Kredi Almanın Yolu

Denizbank Hesap No Öğrenme (iban sorgulama)

10.05.2020
1.513
Denizbank Hesap No Öğrenme (iban sorgulama)

Denizbank hesap no öğrenme, özellikle iban, hesap numarası ya da şube kodu gibi bilgilerin genel olarak nerelerde kullanıldığını bilmeyen ancak parasal işleri olduğunda da nereden öğrenebileceği konusunda sorun yaşayan müşterilerin sıklıkla sorduğu bir sorudur.

Denizbank iban numarası, tüm diğer bankalarda olduğu gibi TR ile başlamakta ve 26 haneden oluşmakla birlikte, hesap numarası da diğer bankalarda olduğu gibi 8 hanelidir. İban numarası kartların üzerinde bulunabileceği gibi, İban numarasının ilk 4 hanesinden sonraki 8 hane ise hesap numarasını vermektedir. Ancak kart üzerindeki bu rakamlardan dolayı kafa karışıklığı yaşayan müşteriler hesap numarasını öğrenmek için farklı kanallar kullanmaktadırlar.

İban Sorgulayarak Hesap Numarası Öğrenme

Denizbank hesap no öğrenme seçenekleri içerisinde pek tercih edilmeyen yöntem, internet bankacılığı üzerinden iban sorgulaması yapılarak, 26 haneli İban numarasının içerisinden 8 haneli hesap numarasını bulmaktır.

Bu işlemi yapmakta zorlanan müşteriler ise, telefon bankacılığını kullanarak bankanın sesli yanıt sistemi üzerinden hesap numaralarını öğrenebilmektedirler. Ayrıca, hesap numarasını müşteri temsilcisinden öğrenmek isteyen müşteriler için belirtmek gereklidir ki, Denizbank müşteri temsilciliğine bağlanmak oldukça zorlu bir süreçtir. Bu nedenle banka, sesli yanıt sistemi üzerinden müşterilerinin pek çok soru ve ihtiyacına çözüm bulmaktadır.

Mobil Bankacılık Üzerinden Hesap Numarası Öğrenme

Denizbank hesap no öğrenme seçenekleri içerisinde en çok tercih edilen ve en kolay olan yöntem mobil bankacılığı kullanmaktır. Özellikle rakamlar konusunda kafa karışıklığı yaşayan, sesli yanıt sistemi üzerinden beklediği performansı alamayan ya da hızlıca işlem gerçekleştirmek isteyen müşterilerin en çok tercih ettiği hesap numarası öğrenme yöntemi mobil bankacılıktır.

Mevcut internet şifresi ve mobil uygulamanın belirlediği ikinci şifre girildikten sonra, açılan ana menüden hesaba bağlı olan karta tıklandığında hem kart numarası hem iban numarası görüntülenebilmektedir. Bunlara ek olarak, şube kodu, hesap numarası, müşteri numarası, hesap hareketleri, ekstre bilgileri, kart hareketleri gibi detaylı bilgilendirmeye de buradan ulaşılabilir. Bu hesap numarası bilgisi müşterilere genellikle EFT işlemleri için gerekli olmakla birlikte, farklı bankalarla yapılacak her türlü işlemde müşteriye gerekli olmaktadır.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.