Kredi Almanın Yolu

Çiftçiye Faizsiz 100 Bin Lira Kredi Şartlar – Başvuru

12.11.2019
6.736
Çiftçiye Faizsiz 100 Bin Lira Kredi Şartlar – Başvuru

2019 yılında Ziraat Bankası ile başlatılan ve 2020 yılında da devam edecek olan çiftçiye faizsiz 100 Bin Lira kredi tüm çiftçilerin iştahını kabartıyor. Devlet çiftçiliği geliştirmek ve desteklemek amacıyla arıcılık, sığır yetiştiriciliği, su ürünleri ve süs bitkilerine kadar bir çok üretim için faizli ve faizsiz kredi desteği sunuyor. Faizli sunulan desteklerde oranlarında çok uygun şartlarda olduğunu söylemekte fayda olacaktır.

Faizsiz Kredi Desteği

Devlet bankası olan Ziraat Bankası eliyle çiftçiye verilen desteklere önceki yıl bir yenisi daha katıldı. Bu anlamda yıl sonuna gelinmesine rağmen önümüzdeki yılda devam edecek olan faizsiz kredi desteği sığır, keçi, koşun, manda, inek, et ve süt ürünleri üreten çiftçiler için veriliyor. Bu anlamda bu üretimler gerçekleştiren kişilerin şartları taşıyor olması halinde faizsiz kredi alımı için en yakın Ziraat Bankasına başvuru yapabiliyor.

Çiftçiye Faizsiz Kredi Desteği Ne Kadar?

Faizsiz ve faizli kredi desteğinin sağlanmasında hayvansal üretimin konusu ve limitleri de önem arz ediyor. Bu anlamda verilen destekler ve limitler şu şekilde özetlenebilir.Süt, Et için sığın yetiştiriciliği 100 Bin Liraya Kadar faizsiz ve üst limiti 12 milyon 500 bin lira. En üst seviyelerden kredi alımının yapılması halinde ayrıca faiz indirimi % 25 seviyelerinde oluyor.
* Hayvansal ürün üretimlerin de faizsiz 100 bin liraya kadar, bu üretimin kredi üst limiti ise 250 bin lira
* Düve yetiştiriciliği (damızlık) % 75, üst sınırı 7 milyon 500 bin TL
* Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği % 50 üst sınırı 5 milyon lira
* Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği % 75 üst sınırı 5 milyon lira.
* Kanatlı hayvan yetiştiriciliği için % 25 indirim ve üst sınırı da 3 milyon lira.

Nereye Başvurulacak?

Çiftçiye faizsiz 100 bin lira kredi desteğinden faydalanmak isteyen çiftçiler bunun için gerekli belgeleri hazırlayarak en yakın Ziraat Bankası şubesine başvurabilir. Kredi şartları ve hususlar Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe sene başında girmişti.

Başvuruda Gerekli Belgeler

  • Kimlik
  • Kredi alımında talep edilmesi halinde ipotek edilecek tarla, arsa, taşınmaz tapuları
  • Çiftçi Kayıt Belgesi
  • Çiftçi olarak son üç yıllık bilanço gelirleriniz (bireysel çiftçilerde aranmıyor)

Yorumlar
  1. Reşat tanus dedi ki:

    Bu kredıde zenginler icin küçük çiftçiye yok