Kredi Almanın Yolu

e Okul Giriş VBS Devamsızlık Sorgulama Nasıl Nereden Yapılır?

29.06.2020
558
e Okul Giriş VBS Devamsızlık Sorgulama Nasıl Nereden Yapılır?

2007 yılında hizmete girmesinin ardından sürekli kendisini güncelleyen ve yeniliklere açan e okul ilk, orta, ve lise öğrencilerinin yanında öğretmen, idareci ve velilerce uzun zamandan en etkili şekilde kullanılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı bu hizmet ile önemli bir ihtiyacı karşıladı anlık bilgi erişiminin adresi oldu. Bu hizmet sayesinde kişiler öğrenci devamsızlık sorgulama işlemlerini de bu sistem sayesinde anlık olarak yapabiliyor.

Öğrenci Devamsızlık Sorgulama

İlsis veri tabanı olarak kullanıma açılmasının ardından MEBBİS olarak hizmet vermeye devam eden MEB sistemleri kapsamında hizmet veren e okul Veli Bilgi Sistemi Devamsızlık Sorgulama ekranı sayesinde veliler anlık olarak öğrencilerinin okula devam edip etmediklerini inceleyebiliyor. Sınavlar, projeler, ödevler ve notlar gibi bilgiye ulaşımı sağlayan e okul ayrıca MEB duyurularının adresi olarak hizmet veriyor. Bu sayede veli de öğrencisini yakından takip edebiliyor.

Andorid ve İOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarla da uygulama üzerinden takibe imkan veren e okul öğrenci veli girişi sayesinde tüm  bilgilere ulaşım olanakları veriyor. e-okul girişleri için öğrenci velilerine okul idaresince şifre ve kullanıcı adı veriliyor. Kişiler ise bu bilgiler dahilinde sisteme giriş yaparak öğrencileri hakkında bilgilere erişim sağlamış oluyor. Zamanla şifrelerini unutan ve kaybeden kişiler için ise şifre hatırlatma sayfası bulunuyor. E Okul Şifresi nereden nasıl alınır diye sorusu olanlar için ise bir kaç adımlar internetten alındığını hatırlatmakta fayda olabilir. Zira zamanla şifresini unutan velilerin varlığı bilinmektedir.

E Okul Devamsızlık Gün Sorgusu

Bu sorgulama işleminin adresi e-okul giriş sayfasıdır. Buradan şifre ile giriş yaptıktan sonra açılan sayfa üzerinde TC numarası ve öğrenci okul numarası ile giriş yapılması gerekir. Buradan giriş yapılan sayfa veli bilgilendirme sistemidir. Buradan öğrencinizin devamsızlık sorgulamasını ve diğer işlemlerine ulaşabiliyorsunuz.

Öğrenci Devamsızlığı Kaç Gün

Öğrencilerin devamsızlık süreleri özürsüz olarak 10 gündür. Burada ayrıca devamsızlığı özürlü ve özürsüz olarak toplam 45 günü aşan öğrenciler derslerde sınav notları çok yüksek olmasına rağmen başarısız sayılıyor ve sınıf tekrarına neden oluyor. Devamsızlıklar için devam eden beş gün içinde belgenizi okulunuza sunmanız gerekiyor. Burada belirtilen 45 gün özürlü 20, özürsüz 20 ve beş günde idare izni ile 45 gün olarak belirtiliyor.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.