Kredi Almanın Yolu

e-Kitap Yazarak, Para Kazanmak

28.12.2019
648
e-Kitap Yazarak, Para Kazanmak

Yazar olmak, kitapları ve yazmayı sevenlerin çocukluk hayali. Ünlü yazarların hayatına bakıldığında eski dönemlerde bir kitabı yayınlatmanın ne kadar zorlu bir süreç olduğu görülür. Üstelik günümüzde övgü ile bahsedilen birçok kitap, yazarının vefatının ardından yayın dünyasına kazandırılmış ve ne yazık ki, döneminde hak ettiği değeri görememiştir. Bu tür olaylar artık geçmişte kaldı. Çünkü online bloglar, web siteleri, kitap yayınlama sayfaları yazar olma hayali kuran kişilerin, yazdıkları kitapları online ortamda okurlara buluşturmaya olanak sağlamaktadır. Bu tür platformlarda kitaplarınızı hobi olarak yayınlamaya başlayabilirsiniz. Böylece online kitap yazmak sizlere bir okur kitlesi kazandırır ve internette adınızdan, kitaptan bahsedilmesi yayıncıların sizden haberi olmasını sağlar. Bunun dışında birçok kişi, ticaret sayfalarında kitaplarını satışa sunarak da kazanç elde etmektedir.

Okunmalı : İnternetten Para Kazanmak

E-Kitap Satışından Para Kazanmak

Eğer yazmış olduğunuz bir kitap varsa ve bunu ticaret sitelerinde e-kitap satarak para kazanmak istiyorsanız öncelikle kitabınızı en iyi şekilde pazarlamanız gerekir. kitabınızı yazmayı bitirdikten sonra düzenleme süreci, kitabınızın satışlarını etkileyecektir. O yüzden ister bir editör ile çalışarak düzenlenmesini sağlayabilir veya kendiniz editörlük hizmetlerini kitabınız üzerinde çalışarak gerekli son düzenlemelerini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kendiniz editör tecrübesine sahipseniz editör için belli bir bütçe ayırmak zorunda kalmaz ve böylece de kazancınızın cebinizde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Kitap Özeti Para Kazandırıyor

Bir kitabın kapağı okunup okunmama durumunu yakından etkiler. Okuyucu, öncelikle kitabınızı dış görüşünü ile değerlendirecektir. Kitap sayfa tasarımını kitabı en iyi yansıtan şekilde düzenlemelisiniz. İster bir fotoğraf kullanabilir, stok fotoğraf sitelerinden kapakta kullanmak için görsel satın alabilir, photoshop uygulamalarında kitap sayfa tasarımı için gerekli düzenlemeleri yapabilir veya kapak tasarımı için özel bir çizim yaptırabilirsiniz. Arka kapak tasarımı ve yazısı da ön kapak kadar önemli. O yüzden arka kapakta ilgi çekici, merak uyandırıcı ve kişilerin kitabınızı okumak istemesi için bir tanıtım bülteni de yazmalısınız. Kitabınız için belirlediğiniz fiyat da oldukça profesyonel davranmalısınız. Ne ulaşılmaz, pahalı fiyatlar belirlemeli, ne de kar elde etmenizi engelleyecek düşük bir fiyatla kitabınızı satışa sunmalısınız.

e-Kitap Satışında Doğru Adres

Bir kitap yazdıysanız ve internetten satışa sunacaksınız doğru internet sitesini tercih etmelisiniz. Günlük hayat koşuşturması için klasik basılı kitapları okumaya fırsat bulamayan kişiler, e-kitap okumayı tercih eder. Bunun için e-kitap satış siteleri son yıllarda internette oldukça artış göstermektedir. bu sitelerde güzel bir kar elde etmek için yaygın kullanılan, profesyonel, takipçisi çok ve güvenilir bir site seçmeye dikkat etmelisiniz.

Kitap Özeti Yazarak Para Kazanmak

Dünyada okumayı hiç sevmeyen insanlar olmasına karşın okumayı seven kişilerin sayısı da bir hayli fazla. Kitap okuyan kişiler okudukları kitapların özetini çıkararak satması halinde yada yayınlaması halinde de para kazanıyor. Kişiler kitap almadan önce özeti hakkında fikir edinmek istiyor. Nedeni ise okumaya değer olup olmadığı yönünde. Burada okunan kitapların ana fikirleri, işleyişi, kurguları ve detayları önem arz eder. Bu anlamda okuduğu roman ve diğer hikaye türü kitapların özetini çıkarmak para kazanmak adına önemli bir adım olabilir.

Kitap özeti ihtiyacı olan sadece tüketiciler değildir. Yayınevleri ve kitaplar ile ilgili tanıtım siteleri de özet ihtiyacı duyar. Bu anlamda kendinize bir pazar edinebilir ve kitap özeti yazarak para kazanma alternatif olarak cebinizde olabilir.

İnternetten Para Kazanmak

İnternetten para kazanma formüllerinden bir tanesi olan e-kitap, kitap yazmak kazancın yanı sıra kişilerin büyük bir hobisi ve zevki. Kimi insanlar yazmaktan müthiş zevk alır. Buna karşın yazdıklarını da kendi çerçevelerinde saklarken bunu kimselerle paylaşma yoluna gitmezler. Bu anlamda yazılanların okunması, paylaşılması önemlidir. Zira bu anlamda para kazancı sağlamakta mümkün.


Etiketler:

Yorumlar
  1. Çiğdem dedi ki:

    Yazmayı ve kitap okumayı kendime görev olarak bilirim. Kitap özeti yazmak istiyorum. Yazı dilim son derece iyidir. Aramanızı çok isterim. Üniversite mezunuyum

  2. Burcu dedi ki:

    Kitapları internete yazmak isterim.