Kredi Almanın Yolu

Dijital Kredi  ile Anında Kredi Nasıl Alınır?

Dijital Kredi  ile Anında Kredi Nasıl Alınır?

Son yıllarda internetin ismine yön verdiği dijital kredi şubesiz bankacılığın, banka şubesine gitmeden krediler almanın yolunu açtı. Tamamen dijital yollardan atılan adımlar son derece güvenli bir şekilde anında kredi almanın en kolay ve hızlı yolu haline geldi. Elbette kredi almanın yolu birden fazla.  Ancak kişiler artık internetin nimetlerinden faydalanırken daha uygun faiz, koşul ve vadelerde borç para almanın yolunu arıyor.

Kredi ve Kredi Kartı Başvurusunda Dijital Bankacılık

Aynı zamanda kredi kartı ve diğer bankacılık ürünlerini de kapsayan dijital krediler internetten sağlanıyor. Aynı zamanda bankanın müşteri konumu da alınan hizmetler açısından önemli. Çünkü maaşını alan müşterilerin aldığı hizmet uygun şartlar dahilinde veriliyor. Bu nedenle de en çok tercih edilmesinin sebeplerinden birisi.

Bankacılık sektörü aynı hizmet olmasına karşın müşterisine farklı bakış açısı sunuyor. Aslında bu durum çok yanlış gibi görünse de; banka kendi müşterisi yapmak adına tüketiciye cazip teklifler ile yaklaşıyor. Maaşını banka şubesinden alması, emekli maaş müşterisi olması, kredi kartı sahibi olması gibi bir çok kalem sıralanabilir. Yani banka şubesine gittiğinizde bile bu hizmetleri alıyor olmanız sizleri diğer müşterilerden daha önce hizmet almanız için sıra önceliği bile verebiliyor. Bu nedenle tüketiciler arasında kötü bir davranış olarak ta görülüyor.

 

Anında Kredi Almanın Yolu Dijital Krediler

Konunun bankacılık olması internetin daha çok kullanılmasına neden. Gelişen teknoloji ile ürünlerini daha çok müşteriye ulaşmak için yeni yelpazeler ile sunan bankalar bu durumu daha cazip hale getirme yarışında. Anlık başvuru ile anında kredi alınması bankaların operasyonel olarak daha uygun olması nedeniyle tercih nedeni. Yani bankalarda internet ve mobil bankacılık üzerinden hizmet alınmasını daha çok istiyor.

Dijtal Kredi Şikayetleri

Her bankacılık ürününde olduğu gibi dijital kredi alımları, ödemeleri, şartları ve diğer hususlarda şikayetler görebilirsiniz. Burada en çok şikayet anında kredi alımı sağlayan bankaların bu kredilerin yine dijital ortamda kapatılmasının önüne geçmesi. Yani kredisini kapatmak isteyen kişilerin buradan kapatma sağlayamaması. Bu her banka için geçerli olmasa da maalesef bu yönde oluşan bankalar bulunuyor. Ya da taksit ödemesi sadece bir tane için geçerli. İki taksit birden ödemek isteyen tüketici yine burada engelle karşılaşıyor.

Bankalar ile oluşan husumetlerin çözümü elbette adli makamlar. Ancak burada her husus için adli makamlara başvuruya gerek yok. Tüketici hakem heyetleri de sizlere çözüm bulabiliyor. Bunun yanında bazı şikayetlerinizi de BDDK üzerinden yaparak çözüme kavuşturabilirsiniz. Yada bankanıza başvuru yaparak çözüm sağlayabilirsiniz.

Onaylanmayan Kredi Şikayetleri

Şikayetlerden bir tanesi de kredinize olumsuz cevap verilmesi. Burada onay almayan başvuru sonrası kişiler şikayetçi olabiliyor. Ancak kredi alımında belli kriterler mevcut. Bu kriterleri taşıyabilir seviyeye gelmediyseniz başvuru sahibi olarak kendinizi suçlamalısınız diye düşünmek istiyorum. En büyük nedeni bankalara karşı borç ödemelerinizde tutarsız olmanız, borcunuzu aksatmanız veya ödememenizden kaynaklanıyordur. Bunun için kredi notunuzu yükseltme ve bankalar karşısında samimi olma duruma gelmeniz için adımlar atmalısınız.

Dijital Krediler ve kullanımı internet sayesinde atılan adımlar sayesinde gerçekleştiriliyor. Ancak bunun için önceliğiniz tercih ettiğiniz bankanın internet bankacılığını açtırmış olmanız gerekenlerden. Daha sonrası ise buradan giriş yaptıktan sonra krediler menüsünden, başvuru sayfasında gitmeniz ve gerekli yönergeleri uygulamanız sizin anında kredi almanıza vesile oluyor. Bundan sonrası ise nakit ihtiyacını karşılayıp ihtiyaçlarınızı gidermenize kalıyor.

Ziraat Bankası Dijital Kredisi

Devlet bankalarının en çok müşteriye sahip olması bir nevi şube sayısının çok olmasına bağlansa da asıl nedeni en küçük ilçelerde bile şubesi olması. Ancak bankacılık hizmetini almak için bir banka şubesine ihtiyacınız yok. Nitekim banka dijital kredilere ulaşımda İnternet Bankacılığı ve Ziraat Mobil Bankacılık sayesinde dijital kredi başvurusu anında yapılıp, anında alınarak kullanıma açılabiliyor. Başvuru sonrası kredi alımı, kredi şartları dahilinde maksimum beş yıl vade ile alınıyor. Ziraat Dijital Kredi kişilere ayrıca hayat sigortası poliçesi de sunuyor ki kredi alımı için zorunlu tutulması negatif yönü. Ziraat Bankasının sunduğu Dijital Kredi sayfası ile daha ayrıntılı bilgi alabiliyorsunuz. Dijital Kredi İle Anında Kredi Ziraat Bankası’nda

HSBC Dijital Kredi

Nakit para ihtiyacının ne zaman oluşacağını bilemezsiniz. Bu durumu biliyor olmanız sizi hazırlık kılar. Ancak bu hazırlığı anlık karşılamak için HSBC dijital kredi müşterinin durumuna göre daha uygun şartlarda sağlanabiliyor. Fiziki olarak ziyarete mahal vermeden alabileceğiniz anında kredinin HSBC dijital yolu ise beş adımda sıralanmış. Bunun için başvuru bilgileri kontrolü, kredi tutarı, vade, taksit ödeme tarihi ve hayat sigortası yaptırıp yaptırmayacağınızı tespit etmeniz. Bunların ardından onaylanması bekleniyor. Onay sonrası Hayat sigorta poliçe bilgileri girişi sonrasında söz konusu sözleşme ile bilgilendirme formu ile paranız HSBC Dijital Kredi sayesinde hesabınıza aktarılıyor ve istediğiniz gibi kullanmaya başlıyorsunuz. Bilgi sayfasından daha ayrıntılı bilgi edinebiliyorsunuz.

Yapı Kredi Bankası Dijital Kredi

Bireysel ve ticari desteklerinde alabileceğiniz Yapı Kredi Dijital Kredi esnaf ve KOBİ’lerinde kullanabildiği bir bankacılık ürünü. Bu hizmetin alımında öncelik Yapı Kredi İnternet Bankacılığı kullanıcısı olmanız gerekiyor. Yapı Kredi bireysel kredilerinde olduğu gibi anında kredi alımı maksimum altmış ay ile veriliyor.

Akbank Direkt Dijital Kredi

Akbank direkt uygulamasını bilmeyeniniz yoktur. 7-24 para ihtiyacını karşılama yolunda hızlı çözümler sunan Akbank banka şubesine gitmeden kredi tahsisini dijital kredi sayesinde yapıyor. Krediye başvuru sonrası ön onay ile söz konusu sözleşmelerin yine dijital yoldan onaylanması sonrası paranız beş yıl vadeye kadar hesabınıza aktarılıyor. Akbank Dijital Kredi 40 bin liraya kadar imzasız, belgesiz nakit ihtiyacı sağlayan bir ürün. Hesabınıza yatan parayı dilerseniz havale ve eft yöntemiyle de dilediğiniz kişiye aktarabiliyorsunuz.

Garanti BBVA Dijital Kredi

Bireysel anlamda anında ihtiyaç kredisi almanın yolu Garanti BBVA için dijital kredi başvurusunu yapabildiğiniz internet bankacılığı ve mobil bankacılık ile oluyor. Anında kredi başvurusu için 444 0 335 numara aranabilir. Ayrıca banka şubesinden de hesabınız olmaması halinde başvurarak alım yapabiliyorsunuz. Kredinin en uzun vadesi 60 ay olarak sınırlı. Garanti Dijital Kredi hakkında bilgi almak için ayrıntılı sayfaya ulaşarak buradan kredi miktarı ile hesaplamalar yapma imkanınızda yine internet üzerinden yapılabilenler arasında bulunuyor.

Türkiye Finans Dijital İhtiyaç Finansmanı

Katılım bankaları kişilere finansman desteğini sunarken bu hizmetin alınmasında yine internetten imkan tanınmış. Türkiye Finans Dijital Finansmanı kişilerin ihtiyacını hızlı ve kolay çözüm sunan bir katılım bankacılığı ürünü. Ayrıca bu ürünün kullanılmasında bankanın müşterisi olmanız gerekmiyor. Başvuru ile onay sonrası kredinizi kullanabilmeniz için banka başvuru sahibini adresinde ziyaret ederek hesap açılışını yapıyor. Burada başvurunun adresi ise Türkiye Finans İnternet Sitesi.

TEB Dijital Kredi

Dijital ürünlerini CepteTEB olarak markalaştıran banka yeni nesil dijital banka TEB farklı kampanyalara imza atıyor. Hızlı başvuru ile sonuçlandırılması banka müşterisi olmayanlar için internet sitesi üzerinden TC kimlik numarası ve Cep Telefonu numarası girişi sonrası gerçekleştiriliyor. Diğer aşamaları ise banka yönlendiriyor.

İng Bank Dijital Kredi

Bir bakıma e-kredi olarak sunulan hizmetlerden biri olan ing dijital kredi bankanın sağladığı kampanyalar ile üç ay ertelemeli olarak sunulabiliyor. Uygun faiz ve ödeme kolaylığı ile turuncu ekstra nakit iadesi sunan banka bütçeyi yormadan kredi alımının önünü açmış. 3-60 ay arasındaki vadelerde alınan kredinin faizi ise miktarı ve vadesine göre 0,79 ve 1,89 arasında değişkenlik gösteriyor. Alabileceğiniz maksimum kredi tutarı ise 100 bin lira. Bunun için bankanın resmi ihtiyaç kredisi hesaplama sayfasını kullanmakta fayda olacaktır.

Denizbank Dijital Deniz

Dijital bankacılığa farklı bakış açısı sunan Denizbank kredi ihtiyacını telefon bankacılığı ile karşılayabiliyor. Bunun için başvuru numaranız 0 850 222 0 800. Müşteri hizmetlerinden canlı destek alarak gerekli tüm başvurularınızı buradan yapabiliyorsunuz. Hayatın bankacılık sektörü açısından kolaylaştırılması açısından kullanabileceğiniz telefon bankacılığı sesli yanıt sistemi ile daha kolay ve hızlı. Bunun için ayrıca telefon bankacılığına başvuru yapılması gerekiyor. Şifre açısından da sesinizi kullanabilmeniz için sesli imza oluşturmanız yeterli.

QNB Finansbank Enpara Dijital Kredi

Şubesiz bankacılık hizmetini sunan enpara anında kredi alımında internetten başvuru ile kullanılan en çok yöntemlerden bir tanesi haline geldi. Uzun yıllar farklı bir bankanın dijital bankacılığını kullanmama rağmen son kredimi de enpara dijital kredi alarak yapmamı çok avantajlı olmasına bağlıyorum. Ücretsiz para aktarımı sağlayan enpara hesabının açılışı da adresinizde gerçekleştiriliyor ve internet üzerinden tüm ayarlarınızı yapabiliyorsunuz. Bu anlamda enpara dijital kredi tercihleriniz arasında olmalı diye düşünüyorum.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.