Kredi Almanın Yolu

Denizbank EFT Saati Kaç? Ne Zaman Para Gönderebilirim?

04.08.2020
178
Denizbank EFT Saati Kaç? Ne Zaman Para Gönderebilirim?

Yurt dışı sermayeli olması nedeniyle dünya çapında milyonlarca müşteriye sahip olan Denizbank müşterileri başka bankaya para gönderimini EFT yoluyla yapmaktadır. Ancak burada Denizbank EFT saatleri sizlerin para gönderiminde etkilidir. Çünkü istediğiniz zaman diliminde bu hizmet almak için çabanız olsa bile paranın karşı hesaba geçmesi ile beklemek zorunda kalıyorsunuz. Denizbank EFT Saati Kaç? Hangi saatlerde Denizbank şubelerinden EFT yapabilirim? Denizbank EFT ücret li mi? Ne Kadar bir çok sorunun cevabını para göndermek isteyen kesim sorguluyor.

Denizbank EFT Saatleri

İçindekiler

Denizbank bünyesinde hesabı olan kişiler günün 24 saati EFT Talimatı verebilir. Burada zaman kısıtlaması yoktur. Ancak paranın karşı hesaba geçebilmesi için Denizbank EFT Saati 09:00 ile 17:00 arasında gerçekleştirilebilir. Burada mesai saati kavramı söz konusu. Çünkü gönderilen EFTler merkez bankasınca onaylanır. Bu onayın gerçekleşmesi de mesai saatinde olur. Bu nedenle hafta sonlarında, tatil günlerinde ve mesai saatleri dışında para gönderimi talimatlandırılsa bile mümkün değildir.

Denizbank EFT Ücretleri Ne Kadar?

Denizbank’tan EFT yoluyla para göndermek isterseniz bu hizmet ücrete tabi olarak yapılmaktadır. Bu hizmeti alacağınız yol ve sizlerin müşteri konumu ücretlere direk etki eder. Bir şube üzerinden göndermek isterseniz burada ödeyeceğiniz ücret çok daha yüksek olurken, dijital yollardan yapacağınız işlem için daha uygun fiyatla karşılaşırsınız. Bu manada Denizbank Mobil Bankacılık ve İnternet bankacılığından yapacağınız EFT 6 TL iken geç EFT yapmanız halinde ödeyeceğiniz tutar da 8,5 Lira gibi cüzi bir rakam. Ancak banka şubesinden yapacağınız bu işlem için limitler dahilinde daha yüksek tutarlar ile Denizbank eft hizmeti almak durumunda kalabilirsiniz.

Denizbank EFT Yolları

Denizbank bünyesinde para aktarımına konu olan EFT hizmetini alabilmeniz için birden fazla alternatifiniz olur. Bu manada Denizbank EFT Yolları şu şekilde;

  • İnternet Bankacılığı
  • Mobil Bankacılık
  • Banka Şubesi
  • Bankamatikten
  • Telefon Bankacılığı ve Müşteri Hizmetlerinde

İnternet Bankacılığından EFT yapabilmeniz için bu hizmete giriş yapmanız gerekiyor. Giriş sonrası Transferler menüsünden EFT seçeneği ile karşınıza açılan sayfada iban numarası, para göndereceğiniz kişinin adı soyadı, telefon numarası gibi bilgilerinizi giriyorsunuz. Daha sonra talimatlandırma söz konusu. Göndermiş olduğunuz para bankanın ve merkez bankasının durumuna göre en az 5 dakika süre içerisinde hesaba geçiyor. Bu durum birkaç saati alabiliyor olsa da, 15 dakika gibi bir süre yeterli oluyor.

Denizbank EFT Saatleri diğer bankaların eft saatleri ile aynı zamanda olduğunu söylemek gerekiyor.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.