Kredi Almanın Yolu

E-Okul Hangi Liseye Gideceğim? E Okul LGS Yerleştirme Sonuçları

29.06.2020
2.044
E-Okul Hangi Liseye Gideceğim? E Okul LGS Yerleştirme Sonuçları

Okul kayıtları günümüzde adrese bağlı olarak yapılan bir işlem. Bazı liselere girişler sınavlar eşliğinde oluyor olsa da; sınavda yeteri kadar puan alamayan kişiler adrese dayalı kayıt sisteminde (ADKS) bulunan adresine göre bir liseye başlamak zorunda. Bu anlamda adresine hangi okulun kayıtlı olduğu daha doğrusu Hangi Liseye Gideceğim sorusunun cevabını da fazla alternatifi olan kişiler sorguluyor.

Hangi Liseye Gideceğim?

Milli Eğitim Bakanlığı veri tabanı sistemi ile tüm öğrencilerin kayıtlarını, notlarını, devamsızlık bilgilerini, ders programlarını ve diğer tüm bilgileri e-okul sistemine girmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu bu e-okul sistemine öğrencilerin yanı sıra öğretmeler ve veliler de giriş sağlayabilmektedir. Öğretmeler öğrencilerinin tüm ders programlarını, devamsızlık bilgilerini ve not bilgileri gibi bilgileri bu sistem üzerine girmektedirler. Gelişen teknoloji ile okuldaki tüm işlemler bu e-okul sistemi üzerinden devam etmektedir. Bu sistem sayesinde veliler, çocuklarının tüm not bilgilerine devamsızlıklarına, okul nakillerine, ders programlarına, karnelerine ve tüm bilgilere ulaşabilmektedirler.

Okunmalı : E-Okul Şifresi Nereden Alınır?

LGS Tercihlerine Göre Hangi Liseye Gideceğim

Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-okul sisteminde öğrencilerin LGS tercih sonuçları da gözükebilmektedir. Bakanlığın tüm ülkemiz öğrencilerine ve velilerine sunduğu bu sistem sayesinde okul tercihlerine bakmak durumları da pratik kazanılmışa benziyor. E-okul sistemi aracılığıyla öğrenci ve velilerin e-okul hangi liseye gideceğim soruları da cevap kazanmış oluyor. Üstelik öğrencilerin diğer okullara nakil işlemleri de bu sistem üzerinden görüntülenebilmektedir.

Hangi Liseye Yerleştirildim

Yerleştirmeler, tercihler ve nakiller öğrenciler ve veliler tarafından yakından takip edilmektedir. Liselere geçiş aşamasındaki bu önemli aşamayı e-okul tüm öğrencilere ve velilere görmeleri amacıyla sağlamıştır. Binlerce kişinin yakından takip ettiği e-okul hangi liseye gideceğim soruları e-okul sistemi üzerinden düzenlenebilmektedir.

E-Okul Tüm Soruların Cevabını Veriyor

E-Okul hangi liseye gideceğim, E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS), E-Okul ders notları öğrenme, E-Okul devamsızlık bilgisi öğrenme gibi birçok merak edilen soru bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın hizmete sunduğu E-Okul sistemine öğretmenler, öğrenciler ve veliler giriş yapabilmektedir. Öğretmenler ders programı, not bilgileri, devamsızlık bilgileri gibi bilgileri sisteme giriş yapmak için kullanmaktadırlar. Veliler ise çocuklarının okuldaki bilgilerini öğrenebilmek için bu sistemi kullanmaktadırlar. Öğrencinin fotoğrafını seçerek giriş yapılan sisteme TC Kimlik numarası ile de giriş yapabilmek mümkündür. Ayrıca TC Kimlik numarasının yanı sıra öğrencinin okul numarası ile de sisteme giriş yapılabilmektedir. Sisteme giriş yaparak E-Okul hangi liseye gideceğim sorusunun yanıtını da bulabilirsiniz. Öğrencinin hangi okula kayıt olduğunu ya da hangi okula nakil istediğinin sonucunu bu sistem üzerinden görebilirsiniz. Sistem öğrencilere ait birçok bilgiyi içerisinde barındırmaktadır.

E-Okul Kayıt Sorgulama

Okul kayıtlarını sorgulama adresi e-okul. Buradan giriş yaparak hangi okula kayıt yaptıracağınızı görürsünüz. Başka bir okula kayıt yaptırmak istediğiniz vakit bu okulun sınırları içerisinde bir adreste ikamet ediyor olmanız gerekir. Bunun için de Nüfus Dairesinde adrese dayalı kayıt sisteminde adresinizin burası görünüyor olması gerekecektir. Bu işlem içinde bazı talep edilen hususlar bulunuyor. Yani adresinizi taşımak için o adrese dair fatura, tapu gibi isminize kayıtlı bir dayanak belgeniz olması gerekir. Aksi takdirde Nüfus Müdürlüğü adresinizi taşımaz.

Okunmalı : E-Okul Girişi

E-Okul Sınıf Şube Öğrenme

Okul kaydını e-okula göre ilgili okul idareleri yapıyor. Bu kayıt sonrasında ise sınıf şubeleri belirleniyor. Sizler kullanıcı olarak mevcut şubenizi e-okul üzerinden sorgulayamıyorsunuz. Yani şubenizi öğrenebilmeniz için okulun sizi e-okul sisteminde şubenizin de belirlemiş olması gerekiyor.

Kısaca çocuğum hangi okulda kayıtlı görünüyor sorusunu soran kişiler TC Numaraları ile birlikte e-okula giriş yaptıktan sonra öğrenebilirler.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.