Kredi Almanın Yolu

E-Okul ile Nelerden Yararlanılır? E Okul Avantajları

29.06.2020
443
E-Okul ile Nelerden Yararlanılır? E Okul Avantajları

Milli Eğitim Bakanlığının en önemli projelerinden biri olan E-Okul, Öğretmen ve öğrenciler açısından oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Öğrenci ve veliler devamsızlık bilgisi, not ve ders programı gibi birçok önemli detayı E-Okul sisteminde kolaylıkla bulabilmekte. Öğretmenler ise öğrencilerine verdikleri sınav notları ve diğer önemli bilgileri kendilerine tahsis edilen şifre ile kolaylıkla girebilmektedir. Bu yazımızda e-okul sisteminde ne gibi hizmetlerin bulunduğu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Öğrencinin Aldığı Belgeler

E-okul sistemi her öğrenciye farklı bir şifre belirlemektedir. Bu şifre öğrenci ve velilerin sisteme giriş yaparak okul verilerine erişebilmektedir. Bu verilerin en başında şüphesiz Alınan Belgeler bölümü bulunmaktadır. Bu bölümde okulda eğitimine devam eden öğrencinin geçmiş yıllarda almış olduğu belgeler listelenmektedir. Çocuğunuzun almış olduğı Takdir, Teşekkür ve Onur Belgelerini bu menüde bulabilirsiniz.

Sınav Tarihleri

Diğer bir e-okul hizmeti ise sınav tarihleri bölümü olmaktadır. Yoğun bir sınav dönemine hazırlanan öğrenciler hangi dersin sınavının hangi günde olacağını bu menüden kolaylıkla bulabilmektedir. Öğretmenler sınav günlerinden birkaç hafta önce bu bölüme gerekli verileri girmektedir.

Devamsızlık Bilgisi

Öğrencilerin okul ile ilgili en büyük sorunlarından biri hiç şüphesiz devamsızlık meselesi olmaktadır. Belirtilen süreyi aşmaları halinde başarısız sayılıp sınıfta kalan öğrenci, bir sonraki dönem aynı sınıftan tekrar devam etmektedir. E-okul’dan devamsızlık bilgilerinizi kontrol etmeniz mümkün olmaktadır. Bu sayede kaç gün devamsızlık hakkınızın kaldığını öğrenebilirsiniz.

Okunmalı : VBS Devamsızlık Sorgulama

Not Bilgisi

Öğretmenler tarafından belirlenen sınav sonuçları E-okul sistemine yüklenmektedir. Giriş şifresine sahip olan veliler, çocuklarının notlarının detaylı olarak inceleyebilmektedir. Sınav notlarının dışında öğretmenler tarafından verilmekte olan sözlü notları’da e-okul’da yer alan bilgi türlerinden biri olmaktadır.

Okunmalı : E-Okul Öğretmen, Öğrenci Veli Girişi

Duyurular

Okul yönetimi ve MEB tarafından hazırlanan önemli konular, E-okul sistemindeki duyurular kısmında yer almaktadır. Veli ve öğrenciler bu kısmı belli aralıklarla kontrol ederek bazı önemli duyurulardan haberdar olabilirler.

E-okul veli bilgilendirme sistemi bu listelediğimiz hizmetlerin çok daha fazlasını bünyesinde barındırmaktadır. Eğer sizde çocuğunuzun durumunu ve okuldaki gidişatını merak ediyorsanız öğrenciniz için belirlenen şifreyi öğrenerek sisteme giriş yapabilirsiniz.

E-Okulla İlgili Diğer Makalelerimiz

E-Okul giriş ekranı (E-Okula Nereden Girilir)

E-Okul Şifresi Nereden Nasıl Alınır?


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.