Kredi Almanın Yolu

Denizbank ATM Döviz (Dolar-Euro) Yatırıp Çekme İşlemi

08.05.2020
2.208
Denizbank ATM Döviz (Dolar-Euro) Yatırıp Çekme İşlemi

Finans kuruluşlarının tüketiciye en yakın nakit para çekme ve yatırma hizmeti veren ATM’ler farklı para birimleri ile işlem yapma imkanı veriyor. Bu anlamda özellikle turistik bölgelerde döviz kurları ile işlem yapılması adına bankamatikler dövize duyarlı olarak hizmet veriyor. Yurt dışı sermayeli olarak hizmet veren Denizbank ATM döviz yatırma çekme işlemi de bu özelliğe sahip bankamatikler tarafından oluyor. Ancak dolar ve euro gibi döviz işlemi yapabilen bir bankamatik olması genel şart.

Denizbank Bankamatik Döviz Yatırma Çekme

Denizbank’a ait bir bankamatikten döviz yatırma çekme ve aynı zamanda dövizlerinizi Türk Lirasına çevirme gibi imkanlara sahip oluyorsunuz. Bu hizmeti alabilmenizde öncelik döviz işlemi yapabilen bir bankamatik olması gerekiyor. Bununla birlikte hizmeti alabilmeniz için kartsız işlem menüsü ile müşterisi olmasanız dahi dilerseniz paranızı TLye çevirebiliyorsunuz. Ancak yatırma işlemi ya da çekme hizmeti almak istiyorsanız banka üzerinde hesabınız olması ve bu hesap üzerinden yatırma çekme işlemi yapmanız gerekir. Denizbank özellikle denize yakın olan yerler ile daha çok yabancı turist çeken bölgelere bu türde hizmet veren bankamatikler bulunduruyor. Bu sayede yurt dışından gelen turistler de bankalarının anlaşmalarına göre masrafsız olarak kendi hesapları üzerinden para çekme, parasını liraya çevirme işlemleri yapabiliyor.

Dolar Euro Yatırma Çekme

Denizbank bünyesinde açacağınız dolar ve euro gibi yabancı para birimleri için döviz cinsi olarak vadeli ve vadesiz mevduat hesaplarının açılması söz konusu edilebilir. Bu sayede dilerseniz paranızı döviz kurundan yatırırsınız dilerseniz yatırım hesabınıza TL yatırarak bunu döviz kuruna çevirebilirsiniz. Nitekim bu sayede birikimlerini döviz ile oluşan kurlar ve parite tutarlarındaki değişiklikler ile kazanç elde eden sayısı da az değil.

Okunmalı : Denizbank QR Kod İle Para Çekme Yatırma ve Masrafları

Denizbank müşterilerine farklı özelliklerde ATM hizmeti sunarken teknik olarak size en yakın ATM arayışını da bankanın resmi internet sitesi üzerinden verebiliyor. Görme ve ortopedik engelliler de dahil olmak üzere bir çok kesime hizmet veren bankamatiklerde döviz hizmeti veren ATM için buradan arama yapabilirsiniz. İl ve ilçe bazında sizlere en yakın ve kolay bankamatikler hakkında bilgi  alınabiliyor.

Çok enzem bir husus olmasa da 7-24 istenilen zaman diliminde bankacılık hizmetini dijital yöntemler ile alabilirken para yatırma ve çekme işleminizi sadece bankamatiklerden yapabiliyorsunuz. Bu nedenle Denizbank atm döviz yatırma ve çekme işlemi de bu hizmetlerden bir tanesi.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.