Kredi Almanın Yolu

Duvardan pastel boya lekesi nasıl çıkarılır?

20.08.2020
220
Duvardan pastel boya lekesi nasıl çıkarılır?

Çocukların eğlenceli dünyalarından birisi olan resim yapma ve onu boyamak aile bireyleri için zorlu bir etap olabiliyor. Boyama yapmanın en zevklisi olan pastel boyaları eline geçiren çocuklar bu aşamada resim kağıdından ziyade farklı yerleri boyama yapmaya kalkıyor. Bunlardan bir tanesi de evinizde yada iş yerinizdeki duvarlar oluyor. Duvara yapılan pastel boya lekesi çıkarmak için ise kişiler mantıklı yolları arıyor ki, arama yeri yine internet. Bunun için karşınızda da birkaç yol bulunuyor.

Duvardaki pastel boya çıkarmanın en kolay yolu bulaşık deterjanı ile silmektir. Yağ lekelerini çıkarma da öncü kuvvetimiz olan bulaşık deterjanları ile bir sünger sayesinde duvardaki pastel boyayı çıkarabilirsiniz. Birkaç ovma sonrası temiz bir ıslak bez ile üzerinden geçmek mantıklı bir temizleme adımı olacaktır. Diğer bir alternatif ise fön makinesi ile ısıtma yöntemi ile lekeyi kaldırmak olabilir. Bir çok ev hanımı evdeki diş macunu ve ılık su ikilisi ile de bunu yapabiliyor.

Pastel Boya Lekesi Koltuktan Nasıl Çıkar?

Pastel boyanın içindeki kimyasal karışımı ve yağlan nedeniyle koltuktan çıkarılması oldukça güçtür. Burada koltuğun kumaşının cinsi de önemli. Naylon bir kumaş ise kolay olabilir ancak pamuklu bir kumaş ve içine alan cinsten ise burada sizlere kötü haberlerimiz olabilir. Koltuklara yapılan ıslak müdahaleler ize neden olur. Bu izlerin çıkarılması ise mümkün olmayabilir. Bu nedenle koltuk yıkama hizmeti almanız mantıklı adım olacaktır.

Duvardaki Boya İzleri Nasıl Çıkar?

Duvarda eğer pastel boyası izi varsa öncelikli olarak bu boyayı kazımakta fayda olur. Çünkü silerken dağılma riski bulunur. Boyayı kazıdıktan sonra süngere birkaç damla bulaşık deterjanı damlatın ve boyayı silin. Arkasından ıslak bez ile durulayın.

Duvardaki Keçeli Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Keçeli kalemlerin ve tükenmez kalemlerin izlerinin silinmesi biraz daha kolay. Evde bulunan bir saç spreyinin yardımı ile bu izleri silebilirsiniz. Limon kolonyası, tiner, alkol gibi yardımcı malzemeler keçeli kalem izleri için temizleme aracı olarak kullanılabilir.

Ahşaptan Pastel Boya Nasıl Çıkar?

Ahşaptan pastel boyayı çıkarmak daha kolaydır. Burada boyayı kazımanız yeterli. Daha sonrada deterjanla ve ıslak bezle silin. Ahşapta solma oluşması halinde ahşap parlatıcı kullanılabilir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.