Kredi Almanın Yolu

e-devlet Seyahat Belgesi Başvuru Onay Red Bekliyor Ne Demek? Hangi Anlama geliyor?

18.05.2020
1.624
e-devlet Seyahat Belgesi Başvuru Onay Red Bekliyor Ne Demek? Hangi Anlama geliyor?

Coronavirüs salgını ile mücadele ele alınan tedbirler nedeniyle kişiler şehirlererası seyahatlerde izin almak zorunda kalıyor. Zaman içinde bazı illere seyahat özgürlüğü getirilmiş olmasına karşın kişilerin 20 yaş altı ve 65 yaş üstü yakınlarının seyahati için yine seyahat belgesi almak zorunda. Şehir dışına gidişler için alınacak izinlerde iki farklı yol bulunurken e-devlet üzerinden şifre ile giriş yaparak başvuru yapanların sayısı bir hayli fazla. E-devlet seyahat izni başvuru onay bekliyor olarak çıkan kişiler bunun ne anlama geldiğini merak ediyor.

E-Devlet Seyahat Belgesi Onay Bekliyor

E-devlet üzerinden gideceğiniz ile kendiniz ve yakınlarınız için bir seyahat başvurusu yaptınız. Başvuru teknik olarak buluğundunuz bölgenin Kaymakamlığı ya da Valiliği Seyahat Kuruluna yapılıyor. Burada kurulda olan kişiler başvurunuzu alıyor ve inceliyor. İnceleme kişilerin TC numarası üzerinden yaşları ve adresleri ile yapılırken aynı zamanda kendisinin ve yakınlarının coronavirüs salgınında izolasyon bilgileri araştırılıyor. Burada yapılan araştırmalardan birisi de başvuru yapan kişinin neden başvuru yaptığıdır. Başvuran kişiler buraya kendileri ile ilgili belgeleri yüklemek zorunda. Bu anlamda yetkili de bu belgeleri inceliyor.

e-Devlet Seyahat Başvurusu Ret Bekliyor Ne Demek?

İnceleme sonrası uygun görülenler seyahat kurulu yetkilisince ön onay veriyor ve idare amirine onaylanmak üzere gönderiyor. Bu aşamada e-devlet şifreniz ile giriş yaparak incelerseniz onay bekliyor ibaresi görürsünüz. E-devlet seyahat belgesi başvuru onay bekliyor cümlesinin ise son yetkilinin onayı ile onay verildi olarak geçiyor ve başvuran sahibine SMS ile başvurusuna ait bilgi gönderiliyor.

Seyahati Onaylananlar Ne Yapacak?

Başvuru sonrasında onay ve reddedilen başvuruların neden reddedildiği ve onayladığı açıklamada belirtiliyor. Burada kişin tam olarak İçişleri Bakanlığının seyahat emirlerine uyması gerekiyor. Aksi takdirde onay verilmiyor. Başvuru sonrası kişilere de belge verilmiyor. Nitekim gelen SMS de başvurunun kabul olduğu ve güvenlik güçlerine SMS onayının gösterilerek seyahatin devam edeceği belirtiliyor.

e-Devlet Seyahat Başvurusu ile onay sonrası kişiler sadece gidiş için 36 saat geliş ve gidişi için ise 72 saat içerisinde seyahatini tamamlamak zorunda.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.