolu

E-Okul Karne Girişleri Yapıldı mı? Ne Zaman?

29.06.2020
369
E-Okul Karne Girişleri Yapıldı mı? Ne Zaman?

Öğrencilerin ve velilerin merak ettiği konulardan birisi de E-Okul karne notu girişleridir. Bu nedenle veliler sürekli şu soruyu sormaktadır: “E-Okul Karne Notu Girişleri Yapıldı mı?” Gelin şimdi E-Okul karne notu girişlerini nasıl öğrenebilir ona bakalım. E-Okul sistemi üzerinden karne notu bilgilerinizi kontrol etmeniz mümkündür.

E-Okul Karne Girişleri

İçindekiler

E-Okul karne notu, öğrencilerinizin karne notunun E-Okul sisteminde gösterilmesidir. Bu sayede karneyi almadan E-Okuldan da karne notunuzu öğrenmeniz mümkündür. Eğer veliyseniz ve öğrenciniz karnenizi size göstermemekte ısrar ediyorsa E-Okul sistemi üzerinden karne notu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem ücretsiz olup oldukça kolaydır. Gelin şimdi E-Okul karne notu girişleri yapıldı mı kontrol edelim.

E-Karne E-Okulda

Eğer veli veya öğrenciyseniz ve E-Okul karne notunu merak ediyorsanız yapmanız gereken birkaç adım var. İlk olarak E-Okul VBS paneline girmeniz gerekiyor. Bunun için sisteme öğrencinin bilgileri girilmelidir. Bu gerekli bilgiler girildikten sonra güvenlik kodu da doğrulanarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra arama butonundan ya da kullanıcı panelinden E-Okul karne notunuza göz atabilirsiniz. İşte tüm işlem bu kadar basit ve zahmetsizdir.  Eğer E-Okul karne notu girişlerini merak ediyorsanız ve E-Okul karne notu girişleri yapıldı mı diye soruyorsanız haklısınız. Bu konuda yapmanız gerekenleri ise yukarıda belirtmiştik. E-Okul VBS‘ye girerek E-Karne bilgilerinize göz atabilirsiniz.

Karne Girişlerinde Yoğunluk

Ancak karne notu girişlerinin yapıldığı dönemlerde büyük bir yoğunluk oluşur. Bu yoğunluk sonucu sisteme girme olasılığınız azalır. Eğer web sitesi açılmazsa yapmanız gereken şey yoğunluğu geçmesini beklemek ya da sistem açılana dek yeniden yüklemektir. Bu sırada yoğunluğun olması oldukça normaldir çünkü tüm veliler ve öğrenciler bir an önce karne notunu görmek istemektedir. Eğer bilgisayar başında beklemek istemiyorsanız E-Okul sisteminin mobil uygulamalarını indirerek sitenin açılmasını telefonla da bekleyebilirsiniz. Bu sayede işlerinizi yaparken sistem yavaşça yüklenir.

E-Okul Mobil Uygulamada

E-Okul sistemine mobil uygulamalar üzerinden girmek daha kolaydır. Bilgilerinizi bir kere girdikten sonra kayıt altına alınır. Bu nedenle yoğunluk sırasında mobil uygulamaları kullanmanızı tavsiye ederiz. Mobil uygulama öğrencilerin her yerden kolayca notlarına, devamsızlık bilgilerine ve buna benzer birçok bilgiye ulaşması için yayınlanmıştır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.