Kredi Almanın Yolu

E-Okul İngilizce Giriş Sayfası

29.06.2020
651
E-Okul İngilizce Giriş Sayfası

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlere, öğrencilere ve velilere tüm bilgilere göz atabilmeleri adına ilsis veri tabanı ismi ile e-Okul sistemi ile hizmet vermektedir. Bu veri tabanı ismi ile son yıllarda ciddi gelişmeler kat etmiş olan sistem, bazı zamanlarda kapanacak mı devam edecek mi tarzında tartışmalara sebep olmuştur. E-Okul sistemine öğretmenler, veliler ve öğrenciler ayrı portallar üzerinden erişim sağlayabilmektedir. E-Okula girişte ingilizce menü bulunmamaktadır.

E-Okul İngilizce Giriş Sayfası

 e-Okula girişte İngilizce dahil diğer kelimelerde giriş menüsü henüz mevcut değil. İleriki dönemlerde nasıl bir işlem olur bilinmez. Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) ile veliler çocuklarının dönemlik, yıllık ve anlık bilgilerine ulaşabilmektedirler. Eski zamanlarda karne notlarının değiştirilmesi ya da sınav notlarındaki abartılı not söylemlerini ortadan kaldıran bu sistem ülkemizdeki Milli Eğitim Bakanlığı’na ait olan tüm devlet ve özel okullarda kullanılmaktadır. Veliler bu sayede çocuklarının tüm devamsızlık bilgilerini, sınav notlarını, proje notlarını, sözlü notlarını, karne puanlarını bu şekilde inceleyebilmektedirler. Öğretmenler ve okul idaresi çalışanları girdikleri sistemlerde öğrencilerin not, devamsızlık, karne gibi bilgilerini ekleyebilmektedirler. Öğrenci ve veliler tarafından yapılacak girişlerde ise ilk olarak öğrencinin fotoğrafı seçilmeli, ardından TC kimlik numarası ve okul numarası bilgileri ile giriş yapılabilmektedir. Peki e-Okul İngilizce girişi nasıl yapılır? E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS)’ye nasıl girilir?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) ye giriş yapılabilmek için öğrencinin TC kimlik numarası gerekmektedir. Ardından okul numarası da tuşlanarak giriş yapılır. Birkaç güvenlik işlemi (fotoğraf seçmek) de geçildikten sonra sisteme giriş yapılır. Ayrıca sistem üzerinde e-okul İngilizce girişi nasıl yapılır seçeneklerini de rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Veliler Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yaptıktan sonra sol üste köşede yer alan ‘‘Not Bilgisi’’ seçeneğine tıklayarak çocuklarının tüm not bilgilerine ulaşabilmektedirler. Notlar arasında öğrencinin sözlü notları, dönemlik ve yıllık notları, performans ve proje notları gibi seçenekler yer almaktadır. E-okul İngilizce girişi nasıl yapılır? Milli Eğitim Bakanlığı’nın sunmuş olduğu bu sistem üzerinde ayrıyeten sınav ve bilgi projeleri, tüm not bilgileri, okuldaki devamsızlık bilgileri, okul ve tüm ülkede eğitim sistemindeki duyurular, ders programları, kayıt işlemleri, nakil işlemleri, istenilen kitaplar gibi tüm bilgilere ulaşılabilmektedir. Öğrenciler 85 ve üzeri not ortalaması yakaladıklarında takdir belgesi, 70 ve 85 arasında ortalama yakaladıklarında ise teşekkür belgesi almaya hak kazanırlar. E-okul sistemi sayesinde bu not ortalamaları kolaylıkla hesaplanabilmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.