Kredi Almanın Yolu

Dropshipping Nedir ? Nasıl Yapılır ? Avantajları Nelerdir ?

Dropshipping Nedir ? Nasıl Yapılır ? Avantajları Nelerdir ?

Hemen hemen bir çok sanal satış mağazalarının yapmakta olduğu işlemlerden bir tanesi de Dropshopping sistemidir. Peki Dropshopping Nedir ? Nasıl Yapılır ? ve avantajları nelerdir ? hep birlikte öğrenelim.

Dropshipping Nedir ?

İçindekiler

Türkiye üzerinde stoksuz şekilde satış yapmakta olan e-ticaret olarak adlandırmakta olduğumuz sistem Dropshipping, ana satıcı bayi üzerinden almakta olduğunuz ürünleri birer birer alarak maliyet oluşturmak ve kendinize ait bir depo içerisinde tutmak yerine hali hazırda satışları aktif olan toptancılar ile anlaşma sağlayarak onların deposunda yer almak olan malları ve ürünleri pazarlama yöntemine Dropshipping denilmektedir.

Yapılan bu sistem ile hem ürün maliyetlerinde kurtulacaksınız, hem de bir çok kalem içerisinde sizlere personel gideri oluşturmayacaktır. Bu işlemde sizin tek gideriniz reklam olacağından dolayı yapacağınız satışlardaki kar oranınızı hesaplamanız çok daha kolay hale gelecektir. Dropshopping  yapılırken stoksuz şekilde ve maliyetsiz bir şekilde satış yapılması gerekmektedir. Ürünü sat, tedarikçin ile görüşerek bilgilerini ilet, ürünü müşteriye gönder ve paranı al. Dropshopping işlemi ile satış yapanların reklamdan başka hiç bir yönde cebinden para çıkmamaktadır.

Dropshipping Nasıl Yapılır ?

Satmak istediğiniz bir ürüne karar verdikten sonra, bunu satmakta olan toptancı ile görüşmek olacaktır. Toptancı ile aranızda alacak olduğunuz kar marjını konuştuktan sonra siz kendinize ait satış ağını oluşturmaya başlarsınız ve kendinize ait bir pazar oluşturarak, burada satış denemeleri yapmaya başlarsınız. Rekabetin az olup, müşteri potansiyelinin yoğun olduğunu ürünleri tercih etmelisiniz. Rekabeti bir hayli fazla olan ürün ile başlarsanız, istediğiniz satışları elde edemezsiniz ve bu yüzdende zarar edebilirsiniz. Satacak olduğunuz ürünler ile ilgili olarak kaliteli resimler kullanmaya özen gösterin. Çünkü müşteriler bu ürünlere dokunamıyor, sadece görerek satın alıyor. Her açıdan çekilen bir ürünü satışa koyarsanız, satmanız daha kolay olacaktır. Ürün hakkında tüm detaylı bilgileri satacak olduğunuz platformda belirtin ve her bilgi açık şekilde yazın. Dropshipping sistemi ülkemizde n11, trendyol, hepsiburada ve gittigidiyor gibi e-ticaret satışı yapmakta olan mağazalarda aktif olarak yapılıyor. Yurt dışında ise Shopify meşhur bir hal almıştır.

Müşteriniz herhangi bir üründen sipariş verdiğinde, bunun için ödemiş olduğu ücret Dropshipping mağazasına aktarılmaktadır. Daha sonrasında anlaşmaya bağlı olarak sattığınız ürün satıcıya ulaştıktan bir süre sonra Dropshipping mağazasından sizin hesabınıza aktarılmaktadır. Ürün müşteriye sorunsuz bir şekilde ulaştıktan sonra sizlere detaylı bilgisi verilmektedir ve size aracılık eden Dropshipping mağaza ile aranızda anlaştığınız komisyon ödemesi kesilmektedir.

Satmak istediğiniz ürünün pazarlamasını ve reklamını iyi derecelerde yapabilirseniz eğer, herhangi bir depolama yapmadan, paketlemesi ve kargolama işlemlerini kolaylıkta Dropshipping mağazasına yaptırabilirsiniz.

Dropshipping’in Size Sağladığı Avantajlar

  • Yüzlerce stok tutmazsınız.
  • Kargo firması ile ayrı anlaşma sağlamazsınız.
  • Bunun için herhangi bir eleman çalıştırmazsınız.
  • Bankalar ile pos cihazı anlaşması sağlamazsınız.
  • Müşterilerinize ücretsiz kargo imkanı sunabilirsiniz.
  • Müşteriye teknik destek konusunda hızlı dönüş sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.