Kredi Almanın Yolu

2022 Çin Takvimine Göre Bebeğin Cinsiyetini Belirleme Olur mu?

22.12.2021
739
2022 Çin Takvimine Göre Bebeğin Cinsiyetini Belirleme Olur mu?

Herkesin bir evladı olmalı diye düşünüyorum. Bu tadı yaşamak herkesin hakkı. Ama elbette herşey Allah’tan. Özellikle bayanların hamile kalmasından sonra bebeğinin cinsiyetini çok merak ediyorlar. Bunun için inançları doğrultusunda hareket eden hanımlar öncelikli olarak bebeklerinin sağlıklı olarak dünyaya gelmesini istemektedir. Bununla birlikte cinsiyeti de ayrı konu. Bu anlamda Çin takvimine göre bebeğin cinsiyetinin hesaplanması güncel olarak revaçta olan bir durum. Bebek doğduktan sonra bu hesaplama tutar mı? % 50 oranında elbette tutacaktır.

Çin Takvimine Göre Cinsiyet

Yüzlerce yıldır neredeyse gelenekselleşen Çin Takvimi insanlara ipuçları vermeye devam ediyor. adından da anlaşılacağı üzere Çinliler tarafından kullanılan bu işlem son yıllarda batılı çevrelerde de kullanılıyor olması ne kadar revaçta olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte Türkiye’de de bu Çin takviminin takip ediliyor olması ayrı bir durum. Bunun için arama motorlarını ziyaret edenler Çin Takvimine göre bebeğin cinsiyetini araştırıyor.

Çin Takvimi Doğru mu?

Yüzlerce yıldır dillendirilen ve kullanılan bir Çin Takviminin olduğu doğrudur. Fakat bu takvimde belirtilen hususların, hesaplamaların ne kadar doğru olduğu ise tartışılır bir durumdur. Rivayetlere göre bebek cinsiyetini belirlemede eğlence aracı olarak kullanıldığı ve ortaya çıktığı belirtilmektedir. Elbette bu takvime göre zamanla çoğunluk olarak doğru cinsiyetin çıkması bu takvimi ünlü ve cazip hale getirdiğini söylemek gerekir. Ama gerçekte böyle bir durum söz konusu olmadığını da ayrıca belirtmek gerekir.

Çin Takvimine göre bebeğin cinsiyetinin belirlenmesinde matematiksel oran % 50 dir. Yani ya kız olacaktır yada erkek. Söylentiler bu takvimin doğru çıktığı yönünde olsa bile gerçek bir durum değildir. Üzerinde durulmaması gerekir. Sadece eğlence aracı olarak bakılması gereken bir durumsa elbette bakılabilir. Kulaktan kulağa yayılan ve cazip hale gelen Çin Takvimi sadece merak gidermektedir. Falsız kalma lafında olduğu gibi Çin Takvimine göre bebeğin cinsiyetine bakma işlemi sadece beklentilere verilen cevaptır. Yani gerçekte bu tahminin doğru çıkmayacağı da bilinmelidir.

Cinsiyetin Belirlenmesindeki Unsurlar

Çin Takvimine göre cinsiyet hesaplaması yapılmasında kişinin hamile kalındığı yaş ve gebe kalınan ay sorgulanıyor. Burada bazı kişiler bu duruma oldukça kendini kaptırmış durumda. Nedeni ise yapılan hesaplamalarda istenilen cinsiyetin çıkıp çıkmama gibi sorgulamalarına devam ettiriyor olmaları.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.