Kredi Almanın Yolu

Cebe Havale Nasıl Yapılır? (Telefona Para Transferi)

29.05.2020
316
Cebe Havale Nasıl Yapılır? (Telefona Para Transferi)

Bankalar hesap numarası aramaksızın cep telefonu numarasına internet ve mobil bankacılık üzerinden cebe havale imkanı vermektedir. Cebe havale işlemi oldukça basit bir işlemdir. Günümüzde bu işlemleri mobil bankacılıktan ya da internet bankacılığından rahatlıkla yapabilmektesiniz. Bu kolaylıklar sayesinde atmlere ya da banka şubelerine gitmenize gerek kalmaz.

Mobil bankacılık günümüzde en çok kullanılan güvenli yöntemlerden biri şeklinde düzenlenmiş bir uygulamadır. İnternet bankacılığı da aynı şekilde yine kolaylıkla yapabileceğiniz bir seçenektir.

Cebe Havalede Gerekli Olan Şartlar

Cebe havale işlemi her zaman yapılabilecek işler arasındadır.  Avantajlı durumda olan bu işlem için cebe havale yaparken genellikle alıcının TC kimlik numarası yine para göndereceğiniz kişinin cep telefon numarası ve gireceğiniz tutarlardan oluşmaktadır.

Bu şartların bir araya gelmesiyle cebe havale işlemi rahatlıkla yapılabilmektedir. Siz cebe havale işlemini günde 2 kere haftada 4 kere ayda 6 kere farklı bankaların farklı tutarlarınca gerçekleştirebilirsiniz.

Havale İşleminde Bilmeniz Gerekenler

Eğer ki yaptığınız işlemi iptal etmek isterseniz mobil bankacılığı ya da internet bankacılığı ve ya müşteri hizmetleri yoluyla iptal edebilirsiniz. Bunun yanında cebe para gönderme işlemini yapmışsınız ancak işlem henüz gerçekleşmeden iptal etmek istiyorsanız, iptal işlemini gerçekleştirdikten itibaren giderleriniz ve tutarınız size geri iade edilir.

Yine parayı göndermiş karşı tarafa ulaşmış ama kişi parayı çekmemiş ise 24 saat içerisinde aynı tutar size geri iade edilecektir. Bunun yanında para gönderme tutarı 10 ya da 10’un katları şeklinde olması gerekir. Bu sayede kişi gönderdiğiniz paranın tamamını çekebilir.

İnternet Bankacılığı

İnternet bankacılığından cebe havale işlemi şu şekilde yapılmaktadır. Bankacılığa giriş yapıp para aktarma seçeneğini tıklayarak önünüze açılan sekmeden havale işlemini seçmeniz doğrultusunda ilerleyip cebe havale seçeneğini seçerek kişinin kimlik bilgilerini ve telefon numarasıyla göndereceğiniz miktarı girerek havale işlemini onaylamanız yeterli.

Mobil Bankacılık

Mobil bankacılık kullanarak cebe havale şu şekildedir. Para aktarma kısmına gelip havale seçeneğinden cebe havale kısma tıklayarak gerekli bilgileri girip cebe havale işlemini onaylamanız yeterli olacaktır.

ATM’lerden Yapılabilir

Giriş tuşuna basıp atm de çıkan seçeneklerden para transferine tıklayıp daha sonra açılan cebe havale gönderme tuşuna basarak açılan sayfada parayı alacak kişinin bilgilerini girip onaylayın.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.