Kredi Almanın Yolu

E-Okul giriş ekranı (E-Okula Nereden Girilir) E Okul Giriş

29.06.2020
560
E-Okul giriş ekranı (E-Okula Nereden Girilir) E Okul Giriş

 Okulların açılmasıyla e-okul veli bilgilendirme sistemi öğrenci ve öğretmenlerin en çok kullandığı uygulamalardan biri haline gelmiştir. Öğretmenlerin öğrenci ve veliler açısından oldukça önemli olan bilgileri girmekte olduğu bu sistem, eğitim gören kişilerin not ve devamsızlık bilgilerini kontrol etmek açısından da oldukça işlerine yaramaktadır. Bu yazımızda e-okul giriş ekranında ne gibi detayların bulunduğu hakkında önemli bilgiler verme çabasında olacağız.

E-Okul Giriş Ekranı

İçindekiler

E-okul sisteminin adresi olan https://eokulyd.meb.gov.tr ’ye girdiğinizde sizi farklı menüler karşılamaktadır. Bunlardan ilki şifremi unuttum kısmı olmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrenci ve ve öğretmenlere takdim edilen şifreler bazen kullanıcılar tarafından unutulmaktadır. Şifremi Unuttum bölümü bu tür durumlar için bulunmaktadır. Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız bu bölümü tıklayıp gerekli bilgileri girdikten sonra yeni şifre belirleyebilirsiniz. Bu sayede e-okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapmanız mümkün olmaktadır. Diğer bir bölüm ise Diploma doğrulama bölümü olmaktadır. 2008 Yılından sonra mezun olan kişiler bu bölüme tıkladıktan sonra sistem tarafından istenen bilgiler girerek var olan diplomalarına ait bilgilere erişebilmektedirler. Yardım masası bölümüde bu bahsettiğimiz alanların hemen yanında bulunmaktadır. Yardım masası sayesinde e okul uygulamasında yaşadığınız problemleri ilgili kişiler ile iletişime geçerek çözebilirsiniz.

Okunmalı : E-Okul Öğrenci, Veli Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

E-Okul Duyuruları

Bölümlerden bir diğeri ise Duyurular kısmı olmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan önemli konular bu kısım üzerinden öğrenci, veliler ve öğretim görevlilerine duyurulmaktadır. Ayrıca yönetim bilgi sistemi ve veli bilgilendirme sistemi’nin giriş ekranları da e-okul sisteminin giriş ekranında bulunmaktadır. E-okulun Android ve IOS platformu için hazırladığı uygulamaların linkini de sitenin sağ alt kısmında bulabilirsiniz. Bu uygulamalar okulların açılması ve sınav dönemlerinin yaklaşmasıyla uygulama marketlerine en çok indirilenler bölümüne çıkmıştır. E-okul sisteminin web dışında bu gibi mobil uygulamalar ile karşımıza çıkması öğrenci, veli ve öğretim görevlileri tarafından daha ulaşılabilir bir hale geldiği için memnuniyetle karşılanmıştır. Sizde e-okul uygulamasını cihazınıza indirebilirsiniz.

E-Okul Öğretmen Girişi

E-okula veli ve öğrenciler kimlik bilgileri sayesinde giriş yapabiliyor. Fakat öğretmen ve idarecilerde durum farklı. Okul idaresi öğretmenlerine kendi yetkileri dahilinde şifre veriyor. Şifre veriminde TC kimlik numarası etkili. Buradan verilen şifre kaybolması veya unutulması halinde tekrar okul idaresince veriliyor. Velilere şifresiz olan giriş öğretmenler için şifreli tutulmak zorunda. Nitekim not girişleri, devamsızlıklar gibi bir çok hususun burada kayıtlı olması, karnelerin buradan alınması bazı su istimallerin doğmasına sebep olabilir. Bu nedenle öğretmenlerde girişlerde gerekli güvenliği sağlamak zorunda kalıyor. Okul idarelerine yetkilerde aynı zamanda İlçe ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerince takip edilebiliyor.

Makalemizde Milli Eğitim Bakanlığı yetkili ekibi tarafından hazırlanmakta olan e-okul bilgilendirme sistemi’nin giriş ekranında bulunan öğeler hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Bu bilgiler doğrultusunda e – okul girişlerinizi doğru bir şekilde yapabilirsiniz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.