Kredi Almanın Yolu

E Borsa Nedir?

12.11.2019
371
E Borsa Nedir?

Borsa işlemlerinin kısa yolla yapılmasını elektronik ortamdan sağlayan programlamadır. Eski İstanbul borsası ön plandayken elektronik borsa ile daha kolay ve güvenli bir hal aldı. Katı borsanın kısıtlı ve belirli saatler arasında kullanılması insanların borsa işlemlerini kısıtlıyordu. Yeni ve güvenilir olan borsa sistemine geçilmesi insanların borsada ki işlemlerini istedikleri zaman gerçekleştirmelerine olanak sağladı.

Anlık Takip

İçindekiler

E-Borsayı kullanan insanlar istedikleri hisse senetlerinin değerlerini, matrislerini kolaylıklara görüp yorumlayabilirler böylece borsa üzerindeki kazanç değeri artmasını sağlarlar.

E Borsanın içinde aracı kurumlar bulunur. Aracı kurumların içinde foreks, euroline, veri dağıtıcı firmalar da bulunur. Aynı zamanda E Borsa işlemleri içerisinde mobile uygulamada yer alır. Mobil uygulamada anlık takip etmenize olanak sağlar. Firmalar hisse senetlerinin takibi, alım ve satım işlerini geçekleştirmek çok kolaydır. Kısa vadede uzun süreli işlemlerinizi kolaylıkla yapmanıza olanak sağlayan bir sistemdir.

E-Borsada İşlem Ücretleri

E Borsada sadece Türkiye Borsasında değil tüm dünya ülkelerinin borsalarında işlem yapabilirsiniz. Yapacağınız işlemlerde, işlem ücretleri yapılan işlemin miktarına göre en uygun fiyatlar üzerinden değerlendirilir. Borsayı anlık olarak izlerken yaptığınız işlemleri takip edebilir veya yapmak istediğiniz yeni işlemlere karar verebilirsiniz. E Borsada yaptığınız satış işlemlerinde kazanılan tutar anında hesabınıza aktarılır. İşlem ücretleri özel anlaşmalar yoluyla minimum düzeye indirilmiştir. E Borsa uygulamasını kullandığınız takdirde aracılık yapan kurumlar arası Exapi’den kaynaklanan hız artışından yararlanabilirsiniz.

E Borsadan bono, tahvil, hisse senedi, endeks, döviz, emtia bedeli, vadeli işlemler ve opsiyon işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Satın aldığınız kağıtların satışında İstanbul Borsasındaki çeşitli bahanelerle yapılan elektrik, internet gibi kesintilerden de etkilenmezsiniz.

E-Borsada Mobil Uygulamalar

E-Borsa uygulamasını bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz gibi android ve iOS işletim sistemlerini içeren cihazlara da borsa mobil uygulamayı indirerek işlemlerini kesintisiz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için uygulamalar sayfasını kullanabilirsiniz.

E-Borsayı edinebilmek için android sistemlerde Google Play Store uygulamasını kullanabilirsiniz. iOS sistemlerde ise Icloud isimli uygulamayı kullanabilirsiniz.

E Borsada Risk

E Borsada yazılım korsanları tarafından saldırıya uğrayabilir fakat yazılım sağlayıcı tarafından geliştirilen güvenlik araçları yatırımcının zarar görmesi engellemektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.